PDA

Zobacz pełną wersję : szumi ale nie łozysko koła



PAWLOS
01-12-2005, 19:15
cos szumi najbardziej bardziej przy rozpedzaniu i przy chamowaniu przy predkosco 10km/h do 30km/h mysle ze moze to łożysko półosi prawej moze ktos wie jak to sprawdzic i wymienic :pad: :bigok:

fuel111
01-12-2005, 19:55
Trzeba zaopatrzyć się w stetoskop mechaniczny i przesłuchać łożyska.

alienides
01-12-2005, 20:19
Mam dokladnie to samo... od kiedy zmienilem na zimowki :)
Jesli to lozysko to na poczatek podnies sobie kazde kolo na podnosniku i zakrec nim, moze trafisz :satan:

PAWLOS
01-12-2005, 21:37
jaki podniose na lewarku i wrzuce na biek tez tak chucz czyli nie opony a łozysko zmieniłem tez miało luz :zly: :wall: ponoc jeszcze przegub moze tak szumiec chociaz powinien "tyrkotac" na skrecie

alienides
01-12-2005, 22:26
A z ktorej strony to slychac? A sprawdzales czy lozysko jest dobrze dokrecone? Jak polecial przegub u mojego starego to najlepiej bylo slychac jak cofal przy skreconych kolach(w odpowiednia strone).Przy jezdzie na wprost bylo to mniej slychaci i raczej bym nie powiedzial ze "tyrkotal" tylko zwyczajnie huczal(ale bardzo wyraznie :) ).

PAWLOS
02-12-2005, 15:21
sprawdzałem na kanale z podniesionym kołem i na 90% to łożysko w skrzyni biegów na złączu z półosią od strony pasazera :wall: :zly: jednym słowem przerąbane zeby je zmienic prawdopodobnie trzeba sciągac skrzynie a to koszt ok 500zł na warsztacie moze ktos juz to robił?
:bigok: a mechanik muwił ze puki nie cieknie olej z skrzyni to mozna jeszcze jezdzic czy to prawda?