PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Urwałem antene podczas odśnieżania...:(



Duch-Dziadka
20-12-2010, 14:17
Witam
Dzisiaj podczas odśnieżania urawłem szczotką antene od radia.
Musze wymontować gniazdo z dachu, bo ściąłem antenę z gwintem.
Moje pytanie brzmi jak dostać się do gniazda???
Czy poprzez schowek na okulary i lamkpe w podsufitce???
Jak to zdemontować???
Pytanie czy lepiej zamontować fabryczną antene czy może jakiś zamiennik polecacie. Patrzyłem na ceny i fabryczna antena z gniazdem około 100-130 zł.
Kazda pomoc bedzie mile widziana. :)

Gebar
20-12-2010, 14:37
Też urwałem antenę przy odśnieżaniu :)
Ale ja mam MK2, więc się nie wypowiadam..

Fred.X
20-12-2010, 15:40
To mam u siebie :
http://www.ford-esklep.pl/index.php?products=product&prod_id=852&cat_id=1283

http://www.ford-esklep.pl/index.php?products=product&prod_id=795&cat_id=1283

WojtekMK2
20-12-2010, 15:48
Urwałeś tylko maszt, myślę że wprawiony majsterklepkoślusarz odzyskałby kilka zwoji gwintu.

badger
20-12-2010, 17:58
Urwałeś tylko maszt, myślę że wprawiony majsterklepkoślusarz odzyskałby kilka zwoji gwintu.
Ale po co jak ta część kosztuje 50 zł i wymienia się ją w 5 minut?

Dodano po 39 sek.:


Czy poprzez schowek na okulary i lamkpe w podsufitce???
Jak to zdemontować???
Podważyć.

Gebar
20-12-2010, 18:04
Urwałeś tylko maszt, myślę że wprawiony majsterklepkoślusarz odzyskałby kilka zwoji gwintu.
Tylko w antenie (maszt) pewnie został cały pręt gwintowany, więc z jednej strony trzeba by rozwiercić i nagwintować maszt a w drugiej części trzeba by dostawić gwintowany pręcik w który wkręcamy antene. Moim zdaniem lepiej kupić nowy zestaw :)

Duch-Dziadka
20-12-2010, 19:20
Czy poprzez schowek na okulary i lamkpe w podsufitce???
Jak to zdemontować???
Podważyć.

Podważyć od strony zew. gniazdo na dachu i wyskoczy???
Nie zaczailem za bardzo...

Gebar
20-12-2010, 19:23
To gniazdo na dachu przykręcone jest od wewnątrz i aby się do niego dostać musiśz zapewne zdemontować lampkę w podsufitce.
Tak jest bynajmniej w mk2

WojtekMK2
20-12-2010, 21:56
WojtekMK2 napisał:
Urwałeś tylko maszt, myślę że wprawiony majsterklepkoślusarz odzyskałby kilka zwoji gwintu.

Ale po co jak ta część kosztuje 50 zł i wymienia się ją w 5 minut?

A bo ja taki jestem i nie raz takie problemy ludziom robiłem.
Mając całe anteny na sklepie po 39-69zł wolę właśnie klientowi próbować taniej coś wykombinować i wkręcić nowy maszt za 19zł.
Klient widzi że próbuję oszczędzić jego pieniądze, że nie idę na łatwiznę kasując go tylko za nową kompletną antenę pozostawiając nadal z problemem braku odbioru radiowego.
Poza tym widząc ze radzę sobie z tymi duperelami , skasowany na 19zł za taki wielki problem wpada w furię radości i poleca mnie dalej. Dziwna filozofia, ale dobrze mi z tym.

Gebar
20-12-2010, 22:46
Jak by nie patrzeć, podejście z tego co piszesz masz wzorowe.. Proble mz tym, że nie w każdym mieście mamy takiego Majstra jak Ty :)

rc23
29-12-2010, 00:48
A bo ja taki jestem i nie raz takie problemy ludziom robiłem.
Mając całe anteny na sklepie po 39-69zł wolę właśnie klientowi próbować taniej coś wykombinować i wkręcić nowy maszt za 19zł.
Klient widzi że próbuję oszczędzić jego pieniądze, że nie idę na łatwiznę kasując go tylko za nową kompletną antenę pozostawiając nadal z problemem braku odbioru radiowego.
Poza tym widząc ze radzę sobie z tymi duperelami , skasowany na 19zł za taki wielki problem wpada w furię radości i poleca mnie dalej. Dziwna filozofia, ale dobrze mi z tym.

tak nalezy robić, to wyróżnia na plus taki sklep/warsztat pośród sklepów dla... :hehe:

karbed19
31-12-2010, 16:30
a czy podstawa anteny z wersji z navi i gsm jest zamienna z ta zwykła (czy wtyczki sa te same)?? ja mam podstawę z navi a jej koszt to 200zł
dodam ze nie mam navi, tylko zestaw gsm

lazaj007
05-01-2011, 16:12
koeldzy, macie moze gdzies jakis tutorial jak wymienic podstawke anteny? najlepiej obrazkowy. i tak wogole czy da rade wymienic na calkiem inna np Unicon ASp-31.01 ? bo nie chce mi sie czekac na oryginaly a to mam pod reka.
wkurza mnie juz ta zima, bo moja antenka tez wylamala sie z gwintem przy odsniezaniu :/

Jareczek1980
15-01-2011, 12:08
musisz wyjać schowek na okulary, najlepiej jakas plastikowa karta ją podważyć, a pod nim masz tylko jedna śrubkę którą trzeba odkręcić-musisz mieć śrubokręt gwiazdkowy (o ile dobrze pamiętam). To tyle. Nie wiem czy podejdzie zwykla stopka pod antene, bo stopka jest z takim bolcem który wchodzi w dach

lazaj007
18-01-2011, 14:12
wlasnie odkrylem to jak zdemontowalem wszystko :) niestety sama podstawka nie siedziala scislo wiec wymienilem kompletna antene wraz z przewodem. swoja droga to ta podstawka to taka tandeta, nie ma nawet jak jej nawiercic aby zrobic gwint wewnatrz. a w dodatku nowa kosztuje tyle co 2 kompletne, nie gorsze antenki

Jareczek1980
19-01-2011, 23:30
podobno w nich jest gwint zewnętrzny, ale potrafi się tak zapiec, że gwint zostaje w antenie, daltego mnie kosztowała 90zl, 55zł podstawa a bat reszta. Początkowo też mysłalem ze gwint zewnętrzny jest w antenie. Środek podstawki mi się posypał i kombinowałem z przyklejaniem ale na dlugo to nie starczylo. Jesli masz juz nowa antene to nasmaruj gwint czyms, wazelina albo jakims wlasciwym smarem