PDA

Zobacz pełną wersję : Coś za 2tys.?



Macinek
02-12-2005, 19:32
Witka.
Chcę do swojego świerzo kupionego "BACZNOŚĆ" mondka "SPOCZNIJ" założyć gaz. Wiem wiem szukałem i wszędzie polecają sekwencję a ja mam 2000zl do wyłożenia i pytam co założyć (firma model)? Może jest ktoś z moich okolic i zna dobry warsztacik? Silnik z podpisu.

rc23
02-12-2005, 20:41
za te pieniądze niewielki wybór, a o sekwencji zapomnij niestety :(

RWalentynowicz
02-12-2005, 21:29
Na mej wiosce za 2 kilo założysz BRC Just.

Macinek
02-12-2005, 21:31
Jeżeli założe II gen. do silnika od MK II (99' 120tys przebiegu)to go szybko rozwalę (jakaś ceramika, inna budowa zaworów)? Roczny przebieg będzie ok 15tys.km.

pejko
02-12-2005, 21:47
żadnej ceramiki zaworów. mój 2.0 1999r przejechał na lpg 2-giej gen. 200tys km i........dalej smiga. zakładaj 2-gen sprawdzaj co 10-15 tys km reg. instalki /najlepiej sam/ pilnuj wn i sprawdzaj zawory co 30 tys km. musi być ok.

Adek
02-12-2005, 22:20
Na mej wiosce za 2 kilo założysz BRC Just.

Polecam tą instalkę chodzi super ale uważaj kto ci montuje bo to najłatwiej spieprzyć :beer:

Macinek
03-12-2005, 14:29
Uff a więc są jakieś pozytywne opinie :pad: Padło na BRC Just. Teraz tylko kwestia znalezienia dobrego fachowca :metal Dzięki

DariuszHoryd
03-12-2005, 14:52
Ja mam takowa i sprawuje sie bardzo dobrze.

Macinek
03-12-2005, 15:48
To już ostatnie pytanko. Znalazłem trzy rodzaje tej instalacji BRC Just light / BRC Just / BRC Just heavy. Która jest najlepsza i jaka jest różnica cenowa? I jeszcze jedno - napiszcie na co dokładnie zwrócić uwagę przy instalacji żeby gość zrobił to porządnie i nie dać się wykołować. Najlepiej skrócony opis jak to powinno wyglądać :bigok:

Adek
03-12-2005, 17:41
Montowałem w Legnicy (nie masz daleko ) w tej firmie http://www.abart.com.pl/firma.php i narazie nie narzekam :beer:

lyssy
03-12-2005, 20:07
Znalazłem trzy rodzaje tej instalacji BRC Just light / BRC Just / BRC Just heavy. Która jest najlepsza i jaka jest różnica cenowa?
Just to II generacja - czyli mikser przed przepustnicą i elektronika sterująca dawką gazu na podstawie sondy lambda (i innych).
Just Light to uboższa wersja Just'a.
Natomiast Just Heavy to III generacja - trochę bardziej zaawansowana sprawa, tzw. wtrysk ciągły: gaz podawany tuż przed zawory dolotowe (oddzielnie na każdy cylinder) i mądrzejsza elektronika. Ale nadal pracuje to w oparciu o sondę lambda - a nie o sygnały z wtryskiwaczy Pb.

Podstawowe zalety Just Heavy to brak zwężki w dolocie (czyli nie ogranicza ilości powietrza zasysanej przez silnik) i podawanie gazu tuż przed zawory (a więc minimalne ryzyko strzału - istotne przy plastikowym kolektorze). Tylko coś mi się po głowie obija że akurat ta konstrukcja nie jest specjalnie udana... Ale może się mylę?

Kolejność cenowa zapewne taka jak wymieniłeś instalacje: Just Light najtańszy, Just Heavy najdroższy. Dokładnych cen nie podam...

A, no i jest jeszcze coś takiego jak BLOS :) Podobnież wściekle skuteczne i nie powoduje "spadku mocy". Ale to inna bajka...

Więcej na stronach firmy Czakram (http://czakram.pl/index.php)