PDA

Zobacz pełną wersję : [All] "buszmen" vs Hertz problem z Tweeterami



Celtic
30-12-2010, 22:06
Witam wszystkich! jako, że dzięki waszej pomocy zbudowałem naprawde świetny zestaw CA od podstaw (wielkie dzieki za to!) muszę poruszyć jeszcze jeden wątek i chyba już ostatni w sprawie mojego CA odnośnie tweeterów.
(zanim napisałem ten temat pisałem do kilku userów z MKP na PW i gg co o tym myślą, ale postanowiłem jednak głębiej poruszyć ten wątek)

otóż...heh, mam te tweeterki z zestawku dsk 165. te hertze mam teraz przy luysterkach, wszystko gra ładnie pieknie itp itd, ale mam też od kilku dni "syczki" buszmena z serii MM1-se. i kurde grają lepiej niż te hertze, głośniej i bardziej czysto "cykają". (pewnie wam wyda głupie rozwiązanie) ale mam zamiar właśnie te buszmeny podlączyć a te hertze zdemontować,
teraz pytanie czy to dobry pomysł jest? no skoro mam wrażenie ze lepiej grają niż te hertze?
aha, drugie pytanie... bo te hertze nie mają tego kołnierza co te buszmeny i mógłbym te buszmeny zamontować w boczki drzwi, od spodu kołnierza okleiłbym jakims mocnym klejem (nie wiem jeszcze jakim,superglue pewnie potczyma tydzień i puści...) ale to mniej ważne... najważniejsze pytanie, czy jest sens te buszmeny wstawiać? niby hertz lepszy, no ale wydaje mi się i czuje ze te grają lepiej niż te hertze
aha te zwrotnice buszmena byłyby zamontowane pod zwrotnice 2 drozne jak bozia przykazałaa nie w te "po buszmenach

już sam nie wiem co mam robić, trzymam w ręku hertza i buszmena, renomowaną markę i odpustowy chłam, profesjonalne wykonanie i kawałek plastiku...ale kurcze robiłem odsłuch i buszmen cyka a hertz szumi (i cyka o wiele ciszej)
długo się zastanawiałem czy wogóle pisać ten temat, zaraz poleci pewnie śmiech i komentarze typu, że "gustuje w buszu,wywal to...itp..." :) czy coś w ten deseń.
co do ustawień,kąta tweeterów wszystko jest ok, odsłuchałem hertze, buszmeny, jest różnica... =/ zdaję sobie też z tego sprawę ze buszmen może paść po miesiącu a hertz będzie grał grał i grał...
(sprawdzałem wszystkie ustawienia na moim radiu, alpine kolegi, róznica jest, głuchy też nie jestem)
jeśli temat uważacie za spammerski
można od razu zamnkąć
pozdrawiam.

Fred.X
30-12-2010, 22:19
hmm Celtic będziesz potrzebował:
1. Płyta audio CD najlepiej jakiś oryginal renomowanej marki , muzyki cos z akustycznej , rockowej , np. Metallica Unplugged
2. Ustawienia na radiu flat(bass na 0 i treble na 0)
3. Drzwi pozamykane
4. Odsłuch tweeterów na tej samej głośności i ustawieniach
5. Tweetery umieszczone w tych samych miejscach
6. Ty siedzisz zawsze tak samo

Celtic
30-12-2010, 22:22
hmm Celtic będziesz potrzebował:
1. Płyta audio CD najlepiej jakiś oryginal renomowanej marki , muzyki cos z akustycznej , rockowej , np. Metallica Unplugged
2. Ustawienia na radiu flat(bass na 0 i treble na 0)
3. Drzwi pozamykane
4. Odsłuch tweeterów na tej samej głośności i ustawieniach
5. Tweetery umieszczone w tych samych miejscach
6. Ty siedzisz zawsze tak samo

wszystkie manewry były wykonane, nawet te oryginalną płytą CD (Sabaton , Prodigy)

WojtekMK2
30-12-2010, 22:26
chyba już ostatni w sprawie mojego CA Chyba w tym roku ostatni ;) Witamy w klubie zarażonych, to się na tym nie skończy.

teraz pytanie czy to dobry pomysł jest?
Oczywiście że dobry i jak najbardziej dopuszczalny.



no skoro mam wrażenie ze lepiej grają niż te hertze?

Właśnie , bo liczy się subiektywne wrażenie, to Tobie ma się granie podobać, a nie komuś co ktoś ma, bo ma inne oczekiwania i tyle. Dlatego ja unikam wskazań i nie proponuję kup to a to, bo nie wiem czego słuchacz oczekuje. Chcesz obiektywnej oceny, jedź na zawody CA, tam profesjonaliści sędziowie ocenią Twoje dzieło , zalecą pewne zmiany i nikt cię nie skrytykuje za to że masz tak czy siak.

okleiłbym jakims mocnym klejem
Polecam Ci klej termiczny, jest trwały i zawsze elastyczny, czyli taki w laskach na pistolet.


zaraz poleci pewnie śmiech i komentarze typu, że "gustuje w buszu,wywal
Żadnego śmiechu nie będzie , chyba że jakiś oszołom nie mający elementarnej wiedzy w dziedzinie CA
Firmy krzaki są potępiane za ich anonimowość. Nie płacą podatków w swoim kraju, nie mają laboratoriów, inżynierów konstruktorów i kłamią na potęgę...
Ale czasem zdarza się , że przez przypadek zrobią nieświadomie coś całkiem niezłego, akurat pasującego do oczekiwań słuchaczy.


czy jest sens te buszmeny wstawiać?
Tak, uzasadnienie masz wyżej.




niby hertz lepszy, no ale wydaje mi się i czuje ze te grają lepiej niż te hertze
Lepszy, bo może brzmi bardziej naturalnie, nie produkują naddźwięków, a to docenią wymagający naturalności w brzmieniu słuchacze. Tobie podoba się bardziej siarczyste brzmienie, z podkreślonym w skrajnościach pasmem basowym jak i tweeterowym, więc ci pasuje ta zmiana.


buszmen może paść po miesiącu a hertz będzie grał grał i grał...
Taką kolej rzeczy masz jak w banku, ale niekoniecznie po miesiącu. Powiem, że nawet Mercedesy się psują... Kapewu? No to zmieniaj i ciesz się brzmieniem jakie lubisz bo wstyd to kraść i... spaść.