PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylator chłodnicy - kiedy powinien się włączyć



Kayu
03-12-2005, 12:12
Cześć,

niedawno wymieniłem termostat na Motorcrafta 92 stopnie i czujnik temperatury dolny (ten od wskaźnika). I teraz mam pytanie: podczas jazdy mam wskazówkę od temp. idealnie w pionie, w korkach oczywiście leci bardziej na prawo, jednak poza literę A się nie wychyliła. W jakiej pozycji wskazówki należy spodziewać się załączenia się wentylatora chłodnicy? A może jest on taki cichy że nawet nie zauważam że się włącza ? :satan: Auto z klimą, jeśli to ma jakieś znaczenie...

konio
03-12-2005, 12:51
Mi też trzyma idealnie po środku , a wentylator załancza mi się kawałek za połową.ale nie podchodzi więcej niż 3/4 nigdy.W kabinie nie słysze jak się włancza , tylko jak stane na zewnątrz.

fuel111
03-12-2005, 13:18
Skoro temperatura nie wyskakuje ponad pole normal to się załącza i wcale tego nie słychać.

STraits
03-12-2005, 15:38
Wentylator właczy się przy około 90 st. C, więc wtedy gdy otworzy się termostat (mniej więcej), a to następuje w okolicach literki "A".

Wentylator włącza się także gdy włączymy klimatyzacje bez względu na temp. silnika.

waldemarz
03-12-2005, 15:44
W zaleznosci od czujnika, to wentylator moze sie zalaczyc w temperaturze 84-87 stopni C, albo 87-92 st. C. A oprocz tego wentylator ma kilka biegow, najpierw wlacza sie na malych obrotach i dlatego mozesz go nie slyszec, gdybys za bardzo zagrzal silnik np 92-94 st.C to wtedy wlacza sie nastepny bieg i napewno go uslyszysz.

STraits
03-12-2005, 17:47
wentylator ma 2 biegi. Oba doskonale słychać. Drugi bieg włacza się przy 100 st. C zdajsie..