PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Nadmuchy



g_eorge
31-12-2010, 11:34
Jestem posiadaczem Mondeo TDCI 2003 r. po lifcie. Mam od jakiegoś tygodnia następujący problem, mianowicie przestały mi się przestawiać kierunki nadmuchów, wieje tylko na szybę. Zaglądałem do silniczków za schowkiem i widać, że reagują na zmiany a jednak kierunki się nie zmieniają i cały czas dmucha na szybę. Widziałem już podobne tematy ale nie było niestety żadnego rozwiązania. Może ktoś kto miał podobny problem już się z nim uporał.

CzarekJ
31-12-2010, 12:24
Sczytaj kody klimatyzacji
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=190&mode=&order=0&thold=0
Coś powinny "powiedzieć"

g_eorge
31-12-2010, 16:17
A jeżeli u mnie ten test nie działa?

rednaxelA
31-12-2010, 20:19
jak nie masz klimatronika tylko manuala to nie zrobisz testu.

jestes pewien ze wszystkie 3 silniczki chodza? bo za kierunek nawiaewu odpowiadaja dwa
jeden reguluje nogi lub gora i dopiero drugi silniczek steruje nawiew na szybe lub na srodek

cos z tego powinno dzialac bo szansa ze oba wysiadly jest niewielka raczej

moze sterownik sie zawiesil - moze sprobuj odpiac aku (pamietaj o kodzie do radia ;-)

CzarekJ
01-01-2011, 12:07
A jeżeli u mnie ten test nie działa?
Działa na pewno tylko nie zawsze od razu :))
Niekiedy trzeba kilka razy próbować aż się uruchomi....
Odpięcie akumulatora nic nie daje w klimatroniku - to "samodzielny" sterownik.

rednaxelA
01-01-2011, 19:38
Działa na pewno tylko nie zawsze od razu
Niekiedy trzeba kilka razy próbować aż się uruchomi....
Ale jestes pewien ze kolega ma klimatronik? Jesli ma to rzeczywiscie trzeba probowac do skutku :-)

Odpięcie akumulatora nic nie daje w klimatroniku - to "samodzielny" sterownik.
Samodzielny ale na prad - jak nie klimatronik to bez odpiecia aku sie nie zresetuje,
ja mialem poliftowy manual i klimatronik i po odpieciu wtyczek oba robia test - otwieraja klapki na maxa i zamykaja

g_eorge
01-01-2011, 21:26
Przepraszam, że tak późno odpowiadam ale sylwestrowy bal wczoraj i kacyk dzisiaj się kłania ;) . Odpowiadam na pytania: mam klimatronik inaczej testu bym nie próbował robić (niestety ale próbowałem tyle razy, że się odechciewa), akumulator też odłączałem - nic to nie dało. Silniczki wykręciłem i się poruszają, znakiem tego, że działają. Czy mogło coś spaść, zawiesić się w tunelu grzewczym może?

CzarekJ
02-01-2011, 02:03
Ale jestes pewien ze kolega ma klimatronik?
Nooo - MkIII po lifcie i z manualem?? - takiego nie spotkałem.....

Silniczki wykręciłem i się poruszają, znakiem tego, że działają. Czy mogło coś spaść, zawiesić się w tunelu grzewczym może?
Chyba "dobrze kombinujesz"

g_eorge
02-01-2011, 12:17
Ha udało mi się zrobić test klimatyzacji:) jednak niewiele to dało. Na końcu na wyświetlaczu pojawiło mi się coś takiego 92 st. celsjusza naprzemiennie z 42 st. celsjusza. Co to może oznaczać? Bo raczej błędu takiego nie ma. A i do tego tunelu gdybym chciał się dobrać, bo może faktycznie jakaś klapka tam się zawiesiła lub coś spadło to jak się dobrać? Trzeba by było zdejmować środkową konsolę?

rednaxelA
02-01-2011, 13:03
kody bledow sa 4cyfrowe a wyswietlacz ma 2 cyfry - wiec pokazuje naprzemiennie 2 pierwsze i 2 ostatnie
wiec masz kod bledu: 9242 Usterka obwodu siłownika klapy recyrkulacji powietrza.

To raczej nie jest zwiazane z Twoim problemem - tu masz rozpisane poliftowe kody bledow klimatronika:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74590


A i do tego tunelu gdybym chciał się dobrać, bo może faktycznie jakaś klapka tam się zawiesiła lub coś spadło to jak się dobrać? Trzeba by było zdejmować środkową konsolę?

jak zdejmiesz srodkowa to zobaczysz tylko prace klapki od regulacji szyba/srodkowe nawiewy.

Przy okazji bedziesz mial okazji poruszac wtyczkami panelu od klimatronika - moze cos nie kontaktuje :-S

Dodano po 4 min.:


Nooo - MkIII po lifcie i z manualem?? - takiego nie spotkałem.....
Sa 2 rodzaje paneli - wygladaja identycznie ale:
- KLIMATRONIK - ma przycisk AUTO i wyswietlacz temperatury cyfrowo
- MANUAL - zamiast AUTO jest przycisk A/C a na wyswietlaczu nie ma cyfrowo temperatury tylko 2 paski - sila wentylatora i temperatura

g_eorge
02-01-2011, 18:09
Hmmm jak znajdę jutro trochę czasu to zobaczę czy uda mi się coś zdziałać ;)

shield22
06-06-2014, 17:53
Mam taki sam błąd udało Ci sie rozwiązać problem jeśli tak to w którym miejscu jest ten sterownik

golowy
02-12-2014, 00:19
Podłączę się pod temat. Mam u siebie denso. I mam problem z nawiewami na nogi czasami w ogóle nie wieje nawiew. Muszę zacząć pstrykać, szyba, środek, nogi aż się przestawi. Na szybę wieje praktycznie non stop, raz słabiej raz mocniej. Nawet jak mam ustawione na nogi również wije na szybę. Gdzie szukać przyczyny i jak się dobrać do tych silniczków? Mam nadzieję że nie będę musiał deski ściągać? prze te nawiewy szaleje mi tempertura bo jak wieje tylko na szybe (pomimo wciśniętego również na nogi) to bucha gorącym a w nogi zimno :/