PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] nowe niefabryczne radio w MK3, traci pamięć, co zrobi



chopinek
01-01-2011, 15:32
chce podłączyć niefabryczne radio w mondeo MK3, kupiłem nowe przejściowe kostki, problem w tym ze jak tylko wyłączę stacyjkę radio traci pamięć i musze ustawiać wszystko od nowa, na pewno nie jest to wina radia, i moze od razu ktoś mi powie czy ma to coś wspólnego z 3 kostką, 1 od zasilania, 2 od nagłośnienia, a 3? przypuszczam ze to pod fabryczne radio, tak czy siak najważniejsze dla mnie żeby podłączyć radio tak żeby nie traciło pamięci i grało nawet jak wyjmę kluczyk ze stacyjki,

Fred.X
01-01-2011, 15:56
Może napisz jakie radio, bo niefabryczne nic nie mówi , producentów to ja ci mogę przynajmniej ze 20 wymienić na poczekaniu....

chopinek
01-01-2011, 16:07
jest to radio JVC KD SH909R, może nie takie nowe :) ale mam do niego sentyment, jest to jedno z najlepszych radi które wg mnie daje naprawdę dobry dźwięk, poza tym rozwiązałem już problem, zamieniłem miejscami kabel żółty z czerwonym, i wszystko gra, pozdrawiam i serdeczne dzięki

danielWr
01-01-2011, 16:23
Źle jest podłączone radio. Masz dwa zasilania jedno po stacyjce i drugie stałe do podtrzymania pamięci. Sprawdź miernikiem gdzie jest caly czas 12V tam podłącz wg. instrukcji radia podtrzymanie pamięci, a drugi kabelek zasilania pod stacyjkę.

WojtekMK2
01-01-2011, 17:13
W wiązce która wchodzi wtyczką do radyjka są kabelki żółty i czerwony. One w połowie długości mają rozpinki. Rozłącz obydwie i zamień miejscami czerwony/żółty.
x
x
x
x
x
x
x
x
PS. To jes pierfszy muj post ftym rokó. Jaki jestem, taki jestem ale jestem tó s fami :party:

Gebar
01-01-2011, 17:28
PS. To jes pierfszy muj post ftym rokó. Jaki jestem, taki jestem ale jestem tó s fami
:)

Fred.X
01-01-2011, 17:43
W wiązce która wchodzi wtyczką do radyjka są kabelki żółty i czerwony. One w połowie długości mają rozpinki. Rozłącz obydwie i zamień miejscami czerwony/żółty.

dokładnie jak Wojtek, powinno pomóc

maniek_
01-01-2011, 18:14
Koledzy przecież autor postu już napisał:

zamieniłem miejscami kabel żółty z czerwonym,
Więc problem już rozwiązany :)

WojtekMK2
01-01-2011, 19:17
Aaaaa, eeee, noooo... ale... a bo to tak że ja jeszcze zeszłoroczny jestem ;)

maniek_
02-01-2011, 01:02
Aaaaa, eeee, noooo... ale... a bo to tak że ja jeszcze zeszłoroczny jestem ;)
Domyśliłem się, myślę że nie tylko Ty miałeś takie problemy :) :beer: