PDA

Zobacz pełną wersję : Mk III 1,8 - 125 KM Proszę o pomoc w ocenie



ogi
01-01-2011, 20:18
Witam,od dawna nielogowałem sie na forum,alemusze Was prosić o pomoc. Znalazłem takie auto
http://otomoto.pl/ford-mondeo-salonowy-1-8-125-km-benz-C16719856.html

Obecnie jeżdzęMkIII 2,0 tdci. Z uwagi na koszty paliwa zastanawiam się nad silnikiem benzynowym (docelowo do zagazowania)
Pytanie:
Czy warto zawracać sobie głowę tym konkretnym samochodem?
Jak sprawuje się taki silnik z instalacją LPG?

Pozdrawiam

Boonaro
01-01-2011, 20:31
Wizualnie chyba nic nie podpada tylko nie wiem dlaczego sprzedający tak zachwala silnik 1.8 jak np. 2.0 niczym się nie różni poza większą mocą i na pewno lepszymi osiągami niż 1.8.

Bajek
01-01-2011, 20:34
Cena nawet niezła. Auto ogólnie wersja bidna, ale do jazdy wystarczy. Co do silnika, to najbardziej popularna benzyna. Jeździć się da, zagazować też.

artax
02-01-2011, 10:54
2006 i 21.000 :boshe: albo komus potrzebna kasa lub jakaś mina.
pzdr

Photos
02-01-2011, 12:14
Ogi z którego roku masz swojego mondka?? Jeśli jest w dobrym stanie technicznym i byłby np z 2006 roku sprzedałbyś go za 21 tys??

malyex
02-01-2011, 13:44
Ja mam z 2006 roku sedana. Z racji tego, że żona zrobiła prawko i kupiła sobie Micre ja chętnie zamieniłbym Mondeo na coś mniejszego. Zmieniłem siedzibę firmy i do pracy mam jakieś 200 metrów, więc chodzę własną dwójką:) . Jak już gdzieś jadę to przeważnie sam. ALE CENA ZA JAKĄ MOGĘ SPRZEDAĆ TO 28000. JAKBYM MIAŁ SPRZEDAĆ TANIEJ, TO WOLĘ ŻEBY STAŁ POD BLOKIEM, a ja przejadę się nim 3 razy w miesiącu. OGI TAKICH OKAZJI (2006 rok za 21000) NIE MA, a już na pewno nie u handlarzy.

eagletree
02-01-2011, 21:07
Witam wszystkich serdecznie w Nowym Roku :)

Odnośnie powyższego autka. Jakiś czas temu rozmawiałem z tym sprzedawcą. Jako powód sprzedaży powadał, że aouto nie mieści się w garażu. W sumie to chwilkę porozmawialiśmy. Poprosiłem o dodatkowe zdjęcia, w tym trzy fotki z numerami VIN (podszybie, prawe siedzenie pasażera i komora silnika). Do tej pory nic na skrzynkę nie dostałem. Nie dzwoniłem już więcej...

ogi
02-01-2011, 23:42
Dzięki za Wasze odpowiedzi.

Faktycznie to MUSI być jakaś mina. Rozmawiałem z gościem przez telefon. Wszystko było ok, do chwili gdy spytałem o to czy przed kupnem będzie mozna pojechać do aso. Chciałem samochód sprawdzić technicznie i co najważniejsze jego historie. W tym momencie facet się rozłączył i nie odbiera telefonu.

MAG
28-01-2011, 15:31
Jeśli szukacie Mk3 z 2006-ego, to mój ojczulek ma takiego i chyba byłby na sprzedaż (nawet w ogłoszeniach jest mój watek o tym aucie sprzed paru miesięcy, ale w miedzyczasie była decyzja o sprzedazy wstrzymana).

Tak króciutko - produkcja 2006, ale z tego co pamietam, to rejestracja w 2007-ym.
Jakieś 130tkm przebiegu - 1000% pewny, bo ojciec jest właścicielem od nowości.

Serwisowany cały czas tylko i wyłącznie w ASO.

Przebieg zrobiony głównie na trasach (ojciec duzo służbowo jeździł z Gdańska na Śląsk), a że ostatnio właściwie pracuje stacjonarnie, to zastanawia się nad kupieniem czegoś mniejszego ...

pabelek32
01-02-2011, 19:51
Jeżeli to prawdziwy stan tego licznika to OK. ale pod warunkiem że auto by nie jezdziło w PL. bo 130 tys. nic nie wytrzyma naszych dróg wole 230 ale nie z PL. Pozdro :guns:

malyex
02-02-2011, 17:30
pabelek32 ..... gadasz głupoty.

MAG
02-02-2011, 23:07
Jeżeli to prawdziwy stan tego licznika

Zarzucasz mi i mojemu ojcu nieuczciwość?
Na jakiej podstawie, hę?

Napisałem przeca że ojciec jest właścicielem auta od nowosci, wiec nie ma mowy o jakiejkolwiek, nawet potencjalnej niewiedzy dotyczącej tego co sie może dziac jesli kupuje się auto z drugiej reki.
Wszystko możesz sprawdzić w tych ASO, gdzie były robione poszczególne przeglądy (wszystko jest udokumentowane)


... by nie jezdziło w PL. bo 130 tys. nic nie wytrzyma naszych dróg wole 230 ale nie z PL. Pozdro :guns:
No to zapraszam kolego do sprawdzenia auta mojego ojca - jak ostatnio nim jeździłem (w listopadzie), to nie zauważyłem jakos aby miał jakiekolwiek problemy z zawiechą ...

Tak jak pisałem, wiekszość z tych przejechanych 130tkm to trasy z Gdańska na Śląsk i do Wawy, a na nich raczej się aż tak bardzo na dziurawe drogi nie narzeka ....

Mirula
25-02-2011, 14:44
Zgadzam się 100% z MAGiem ja mam 135kkm nalotu tylko w pl i auto bez stuków, awarii a stanem wizualnym i technicznym mogę się każdemu chwalić. JAK DBASZ TAK MASZ! mondeo służy do jazdy po drogach (jakie sa takie są) dziury należy omijać a nie w nie wjeżdżać :car:

Jareczek1980
25-02-2011, 14:50
Jeżeli to prawdziwy stan tego licznika to OK. ale pod warunkiem że auto by nie jezdziło w PL. bo 130 tys. nic nie wytrzyma naszych dróg wole 230 ale nie z PL. Pozdro
akurat w mondeo najmniejszym problemem jest zawieszenie. Na takich kupców liczą własnie handlarze, jeszcze raz powtarzam auta w Niemczech są najczęściej droższe niż Polsce, chyba ze od turka.