PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkIII] Trzeszczenie deski w mk III



kaczor555
02-01-2011, 13:15
Witam w nowym roku.
Mam następuj±cy problem w moim mk III 2006- (bezwypadkowy) trzeszczy mi co¶ z prawej strony deski rozdzielczej w okolicy kratki nawiewu powietrza. Trzeszczy również po wyjęciu tej kratki deska przymocowana jest mocno sam j± dokręcałem na sztywno nie ma luzów. Jakby jaki¶ wpadałw rezonans, tylko co ???. Może kto¶ mi podsunie jaki¶ pomysł. Pozdrawiam :metal: :metal: :metal:

artax
02-01-2011, 15:18
czasami aby zlikwidowac skrzypienie to trzeba poluzować ¶rubę.Kiedy¶ to pomogło mi w mk2.
pzdr

1olek
02-01-2011, 15:22
moze bezwypadkowa nie najlepszej jakosci przekladka

kaczor555
02-01-2011, 17:12
Salon polska ford, oczekuje konkretnych porad a nie gdybania o przekładkach

agassii
02-01-2011, 17:21
jedyne co mi przychodzi do głowy, to trzymak na napoje - sprawdĽ, czy jest dobrze wci¶nięty. Mi trzeszczał jaki¶ czas temu.

kaczor555
02-01-2011, 17:27
Proszę przeczytać post dokładnie, trzeszczenie dochodzi z okolicy kratki nawiewu taki sam objaw występuje po jej demontażu,

rednaxelA
02-01-2011, 21:38
Wyjmij schowek i pomacaj za nim - nie kojarze zeby tam cos trzeszczacego byc by moglo
Moze GEM wypadl z uchwytu i sie telepie?

kaczor555
03-01-2011, 17:51
co to jest GEM ???

Dodano po 4 min.:

Sprawdzałem przewody nadmuchu powietrza sztywne i z boku t± za¶lepkę od ¶rub do mocowania deski i nic i trzeszczy dalej szlak mnie trafia od tego a nie jestem z tych co pogła¶niaj±, muzykę żeby nic nie słyszeć. Pozdro

rednaxelA
03-01-2011, 18:48
co to jest GEM ???
Taki moduł sterujacy alarmem, szybami, kierunkami, centralnym zamkiem i innymi pierdołami - czarna skrzynka a w niej 5 wtyczek z mnostwem kabli
Jak wyjmiesz schowek pasazera to go zobaczysz w calej okazalosci.
Ten moduł jest wsuwany w uchwyt i mocowany na zatrzask - u mnie sie wysunal kiedys i telepal.

Do GEMa dojdziesz tez jak odchylisz wykladzine te pod deska ale po wyjeciu schowka bedzie lepszy dostep i swiatelko bedzie swiecic :-) i bedzie mozna deske od srodka obejrzec moze tam cos innego lata pod spodem.

W tym watku masz jak demontowac schowek a GEM to ten moduł z żółtymi wtyczkami na zdjeciu "Efekt koncowy"
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=91770

kaczor555
03-01-2011, 21:10
Serdeczne, dzięki za konkrety, dzi¶ nie dam rady tego sprawdzić ale w "super ¶więto czwartek" postaram się to sprawdzić o wynikach poinformuję. Pozdrawiam

buli1
26-09-2021, 13:48
Od¶wieżę po długim czasie :) i mnie dopadła przypadło¶ć trzeszczenia deski. U mnie odnosiłem wrażenie że hałas dochodzi ze ¶rodka deski pod szyb±. Może komu¶ się przyda zlikwidowałem to zakładaj±c na zawiasy maski stare gumowe uszczelki. Jak się przyjrzycie, zawiasy maski to dwie metalowe blaszki, jedna prosta a druga wykrzywione i jak się maskę zamknie to mog± się stykać i ocieraj±c o siebie powoduję trzeszczenia, zwłaszcza na nierówno¶ciach. Założyłem gumowe uszczelki i jazda po polnej drodze, mimo dziur cisza, obyło się bez rozkręcania deski co już miałem zamiar zrobić.