PDA

Zobacz pełną wersję : [Gadki]Popatrzcie na to MDO



tapmal
05-01-2011, 11:31
Mam zamiar oblookać owe Mondeo. Co sądzicie?

http://moto.allegro.pl/ford-mondeo-1-8-td-ghia-i1391234174.html

Celtic
05-01-2011, 12:38
zdjęcia nieaktualne o 6 miesięcy, w słabej jakości, będziesz musiał się dobrze przyjrzeć temu mondkowi, ogólnie fajne auto... zawsze chcialem miec MKII HB ale mi brakło kasy i MK1 kupiłem bo mi było auto szybko potrzebne :D

kruszyna
05-01-2011, 12:51
nie ma ori kluczyka :)

tapmal
05-01-2011, 13:05
Jutro go oglądam to napiszę co i jak. Szczególnie standard typu nadkola oraz progi:) W swoim to wymieniałem. Co do kluczyka to jak papiery ma ok to nie widzę problemu.

kub4
05-01-2011, 14:31
nie ma ori kluczyka :)

przerobił sobie na "scyzoryk" taki jak w VAG'ach jest ;)

tapmal
06-01-2011, 21:19
Byłem, widziałem. Blacha jak dzwon, wszędzie oryg. lakier poza zaprawką na progu. Jedyny minus to silnik. Pomimo stania w garażu odpalany dukał i dukał aż w końcu zapalił. Gościu twierdzi że głowicę mu robili i coś przy pompie jest do regulacji jeszcze:)
Odpuszczam chociaż buda jak ta lala!

Oglądałem jeszcze:

http://moto.allegro.pl/lancia-lybra-1-9-jtd-zarej-w-pl-tylko-112-tys-km-i1382848839.html

Stan jak na fotkach i opisie, jeden do jeden. Też lakier oryg. , poza prawą stroną-malowaną ale nie ma tragedii. Jedynie co mi się nie podobało to silnik dmuchał przez korek, wyraźnie odczuwalne. Nie wiem czy to uroda tego JTD(u znajomego w Alfie tak samo dmucha)? Dla porównania moje MONDEO prawie nic a nic!!:)
Może ktoś to przerabiał bo nie wiem czy nie odpuścić od razu?

Vilmark
07-01-2011, 01:43
Przy zakupie swojego Mondka myślałem nad zmianą marki , oglądałem AR 147 , kolega polecał własnie Lybre. Wszystko fajnie , ładne , dobrze wyposażone i tanie. Tyle że ta cena z czegoś wynika ;) Serwis drogi jak cholera , brak części i dużo skomplikowanych rozwiązań w samym aucie. Do tego opinie 80% użytkowników nie pozostawiają złudzeń. Poczytaj o tych autach trochę więcej w necie.

Usunięty
07-01-2011, 09:42
w tej Lancii podobno zawieszenie tył dość często siada i ciężko je wymienić. Lybra a MDO to raczej w środku dwa światy, jeśli chodzi o ilośc miejsca.

tapmal
07-01-2011, 10:12
Właśnie opinie o Lanciach nie są najgorsze. Gorzej o Alfa R.

Martwi mnie tylko ten silnik.

Co do serwisu to nie bałbym się cen gdyż mam mechanika, który specjalizuje się w grupie Fiata. Kiedyś porównywałem z nim dla ciekawości i wychodziło ok. Sam ma Lancię Kappa ale jak na złość dziś mają długi weekend:)

kris2k
07-01-2011, 12:16
Nie wiem jak z zawiasem ale jeśli chodzi o silnik to przecież to to samo co w Fiatach i Alfach. Ogólnie JTD to najlepszy z Common Raili, takie mają opinie u mechaników. Ceny części do tego silnika też nie przypprawiają o zawrót głowy. Wypas w Lanciach konkretny. Podobno problemy mogą występować z elektryką - centralny, sterowanie szyb itp.

Usunięty
07-01-2011, 14:03
Nie wiem jak z zawiasem ale jeśli chodzi o silnik to przecież to to samo co w Fiatach i Alfach. Ogólnie JTD to najlepszy z Common Raili, takie mają opinie u mechaników. Ceny części do tego silnika też nie przypprawiają o zawrót głowy. Wypas w Lanciach konkretny. Podobno problemy mogą występować z elektryką - centralny, sterowanie szyb itp.

dokładnie, silnik to ten sam co w Fiacie, jeden z najlepszych diesli na rynku

tapmal
09-01-2011, 22:40
Ta Lancia już też nieaktualna Gość w ten sam dzień sprzedał........ Mogłem brać a główkowałem. Szukam dalej............................................. ...............................................