PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] skrzynia biegów



jura
04-12-2005, 19:21
czy ktos słyszał o wymianie oleju w skrzyni biegów? Nie wiem też do czego są dwie śruby na dole skrzyni biegów (moze do spuszczania oleju??)

waldemarz
04-12-2005, 19:36
Kolego najpierw uzupelnij profil. Jakie masz autko i skad jestes.

Jesli chodzi o zmianie oleju niektorzy mowia ze sie nie zmienia tylko najwyzej dolewa, ja jakos raz na kilka lat staram sie zmieniac olej w skrzyni. A co do sruby to nie sprawdzalem dokladnie jeszcze w mondku, ale wydaje mi sie ze jedna powinna byc od spuszczania oleju, a druga od sprawdzania poziomu oleju w skrzyni. Bo tak przewaznie jest w skrzyniach biegow. ze jedna jest w najnizszym polozeniu do spuszczania oleju, a druga w wyzszym polozeniu do sprawdzania poziomu oleju po zalaniu.


http://img451.imageshack.us/img451/3049/skrzynia6jr.th.jpg (http://img451.imageshack.us/my.php?image=skrzynia6jr.jpg)

chudzik
04-12-2005, 19:55
Z tego co wiem to oleju nie wymienia się.

Witam kolegę z Mazur :beer: :beer:

jura
04-12-2005, 20:06
te dwie śruby są na dole na tym samym poziomie i wygląda żę cieknie z którejś olej, dzięki za informację (może ktoś ma zdjęcie)

waldemarz
04-12-2005, 20:14
Z tego co wiem to oleju nie wymienia się.

Witam kolegę z Mazur :beer: :beer:

Oczywiscie kolega Chudzik ma racje, ale wszystko jest zalezne jakosci oleju w skrzyni biegow.

Wszystkie skrzynki przekładniowe sa wypełnione olejem, ktory zapewnia smarowanie przez caly okres żywotnosci samochodu i nie musi byc wymieniany. Jesli zostanie wykrecony przypadkowo korek spustowy lub wystepują nieszczelnosci, nalezy sprawdzic poziom oleju i uzupelnic w razie potrzeby.

Fotke puscilem ci na priv.

jura
04-12-2005, 20:41
dodatkowa informacja jednej ze śrub jest brak, ale chyba była i wypadła bo widać po gwincie że jest świeży, wzokowo widać że na głębokości około 3 cm otwór jest jakby zaślepiony, ale może jest tam jakiś boczny otwór i przez to wycieka olej, a może nie, obok jest śruba przykręcona, ale jest tam plama mokra oleju i tu przy otworze (te dwie śruby są na dole na tym samym poziomie w odległości kilku cm)

STraits
04-12-2005, 20:47
W MTX75 są 2 śruby. Jedna do zlewania i druga do wlewania oleju. Jedna (do zlewania) znajduje się w częsci od strony silnika - klucz ampulowy. Druga od przodu - do wlewania oleju - tez na klucz ampulowy.