PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wymiana radia orginalnego i problem...



badseed
04-12-2005, 21:34
...polega na tym ze na orginalnym radiu zasilanie bylo nawet jak wyjalem kluczyk ze stacyjki a teraz nie ma. Radio sie samo wlacza czy wlaczeniu zaplonu ale nie mozna go wlaczyc jak jest zaplon wylaczony...:( Co zrobic zeby bylo jak dawniej??
Dodam ze grzebalem w tych kabelkach i probowalem podlaczyc + do innego styku nie dalo to zadnych rezultatów. Do podlaczenia radia 1DIN zastosowalem przejsciowke z allegro dedykowana do Forda zakupiona razem z zaslepka.
Dzieki z gory za pomoc:)
Pozdrawiam!

Fredee
04-12-2005, 21:39
radia generalnie mają dwa plusy - podtrzymanie i sterowanie. Sterowanie podłącza się pod plus po stacyjce w instalacji a podtrzymanie pod stały plus...:) Wystarczy żebyś złączył kabelki od podtrzymania z tym od sterowania i wszystko razem podłączył pod stały plus w instalacji auta. Ale w ten sposób stracisz wyłączanie radia wraz z wyłączaniem stacyjki..:)
Niestety nie pamietam kolorów kabli..:( Ale jak masz przejściówkę to zapewne kabelki sa opisane..:)
Pozdroffki :bigok: :bigok:

badseed
04-12-2005, 22:37
aha dzieki
sprawdze jutro i powiem jak mi poszlo...

DJ_
10-12-2005, 20:32
Witaj,
jeżeli chodzi o kolory kabelków to w większości przypadków podtrzymanie pamięci ma kolor żółty, a zasilanie główne radia - czerwony.
Polecam złączyć oba te kabelki i podłączyć do kostki w skrzynce bezpieczników/przekaźników wewnątrz auta.
Stałe napięcie znajdziesz w takiej podłużnej kostce - łatwo tam zmierzyć wielkość napięcia i się wpiąć.
Najlepiej znajdź i podłącz radyjko nie pod 12V, ale pod 13,8V, bo po włączeniu radia następuje spadek napięcia i te pół votla może Ci potem zabraknąć.

Ja tak zrobiłem i działa tak jak trzeba, mam nadzieję że i u Ciebie będzie GIT.