PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] rozmiar szyby przedniej



kosoir
04-12-2005, 23:15
Dzis pojawilo sie w moim mkII 15 cm pękniecie na przedniej szybie na wysokości lewego słupka. Dodam tylko , że owo pękniecie wychodzi z pod samej uszczelki. Zadnego śladu po kjakimkolwiek kamyku nie ma.Co gorsza pęknięcie to sie stale powiększa.Dodatkowo zauważylem ze przednia szyba była juz chyba zmieniana bo jest z 93r a ja mam mondziaka z 96. Czt rozmiar w mkI jest taki sam jak w MKII i czy szanowni klubowicze mają jakies wskazówki dlaczego ta szyba pękła? pozdrawiam

altoot
05-12-2005, 01:02
Szyba czołowa (zreszta nie tylko ta) w MkI jest taka sama jak w MkII.


Czemu pęka? Czy czasem przy podszybiu kolega nie majstrował??? Chociażby zmiana filtra kabinowego?? :)


Sama z siebie nie peknie.

LaBobas
05-12-2005, 01:21
Szyba czołowa (zreszta nie tylko ta) w MkI jest taka sama jak w MkII.


Czemu pęka? Czy czasem przy podszybiu kolega nie majstrował??? Chociażby zmiana filtra kabinowego?? :)


Sama z siebie nie peknie.No,ale kabinowy to po prawej stronie,a nie lewej.... :satan:

altoot
05-12-2005, 01:24
No,ale kabinowy to po prawej stronie,a nie lewej.... :satan:



Może auto from GB :) :zakrecony:

Kizior
05-12-2005, 18:50
witam.nie jestem pewien ale mozliwe ze moze to byc powodem zlego wklejenia szyby - przy wkladaniu szyby z nowym klejem nie zostala ona dobrze dobita i po wyschnieciu powstaly naprezenia a jak widomo karoseria tez pracuje wiec moze nastal ten "moment krytyczny" i material sie poddal.
druga opcja to jezeli szyba byla uzywana miala ubytki na brzegach i z biegiem czasu zaczelo to pekac od naprezen karoserii (dlatego wychodzi pod uszczelka)

pozdr.

LaBobas
05-12-2005, 18:58
No,ale kabinowy to po prawej stronie,a nie lewej.... :satan:



Może auto from GB :) :zakrecony:Maybe :satan:

krzys-68
05-12-2005, 19:57
Niestety kłania sie prawdopodobnie wypadkowa przeszlośc auta.Prawdopodobnie karoseria ma mocne naprężenia i pracuje,a słupki sa dosyć newralgicznymi punktami konstrukcyjnymi nadwozia.Jest jeszczce mozliwosc wczęsniejszego uszkodzenia szyby podczas poprzedniego wycinania ze starszego auta,ale po takim czasie o to bym nie podejrzewał.

kosoir
06-12-2005, 22:18
nie, autko jest z Belgii, a szybkę juz zmieniłem :) pozdrawiam

zdzichop
06-12-2005, 22:36
Czy przy wymianie szyby nie zauważyleś dziwnych zmian w wymiarach słupków a raczej wymiarów między słupkami?
Przypominam sobie sytuację z przed kilkunastu lat, kiedy wkładalismy szybe do wartburga( niemiecki wóz z lat 70tych ) i nie chciała sie zmieścić. okazało sie ,że przed malowaniem nie zostały sprawdzone rozmiary otworu okna i trzeba bylo trochę naciągać słupki a potem jeszcze raz malować te miejsca.