PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem ze sterowaniem nadmuchem



lukasz531
07-01-2011, 19:41
Witam, kiedyś pisałem o problemie podowania powietrza tylko na szybę i przełącznika biegów dmuchawy (w lewo działała 1,4, a prawo 1,3,4). Po oddaniu samochodu do mechanika stwierdził on że podciśnienia dochodzą do przełącznika ale z niego już nie i teraz pojawia się pytanie- Czy da się w jakiś sposób naprawić przełącznik? Czy kupić nowy (o ile jego cena jest przystępna) czy szukać używki? Pytanie dotyczące kupna chciałbym zadać również odnośnie przełącznika biegów dmuchawy.

ojciecdyrektor
03-02-2011, 16:10
Z tego co pamiętam jest tam jakas kuleczka gumowa i za cina się czy coś można samemu rozebrać ale jest problem ze złożeniem nie każdy da rade ale jak nie działa to bardziej nie zepsujesz nie.

Netoper
03-02-2011, 16:55
Czy da się w jakiś sposób naprawić przełącznik?
Jeśli padła uszczelka przełącznika, to jest to nie do kupienia, i dorobić też ciężko (w którymś temacie jest fotka jak ona wygląda) optymalnie wychodzi używkę przełącznik zanabyć

Pytanie dotyczące kupna chciałbym zadać również odnośnie przełącznika biegów dmuchawy.
A tu to najczęściej rezystor klęka a nie sam przełącznik.
W bazie artykyłów jest kilka razy opisana reanimacja rezystora,
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Stories_Archive&sa=show_all
ewentualnie sam rezystor jest do kupienia np na ford.sklep.pl czy ewcar.pl

Artech
19-03-2011, 10:08
Witam. Podłączę się do tematu. Od jakiegoś czasu w moim aucie również mam problemy z dmuchawą. Działa tylko na 1 i 2 biegu i to kiepsko, popiskuje wentylator jakby mu jakieś łożysko padło. na 3 i 4 lub jak włączę klimę działa przez 5 sekund i się wyłącza. Da się z tym coś zrobić samemu, czy trza od razu do jakiegoś magika-elektryka ??

Netoper
19-03-2011, 11:30
Da się z tym coś zrobić samemu, czy trza od razu do jakiegoś magika-elektryka ??
Da się samemu, w artykułach są opisy o reanimacji rezystora, poprawienia styku przy nim i o oczyszczeniu wentylatora

Artech
19-03-2011, 12:23
Dzięki, zabieram się do lektury :)

Artech
21-03-2011, 21:15
Rozebrane, sprawdzone i .... :wall: Łożyska padnięte, szczotki i komutator w stanie agonalnym :( Wentylator do wymiany :ass:

Netoper
21-03-2011, 21:37
No to zdrowo Ci się zajechało, w markecie wrzuć zapytanie czy miałby ktoś sprawnego wentyla
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=60

Colorado30
21-03-2011, 21:43
:metal: Podepne sie pod temat a czy rezystor ma cos wspolnego z brakiem mozliwosci regulacji kierunku nawiewow bo nawet jak odepne wtyki od przelacznikow to brak syczenia i nie dziala mi nawiew znaczy regulacja wieje tylko na szybe :metal:

Netoper
21-03-2011, 21:47
a czy rezystor ma cos wspolnego z brakiem mozliwosci regulacji kierunku nawiewow
Nie, "napęd" kierunków jest robiony podciśnieniem, natomiast rezystor to czysta elektryka.
Nie wiem jak jest z załączaniem obiegu wew/zew.
A jak jest brak podciśnienia to automatycznie nadmuch ustawia się samoistnie na szybę

iceman150
21-03-2011, 22:16
Nie wiem jak jest z załączaniem obiegu wew/zew.
Wewnątrz/zewnątrz również na podciśnienia.

Może masz coś z tym urządzeniem co produkuje te ciśnienie i przez to nie możesz sterować kierunkami.

Artech
22-03-2011, 13:34
No to zdrowo Ci się zajechało, w markecie wrzuć zapytanie czy miałby ktoś sprawnego wentyla
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=60 Dzieki. Najpierw odwiedziłem dział "Sprzedam" i negocjacje juz trwają ;)

Stawros
29-03-2011, 22:46
Od niedawna też mam ten problem jednak u mnie jest to wina rozszczelnienia się już samego przełącznika. jeden mechanik co tam porobił i zaczęło działać ale powiedział mi że długo to nie będzie dziać i lepiej zacząć rozglądać się za nowym przełącznikiem. niestety długo nie podziałało i znowu zostałem bez nawiewu.

Bałem się kupować używany gdyż w każdej chwili może się stać to samo. znalazłem na jednej stronce z częściami ten patent tylko teraz pytanie.... czy będzie pasował? (piszą że tak) czy ktoś ma spisany nr seryjny samego patentu? albo czy ktoś już wymieniał sam mechanizm który jest w linku?

http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Przelacznik-regulacji-kierunku-nawiewu-Mondeo-6822372-FORD/3090