PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Radio 6006CD + mp3 player ???



Krzysiek_WW
06-12-2005, 14:37
Witam Wszystkich,

mam do Was pytanie, czy istnieje możliwość do standartowego radia w samochodzie 6006CD zainstalować MP3 playera ??

czy można w jakiś sposób podłączyć zewnętrzne źródło ??
jak to można uczynić, jeżeli jest to możliwe ??

Pozdrawiam Wszystkich,
Krzysiek

P.S: WESOŁYCH MIKOŁAJEK :)

STraits
06-12-2005, 14:45
Nie podwajaj postów.

kilkenny
07-12-2005, 00:02
Witam
Do radia w mk III można podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku przez gniazdo, które znajduje się w schowku przed pasażerem. Z urządzeniami odtwarzającymi pliki mp3 jest zwykle ten problem, że mają one tylko wyjście słuchawkowe. Poziom sygnału jest zbyt niski i trzeba mocno podkręcić radyjko by było coś słychać. Można to poprawić włączając wzmacniacz między radyjko a odtwarzacz mp3. Niestety długo szukałem gotowy wzmacniacz, który by to umożliwił. Skończyło się na wizycie w sklepie elektronicznym, gdzie zakupiłem (w elementach) wzmacniacz gitarowy + obudowa + kable + jacky i całość zmontowałem. Jeszcze trzeba było doprowadzić 12V z gniazdka od zapalniczki i całość zaczęła grać. To jest mój sposób na podłączenie mp3 do radia. Może są inne ale ja tak to rozwiązałem.

konio12345
10-12-2005, 19:52
Witam
Do radia w mk III można podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku przez gniazdo, które znajduje się w schowku przed pasażerem. Z urządzeniami odtwarzającymi pliki mp3 jest zwykle ten problem, że mają one tylko wyjście słuchawkowe. Poziom sygnału jest zbyt niski i trzeba mocno podkręcić radyjko by było coś słychać. Można to poprawić włączając wzmacniacz między radyjko a odtwarzacz mp3. Niestety długo szukałem gotowy wzmacniacz, który by to umożliwił. Skończyło się na wizycie w sklepie elektronicznym, gdzie zakupiłem (w elementach) wzmacniacz gitarowy + obudowa + kable + jacky i całość zmontowałem. Jeszcze trzeba było doprowadzić 12V z gniazdka od zapalniczki i całość zaczęła grać. To jest mój sposób na podłączenie mp3 do radia. Może są inne ale ja tak to rozwiązałem.

Mam MKIII tylko przed liftingiem i jakieś nie widzę nigdzie wejścia w schowku :(

Krzysiek_WW
12-12-2005, 15:09
u mnie tez nic takiego nie mam, ;(

nie wiem czy to nie jakas indywidualna konstrukcja ;(

A fajnie byloby sobie podłaczyc cos z zewnatrz ....!

Krzysiek

Alecki
12-12-2005, 17:24
Masz 3 możliwości :
- interface wejściowy przez złącze zmieniarki – cena od 350 zł (jakość bez strat)
- modulator FM, wpinany kablem między antenę a radio (podaje sygnał z wejścia na wybranej częstotliwości radia, strata jakości, ograniczenie pasma przenoszenia do 15kHz), cena od 120 zł
- transmiter FM, jak modulator, ale z własnym nadajnikiem małej mocy. Sygnał można „złapać” w promieniu kilku merów od auta. Najgorsza jakość (choć dla niektórych wciąż akceptowalna). Ceny od 100 zł (choć na allegro są tańsze szumofony).

Pozdrawiajka,
Alek

konio12345
22-12-2005, 11:58
Masz 3 możliwości :
- interface wejściowy przez złącze zmieniarki – cena od 350 zł (jakość bez strat)
- modulator FM, wpinany kablem między antenę a radio (podaje sygnał z wejścia na wybranej częstotliwości radia, strata jakości, ograniczenie pasma przenoszenia do 15kHz), cena od 120 zł
- transmiter FM, jak modulator, ale z własnym nadajnikiem małej mocy. Sygnał można „złapać” w promieniu kilku merów od auta. Najgorsza jakość (choć dla niektórych wciąż akceptowalna). Ceny od 100 zł (choć na allegro są tańsze szumofony).

Pozdrawiajka,
Alek

A słuchaj - mówisz, że przez interfejs zmieniarki z tym, że ja mam 6006 - czyli zmieniarkę w środku - mam w ogóle taki interfejs ???

piotrek75
10-01-2006, 18:06
Z tego co się orientuje to ja w 6006 nie miałem wyjścia na zmieniarkę a poza tym 6006 mi się rozleciało i wewnętrzna zmieniarka się rozpadla na kawalki w serwisie dowiedzialem się że to narmalne w tym modelu radia bo jest niedoporacowane. Mam teraz 6000 CD i jestem zadowolony.

Alecki
13-01-2006, 11:46
W 6006 nie ma wejścia zmieniarki.
Zostaje Ci tylko transmiter lub modulator.

Pozdrawiajka,
Alek

konio12345
13-01-2006, 18:44
Dzięki - nie będę musiał wyjmowac radia :) - oczywiście :bigok:


W 6006 nie ma wejścia zmieniarki.
Zostaje Ci tylko transmiter lub modulator.

Pozdrawiajka,
Alek