PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Sekwencja Stag 4, opinie na temat zestawu



mareno
14-01-2011, 11:50
Czesc.
Mam pytanie do mocno obeznanych w temacie. Wczoraj zalozylem do mojego mondka instalacje LPG. Pierwsze wrazenia mega pozytywne, nie czuc zadnej roznicy pomiedzy jazda na benzynie, a gazie.
Zalozony mam nastepujacy zestaw (moga byc byki w nazewnictwie, bo mam problem z rozczytaniem):
- reduktor Tomaso (Tomaseto?)
- zbiornik GZWM
- uklad Stag 4
- listwa wtryskowa Valtek
- cena 2200.
Mysle, że dokonalem dobrego wyboru, poniewaz dwoch moich znajomych ma zalozony identyczny zestaw, u tego samego gazownika i nie maja zadnych problemow. Po opiniach na forum wiem, ze Stag to solidna marka i ze generalnie dobrze sluzy innym userom, ale tak dla pewnosci chce poznac rowniez zdanie mocno kumatych w temacie LPG.
Z gory dzieki za opinie.
Pzdr

Netoper
14-01-2011, 12:08
Tomasetto, konkretnie to jaki model? to samo zapytanie o wtryskiwacze.
Sam sterownik jest OK, tani stabilny, mało awaryjny, dobry do konfiguracji, w zupełności wystarcza do mondka.

mareno
14-01-2011, 12:14
Tomasetto, konkretnie to jaki model? to samo zapytanie o wtryskiwacze.
Sam sterownik jest OK, tani stabilny, mało awaryjny, dobry do konfiguracji, w zupełności wystarcza do mondka.
Niestety modelu Ci nie podam, bo w papierach wpisane mam jedynie Tomasetto oraz Valtek.

Netoper
14-01-2011, 12:30
Niestety modelu Ci nie podam
No to, nijak nie da rady ocenić czy w miarę rozsądnie graty dobrane :)

mareno
14-01-2011, 17:21
Niestety modelu Ci nie podam
No to, nijak nie da rady ocenić czy w miarę rozsądnie graty dobrane :)
No to moze tak ogolnie - Tomasetto i Valtek robia przywoite graty?

Netoper
15-01-2011, 00:00
Tomasetto i Valtek robia przywoite graty?
Potrafią robić :)
Wpisz w szukajce działowej tomasetto jak poczytasz to wpisz valtek, valteki
jest już sporo popisane.

Fred.X
15-01-2011, 00:14
Ja mam u siebie tomasseto i listwę Valtek, zrobione już ponad 61.000 w 3 niecałe latka, złego słowa nie powiem, sterownik za to KME Diego G3 ,

mareno
15-01-2011, 11:39
Czyli po tych krotkich informacjach nasuwa sie jeden wniosek - jest dobrze :)
Dzieki za pomoc

Netoper
15-01-2011, 14:32
jest dobrze
Zależy jakie konkretnie podzespoły siedzą :) wejdź nawet na allegro i zobacz i le jest rodzajów reduktorów Tomasetto i ile rodzai listew Valteka

mareno
16-01-2011, 12:45
jest dobrze
Zależy jakie konkretnie podzespoły siedzą :) wejdź nawet na allegro i zobacz i le jest rodzajów reduktorów Tomasetto i ile rodzai listew Valteka
Natoper, a powiedz mi, czy na podzepolach powinien byc widoczny model itp, czy z reguly nie ma tam zadnych oznaczen? Pytam, bo jesli gdzies takowe sa, to podejde i lukne na gazownie. Poki co jedyna dodatkowa wskazowka jest taka, ze mam czerwone wtryski.

Netoper
16-01-2011, 14:13
Na reduktorze nie spotkałem żeby model nie był nie podawany, z wtryskami różnie bywa.

mareno
16-01-2011, 23:23
Na reduktorze nie spotkałem żeby model nie był nie podawany, z wtryskami różnie bywa.
OK jutro jak znajde chwilke zajrze pod maske i postaram sie ogarnac temat. Moze uda sie ustalic szczegoly ustrojstwa, ktore mi zamontowali. Dzieki.

mareno
17-01-2011, 22:17
Luknalem pod maske. Jedyne co udalo mi sie zobaczyc to informacja na wtryskiwaczach, ze sa 3 ohmowe, a na reduktorze Tomasetto dojrzalem info, ze jest to model AT09. Mowi Wam to cos, czy nadal za malo informacji?

Netoper
18-01-2011, 00:30
Valteki to by wychodziło że te najzwyklejsze, jak z nowej serii to OK jak ze starszej to szybko padają.
Reduktor pewnie Alaska, do 1.8 wystarczy. ale z bardzo małym zapasem.

Fred.X
18-01-2011, 07:00
jak z nowej serii to OK jak ze starszej to szybko padają
nie prawda ... opinia druciarzy z netu
i nie tylko ja mogę zaprzeczyć, wszystko zależy od zakładającego ...

mareno
18-01-2011, 15:38
Ok dzieki za info. Cos juz tam wiem.
Jeszcze jedno pytanie. Slysze rozne opinie, ale moze tu uskam konkretna odpowiedz. Czy dobrze wyregulowany gaz sekwencyjny powinien brac tyle samo beny co gazu, czy jest tak jak w przypadku zwyklej instalacji i trzeba liczyc te 15-20% wieksze spalanie na LPG?

Fred.X
18-01-2011, 15:47
dobrze wyregulowana instalacja gazowa może spalić do 20% LPG więcej niz PB
czyli np. mondeo 2.0 Kombi średnio PB- 10,2l / 100km, to LPG 12,5 będzie normalnym średnim spalaniem

Netoper
18-01-2011, 17:33
nie prawda ... opinia druciarzy z netu
To proponuję w praktyce sprawdzić te z przed 2010 r
A na marginesie, chociaż wiesz jak odróżnić je?

i nie tylko ja mogę zaprzeczyć
No to trafiłeś na udaną partię, bo nawet na tym forum "druciarze" pisali jakie mieli problemy podczas eksploatacji :)

wszystko zależy od zakładającego ...
Taa, szczególnie trwałość/wykonanie samych zaworów, oraz ich szybkie rozkalibrowywanie się. ;)

mareno
18-01-2011, 22:19
dobrze wyregulowana instalacja gazowa może spalić do 20% LPG więcej niz PB
czyli np. mondeo 2.0 Kombi średnio PB- 10,2l / 100km, to LPG 12,5 będzie normalnym średnim spalaniem
Pytam, bo slyszalem ze to o czym piszesz dotyczy zwyklych instalacji, natomiast jesli chodzi o sekwencje powinna ona palic tyle co Pb. Ale jak widac moze nie byc tak do konca. Poza tym pierwsze spalanie wyszlo mi na poziomie 10l/100 km i nie wiem, czy to nie za duzo jak na 1.6.

Fred.X
18-01-2011, 23:00
Netoper 62.000 nalotu , instalka zakładana w 2008 roku , ani razu sie nie rozkalibrowały, ani razu żadnego kłopotu, żadnego czyszczenia , czy innych problemów, od początku tylko wymieniam regularnie filtry i robię przegląd zgodnie z książką gwarancyjną u tych co zakładali ...

Netoper
18-01-2011, 23:28
Netoper 62.000 nalotu , instalka zakładana w 2008 roku , ani razu sie nie rozkalibrowały, ani razu żadnego kłopotu, żadnego czyszczenia , czy innych problemów,

No to trafiłeś na udaną partię,

a zapewniam Cię że takich szczęśliwców było mniej niż tych niezadowolonych, i dlatego od 2010r Valtek przemyślał sprawę i obecne partie są takie jak za świetności Valteka, chyba że kto ma jeszcze jakieś leżaki magazynowe.

Mortal_Kombat
18-01-2011, 23:38
dobrze wyregulowana instalacja gazowa może spalić do 20% LPG więcej niz PB
czyli np. mondeo 2.0 Kombi średnio PB- 10,2l / 100km, to LPG 12,5 będzie normalnym średnim spalaniem
Pytam, bo slyszalem ze to o czym piszesz dotyczy zwyklych instalacji, natomiast jesli chodzi o sekwencje powinna ona palic tyle co Pb. Ale jak widac moze nie byc tak do konca. Poza tym pierwsze spalanie wyszlo mi na poziomie 10l/100 km i nie wiem, czy to nie za duzo jak na 1.6.
Zawsze silnik będzie spalał więcej LPG od PB, bo 1 litr gazu daje mniej energii niż Pb. Ile paliło benzyny tobie wcześniej auto an 100 km dodaj 15-20% i masz wynik jaki powinien być przy LPG, byle oba wyniki spalania były z trasy wykonanej w tych samych warunkach. Jak spala poniżej 15% to może trzeba uważać, bo jak będzie ubogo to gniazda zaworowe powypalasz.

Widzę, że znów temat wtryskiwaczy ożył :) Ja powiem jak wcześniej, że u jednego działa dobrze,a u drugiego lipa. W przypadku wtrysków gazowych z ceną idzie jakość. A czy się nie rozkalibrowały to chyba trzeba było by sprawdzić na urządzeniu do kalibracji.

mareno
19-01-2011, 13:48
Dzięki Mortal. Jeśli jest faktycznie tak jak piszesz wychodzi na to, że pali mi w normie. Pb brał ok. 8-9l/100 km, gazu wyszlo mi 10l/100 km.

Netoper
19-01-2011, 18:37
Jeśli jest faktycznie tak jak piszesz
Bo tak jest :) , można ustawić że będzie paliło tyle co beny a nawet mniej, ale wtedy zbyt uboga mieszanka załatwia zawory i uszczelkę pod głowicą, natomiast zbyt bogata źle wpływa na uszczelkę kolektora wydechowego i katalizator.
Na spalanie ma też wpływ jakości gazu i proporcje butan/propan, a te różnice są między stacjami.

mareno
19-01-2011, 20:18
Zatem już wszystko wiem. Dzieki za odpowiedzi.