PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] szczęki hamulcowe 2 rodzaje ?



karek
14-01-2011, 15:29
Chcę wymienić , a raczej muszę , szczęki i dowiedziałem się że są 2 rodzaje ?! Jakie kupić żeby pasowały ? Mondeo kombi z 02.07 1998 1,8 16 V z góry dzięki !!!

edit bo w temacie były klocki zamiast szczęk

buko
14-01-2011, 16:44
najlepiej zmierz jakie masz bębny bo są dwa rodzaje, Ty masz kombi to powinny być te większe ale lepiej się upewnić

Dodano po 2 min.:

aha jedne to 203 mm a drugie 228mm

marcin_79
14-01-2011, 20:45
No i jest pewien problem bo jest jeszcze 3 rodzaj: 229mm. W przypadku kombi są to te większe szczęki bo masz bębny 230mm tylko musisz sprawdzić, które masz załorzone bo 228mm od 229mm różnią się grubością. A dokładnie tym, że jedne są asymetryczne tzn. "tylna" szczęka (patrząc na otwarty bęben) jest cieńsza od przedniej, a drugie są równej grubości.
Jest to dośc kłopotliwe bo w katalogu np.: ferodo nie są podane grubości tych szczęk i np u mnie nie wiem czy grubość okładzin odpowiednio 7mm grubsza i 3 mm cieńsza to już "koniec szczęk" czy są jeszcze ok. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to będę wdzięczny za info.

zibi_j1
14-01-2011, 21:39
po czym poznać, że szczęki są kaput? u mnie czasem przy hamowaniu coś huczy cicho z tyłu i obawiam się, że to mogą być one :(

Netoper
14-01-2011, 22:23
po czym poznać, że szczęki są kaput?
Najlepiej bęben zwalić i optycznie, chyba że już metal trze o bęben no to natychmiast wymieniać


Ps. nie pamiętam czy od tyłu bębna jest w mondku oczko/wziernik często zaślepką gumową zasłonięte, i tamtędy można podejrzeć.

Dodano po 23 sek.:

Ps. nie pamiętam czy od tyłu bębna jest w mondku oczko/wziernik często zaślepką gumową zasłonięte, i tamtędy można podejrzeć.