PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Mój pierwszy egzemplarz Ford MP3/USB



WojtekMK2
14-01-2011, 21:36
Koledzy, interesuje mnie tylko ocena pomysłu i ew. sugestie zmian wizualnych.
http://www.youtube.com/watch?v=b6UXfNj4njk

Celtic
14-01-2011, 22:30
eeee....kozak :) :beer: :beer: :beer:

a co do wyglądu...mało ważne...ma grać! browar dla ciebie :beer:

zibi_j1
14-01-2011, 22:37
no dobra :) toteraz czarodzieju zdradź nam co ty tam wsadziłeś ? :) tak mi sie po pilociku z transmiterem fm kojarzy... ale ty to jakoś pod ścieżkę kasety podpiąłeś...

WojtekMK2
15-01-2011, 12:32
Wywaliłem mech. kasety, otumaniłem procesor i wstawiłem wyświetlacz pod klawiszami za szybką a w dziurze po kasecie gniazdo USB. I tyle.
Teraz ślęczę nad sterowalnością pendrive'a klawiszami radyjka, ale nie pójdzie za łatwo.

mlodymzks87
15-01-2011, 12:39
Heheh jaka szeroko rozwinięta technologia :D To prawie taka magia jak skreczowanie na kasatech :D

zibi_j1
15-01-2011, 13:50
a co przy tym procesorze trzeba było zrobić ?

WojtekMK2
15-01-2011, 14:25
Już napisałem, oszukać go.

Gebar
15-01-2011, 17:25
a co przy tym procesorze trzeba było zrobić ?
Przecież nie spodziewaj się, że ktoś Ci tu da na forum gotowca i jeszcze schematy da :)

Celtic
15-01-2011, 18:43
a co przy tym procesorze trzeba było zrobić ?
Przecież nie spodziewaj się, że ktoś Ci tu da na forum gotowca i jeszcze schematy da :)

ta.. :) patenta mu zabierzecie i nobla Wojtek nie dostanie :beer: :beer:

rc23
15-01-2011, 20:00
Już napisałem, oszukać go.

kaseta opadając zwiera styk, wystarczyło przenieść go pod wsuwający sie klucz USB, ot i całe oszustwo, oczywiści sprawe mozna bardziej skomplikować, sam jestem ciekaw jak bardzo

Colorado30
15-01-2011, 20:46
zrob relacje na howtos-a bedziesz wielki :metal: :))

WojtekMK2
15-01-2011, 21:40
Już napisałem, oszukać go.

kaseta opadając zwiera styk, wystarczyło przenieść go pod wsuwający sie klucz USB, ot i całe oszustwo, oczywiści sprawe mozna bardziej skomplikować, sam jestem ciekaw jak bardzo
Jakie to proste:)) A w wersji z kablem USB też taki styk wstawiam?
Pewno że najlepiej pójść najłatwiejszym tokiem myślenia:)
Radyjko przechodzi w TAPE, jak pojawi się sygnał. Przy pustym pendrivie nie przełączy się.
x
x

zrob relacje na howtos-a bedziesz wielki :metal: :))

A to dobry pomysł, nie chce Nobla ani być wielkim tylko... kto to pojmie? Co model radia to inaczej jest.
Filmik na YT zapodałem, bo mi ludzie maile pukając się w czoło przysyłali. Cwaniacy nawet drwili sobie ze mnie. Trochę to bolało jak ktoś mi pisze że 20 lat w branży pracuje i stwierdza że to nie możliwe i w ogóle to jakiś fotomontaż i takie tam oskarżenia. Odpisywałem: "a ja po 20 latach do tego doszedłem" .
Od wczoraj już nie przysyłają - uwierzyli.
Opla modele SC też mam już rozpracowane, modele CAR są ciężkie.

Colorado30
15-01-2011, 22:53
to zrob mi takie cos ci radio wysle :)

rc23
15-01-2011, 23:20
Jakie to proste:)) A w wersji z kablem USB też taki styk wstawiam?
Pewno że najlepiej pójść najłatwiejszym tokiem myślenia:)
Radyjko przechodzi w TAPE, jak pojawi się sygnał. Przy pustym pendrivie nie przełączy się.

piszę jak ja zrobiłem, ale nie w radiu samochodowym
z tej przyczyny jestem ciekaw co wykorzystałeś jako sterowanie i czy ATMega maczała w tym paluchy

martinez07
16-01-2011, 13:37
Koledzy, interesuje mnie tylko ocena pomysłu i ew. sugestie zmian wizualnych.

Pomysł jest super.
Brakuje mp3 w naszych radiach fordowskich przed liftem, i jest to ciekawe rozwiązanie dla tych osób, które nie chcą się rozstawać ze swoim radiem z różnych względów.
Mnie osobiście brakuje w tym możliwości sterowania z pilota przy kierownicy, ale wierzę, że i to rozpracujesz wkrótce :up:
Moje radyjko to 6000 z CD - również przedlift - żałuję, że nie można go przerobić tak, aby z płyt czytał mp3.

A może Wojtku dałbyś radę zrobić "tańszą" wersję emulatora zmieniarki CD?
Bo na razie tylko to u mnie wchodzi w rachubę, ale kosztuje to tyle, co dobre radyjko z mp3, więc trochę bez sensu.

Zeus
17-01-2011, 00:47
Jakie to proste:)) A w wersji z kablem USB też taki styk wstawiam?
Pewno że najlepiej pójść najłatwiejszym tokiem myślenia:)
Radyjko przechodzi w TAPE, jak pojawi się sygnał. Przy pustym pendrivie nie przełączy się.

Zgaduj zgadula: układ komparatora sprawdza obecność sygnału na wyjściu mp3 i steruje przekaźnikiem który zewrze styk analogicznie do opadającej kasety :) To tylko tak żeby się z Wojtkiem podroczyć :satan:

Sam pomysł jest bardzo fajny, a najtrudniejsze w realizacji to pewnie jak zwykle mocowanie całości wewnątrz radia.

WojtekMK2
17-01-2011, 11:18
E tam, przekaźnik zaraz. Bez przekaźników , bez styczników, bez złączników jest .
Mocowanie to pikuś w porównaniu do oszustwa i uzyskania takiego brzmienia, żeby jak z CD grało. I najgorsze jest to, że co model to trzeba inaczej, indywidualnie do niego podchodzić.

WojtekMK2
17-01-2011, 22:23
A może Wojtku dałbyś radę zrobić "tańszą" wersję emulatora zmieniarki CD?
Zapewne dałbym radę, ale to nieekonomiczne bowiem umożliwia to tylko podpięcie odtwarzacza w trybie AUX.
W tym kierunku w ogóle nawet nic nie myślałem.
Dla mnie priorytetem było przeskoczyć z archaicznej kasety na pendrive'a zachowując jakość brzmienia jak z CD.
To tak, jakby przerobić benzyniaka na diesla albo TV czarno/biały na kolorowy.
Pozdrowienia.