PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Nie chce zapalić - strzela w wydech ??



benekb
15-01-2011, 10:11
Witam.

Moje autko dziś umarło a mianowicie :

odpalałem autko po nocy, odpaliloprzejechalem ze 200 m po czymzdechlo i nie moglem juz zapalic podczas proby odpalania usłyszałem strzelanie w wydech, silnik się zachowuje tak jakby łapał po czym zaczyna strzelać w wydech, co sprawdzić i w jakiej kolejności ??

Podejrzewam cewke ale jak ja sprawdzic

Kable i świece wymienione w zeszłym roku na ngk takze powinny byc oki wrazie co mam stare kable i swiece to zrobie podmianke.

Dodam ze kilka razy mi sie juz zdarzylo ze odpalil pochodzil chwile zdech po czym jak go dluzej pokrecilem to zapalal ale pracowal ni erowno jakby sie zalal czy jakby nie na wszystkich garach pracowl po czym po przygazowce przechodzilo jak reka odjol stwierdzilem zeza malo wachy bo to na rezerwie byl ale dzis nie ma rezerwy i to samo pomozcie bo bez auta jakbez reki.

Wiem ze jestjuz taki temat ale brak konkretow.

Pozdrawiam

Marcin-Klb
15-01-2011, 10:16
A ja powiem tak. U mnie było wręcz identycznie i padnięty był silniczek krokowy. Palił jak diesel. Zapalił, pochodził chwile i zdechł. I tak z 10 razy, czasami wgl nie zapalał. Wymieniłem silniczek i jest petarda. Nie mniej jednak warto sprawdzić układ WN, cewkę najlepiej mieć jakąś na podmiankę to wtedy można łatwo stwierdzić czy działa czy nie

benekb
15-01-2011, 10:42
Sprawdzę ją omomierzem jak uda mi się załatwić według książki sam naprawiam i zobaczymy ale może ktoś podpowie coś jeszcze.

A czy po odpaleniu falowały ci obroty ??

Mondekmk1
15-01-2011, 10:44
Od cewki najlepiej zaczac...podmienic od kogos. Wszystkie zeteci mialy takie same wiec moze uda sie kogos znalezc na podmianke.

Potek
15-01-2011, 10:54
Od cewki najlepiej zaczac...podmienic od kogos. Wszystkie zeteci mialy takie same wiec moze uda sie kogos znalezc na podmianke.


Do maja 98r., potem już troszkę inne wychodziły ;)

benekb
15-01-2011, 11:12
Dokładnie.

A jak mam ustawicmiernik zeby dobrze zmierzyc te omy na cewce ma na sekcji omowk takie mozliwosci:

2000k
200k
20k
2000 i jakis tan zbaczek taka jakb strzalka
200 i od tym znaczek oma

benekb
15-01-2011, 14:37
Auto odpalone ale nie chodzi a 4 garze i teraz zagatka czy cewka czy przewód wn ale na 2 kompletach sprawdzane i to samo tak samo swiece 2 kpl zostaje jeszcze kompresja jak juz usatalilem z Netoperem za co bardzo mu dziekuję.

Netoper
15-01-2011, 14:51
Teraz przynajmniej masz mocno zawężone pole gdzie szukać, ja bym się ku cewce bardziej skłaniał, z tym że nie można wykluczyć że może zawór szlag trafił i nie ma tej komprechy.

Zapytaj w pogaduchach, może ktoś będzie czasowy i podjechałby coby cewkę na parę chwil użyczyć

LaBobas
15-01-2011, 19:44
a sprawdz jeszcze czujnik polozenia walu,moze cos przestaje nagle łączyć,ja tak miałem podczas jazdy i strzelał w wydech.

WojtekMK2
15-01-2011, 21:07
Dokładnie.

A jak mam ustawicmiernik zeby dobrze zmierzyc te omy na cewce ma na sekcji omowk takie mozliwosci:

2000k
200k
20k
2000 i jakis tan zbaczek taka jakb strzalka
200 i od tym znaczek oma

Powiem tak, że jak nie umiesz posłużyć się miernikiem, to nawet udany pomiar może być nieprawidłowy. Mogło dojść do przebicia międzyzwojowego. Miernik pokaże obwody ale nie wskaże przebić.

Trochę logiki:
Jeśli 4 gar Ci nie pali, to jak zdejmiesz kabel ze świecy to i tak nie będzie palił. Masz okazję stwierdzić czy jest iskra.
Jeśli jest iskra, to szukaj kompresji. LUZY ZAWOROWE!!!
Boże ja zawsze o tym wspominam, ale wiem z autopsji jak mi regulacja silnik wyleczyła.
I teraz taka kolej rzeczy:
4 gar nie pali, nie spaloną mieszankę widzi lambda i mówi komputerowi że za dużo benzyny w mieszance, więc komputer zmniejsza dawkę niemal do zera, temu nie pali wcale. Rozumiesz o co kaman?
Powodzenia.

Netoper
16-01-2011, 10:49
Sam sobie naprawił, potachłował świeczkami/przewodami WN i 4 garnek pracuje.
Lambda trochę leniwa reszta podzespołow bez zastrzeżeń.
Korekta paliwowa wysoka, ale to pewnie przez tę lambdę, jak masz paragon to reklamuj.
Benek dzieki za gifta.