PDA

Zobacz pełną wersję : Jedno Mondeo MK3 - trzy różne przebiegi?



przemoprzem
20-01-2011, 00:46
Siemano. Tak patrze na allegro i kurde nie wiem co o tym myśleć:
1. http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0-16v-silver-fx-C15950069.html - 114 000 km
2. http://otomoto.pl/ford-mondeo-salon-polska-i-wlasciciel-C16209864.html - 57 000 km
3. http://otomoto.pl/ford-mondeo-salon-polska-1-wlasciciel-100-C16208369.html - 59 000 km

Albo ja mam coś nie tak z oczami, ale jak dla mnie to jest jedno i to samo auto, trzy inne komisy, trzy różne przebiegi. Ktoś czai o co chodzi? Może to tak na prawdę ten sam komis i pomyłki w opisie.... ale kurde raz ok 59 000 km a raz 114 000.

Co sądzicie o tym aucie w ogóle?

kiler
20-01-2011, 10:59
Poproś jako zainteresowany o numer VIN, jeśli z autem wszystko OK to podadzą. NP chcesz sprawdzić, czy na pojeździe nie ma zastawu sądowego.
Osobiście oglądałbym tego z Car4You. Niby nie lubię Kornackiego z Turbo, ale dość często oglądają tam samochody.
Coś musi być więc na rzeczy.
Niski przebieg może być też wadą auta, jeżdżone na krótkich dystansach zwłaszcza benzyniaki mają z czasem rosnące problemy ze smarowaniem układu pierścienie-gładź cylindra.
Rocznik 2006 to realny przebieg min 15kkm rocznie. Zauważ, że auta bogato wyposażone. Tego się raczej nie robi żeby podjechać do kościoła w niedzielę a resztę czasu podziwiać Mondka w ogródku ;-)

Pablo81
20-01-2011, 11:35
Rocznik 2006 to realny przebieg min 15kkm rocznie. Zauważ, że auta bogato wyposażone. Tego się raczej nie robi żeby podjechać do kościoła w niedzielę a resztę czasu podziwiać Mondka w ogródku ;-)

w wielu firmach są auta benzynowe (chociaż diesle teżk) lasy mondeo czy wyżej, które robią śmieszne przebiegi ponieważ są autami służbowymi osób, krym auto przysługuje, ale cały dzień i tak są w biurze. Dlatego mnie nie dziwi auto z polskiego salonu z niskim przebiegiem. Łatwo jest to sprawdzić historię w ASO bo najczęściej takie auta są w 100% serwisowane w ASO (często w jednym).

nwankwo
20-01-2011, 12:47
Jeśli to jest to samo auto, to jego ścieżka może wyglądać tak: zostało wystawione w car4you 30.10.2010, kupił je ktoś, po czym wystawił od razu na sprzedaż jako osoba prywatna i jednocześnie w komisie (ogłoszenia z 20.11.2010). Może uznał że skręci przebieg i sprzeda je drożej, a może miał jakieś inne powody ...

Ja też miałem dobrą opinię o car4you, oglądałem tam kilka aut, ale nie zdecydowałem się na zakup. Ostatnio np. takie MKIV: http://car4you.otomoto.pl/ford-mondeo-2-0-16v-totanium-x-C16648700.html
Teraz stoi po 53k, ale początkowo był wystawiony za 57k. Sprzedawca opowiadał jakieś bajki, o tym, że oni już raz ten samochód sprzedali, ale właściciel wyjeżdża do Stanów i im go odsprzedał, i oni go teraz ponownie sprzedają. Poza tym sprzedawca nie wiedział, że to jest FlexiFuel (nie wiedział nawet co to jest), nie wiedział dlaczego auto było holowane (miało ślady po holowaniu). I jak widać musi to być jakaś mina skoro w ciągu miesiąca obniżają cenę o 4k, a jak negocjowałem cenę volvo s60, to nie chcieli opuścić nawet o 1k.

przemoprzem
20-01-2011, 18:55
Jaja jak berety. Zadzwoniłem do Car4you i mam VIN, jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia do niech pisze na priva, nie chce ujawniać na forum...

EURO-AUTO-KOMIS dodzwoniłem się, Pan nie miał już dostępu do akt auta, ale koleś na 1000% że auto nie kręcone i nie bite. Oba komisy mają te auta u siebie, nic nie wiedzą o innych aukcjach.

Auta są widać od firmy kupione przez 3 różne komisy. Pewnie jakaś firma kupiła 3 identyczne i się pozbyła - innego wytłumaczenia nie mam. Jutro napisze maila do EURO-AUTO-KOMIS i mam dostać VIN - ciekawe co wyjdzie.

W każdym razie niezły ewenement, żeby 3 identyczne auta były równocześnie na aukcjach. Czy to coś przy lewarku zmiany biegów po prawej to jakiś czujnik immobilisera?

kiler
20-01-2011, 19:43
Czy to coś przy lewarku zmiany biegów po prawej to jakiś czujnik immobilisera?

To coś to element zestawu głośnomówiącego Nokii z BT. Nie pamiętam modelu ale dość dobry dźwięk ;-)

Nawiązując do przedmówcy o niskich przebiegach - i właśnie dlatego bym się zastanawiał. Jeśli mało jeździł też może być skatowany. Ale jeśli polskie to po VIN dojdzie. Chyba że trafi na Lipskiego - tam nawet odpłatnie nie chcieli mi podać historii auta, tłumaczyli się zmianą systemu.

WojtasS
20-01-2011, 20:02
jak dobrze zauważyłem pierwszy mondek ma inne opony reszta ma pirelli p6000... może to coś da ;)

Usunięty
20-01-2011, 20:13
nie chce ujawniać na forum...
sorry ale czy to jakaś tajemnica ?? Boisz się o coś czy co ??

przemoprzem
20-01-2011, 22:00
Hmm, ja się nie boję. Tylko jakoś mam dylemat czy jest to fair wobec sprzedającego. Po prostu nie wiem czy koleś by sobie życzył tego - nie pytałem, więc jeśli ktoś ma dostęp do bazy forda to ja mogę to podać na priva. Ktoś sprawdzi i napisze co i jak. A jak ktoś zainteresowany to też może zadzwonić i pogadać o aucie.

Obaj sprzedawcy twierdzili, że auta są pewne, serwisowane, można jechać do serwisu gdzie się chce. Z Car4you powiedział sprzedawca że auto jest z jakiejś floty - innych podobno nie mają w ofercie. Jutro będę miał VIN do drugiego jak pisałem, napisze maila do Krakowa do serwisu i się dowiem, jak coś dostanę do wkleję na forum. O ile coś się dowiem....

Boonaro
20-01-2011, 22:14
Ja jeszcze zauważyłem że pierwszy mondek ma na zderzaku przednim przy kratce listwe chromu a między 2 a 3 ogłoszeniem nie mogę dostrzec kompletnie żadnej różnicy.

Pablo81
21-01-2011, 00:25
Chyba że trafi na Lipskiego - tam nawet odpłatnie nie chcieli mi podać historii auta, tłumaczyli się zmianą systemu.

u Lipskiego byłem nawet dziś na przeglądzie swojego. Ja tam u nich się dowiadywałem po VIN-ie co tylko chciałem :palacz:

Możliwe, że auta były z jednego zamówienia. Swego czasu sam nabyłem celem dalszej odsprzedaży 2 identyczne mondziaki MKIII 2.0pb chyba 2006r. Miały nawet dzień produkcji identyczny :)

Co do ujawniania VIN-u - przecież to nie jest tajne. Każdy może podejść do auta, spojrzeć przez szybę i sobie spisać...

przemoprzem
21-01-2011, 10:32
EURO-AUTO-KOMIS - samochód jest podobno odkupiony z banku jakiegoś, tym akurat jeździł prezes - "auto jak nowe". Do godziny będę miał VIN, zobaczymy co wyjdzie. Jak na razie wychodzi, że auta są niezłą okazją, bo w sumie jeśli przebieg nie kręcony to są 3 auta identyczne do wyboru z benzynką 2.0. Jak dla mnie jedyny minus to to, że są to sedany... jednak hatchback bardziej użyteczny, nie wspominając o kombi.

Speedo
21-01-2011, 10:58
Jak dla mnie jedyny minus to to, że są to sedany...

dla jednych minus dla innych plus, hecza to ja bym nie chcial nawet za pol ceny, szukalem sedana ale ze w dyszlu tdci prawie nieuchwytny byl skonczylem na kombi...

Pablo81
21-01-2011, 11:04
generalnie sedanów jest niewiele

Photos
21-01-2011, 11:32
Jak dla mnie jedyny minus to to, że są to sedany...

dla jednych minus dla innych plus, hecza to ja bym nie chcial nawet za pol ceny, szukalem sedana ale ze w dyszlu tdci prawie nieuchwytny byl skonczylem na kombi...

Trafne spostrzeżenie. Bo ja np podchodzę podobnie jak ty ale do sedana

przemoprzem
21-01-2011, 12:20
Kurde, mam VIN i tego drugiego, ale w Krakowie w serwisie twierdzą, że nie ma Ford systemu informatycznego żeby auto sprawdzić. Ma ktoś dostęp do takiej bazy na forum, jest w ogóle taka możliwość żeby sprawdzić??

Photos
21-01-2011, 12:37
No pewnie tu wbijaj
http://mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=37745

Dodano po 1 min.:

Albo sam sprawdź w podesłanych linkach ale to na pewno do końca nie rozszyfruje, albo napisz win i poproś o rozszyfrowanie

przemoprzem
21-01-2011, 13:41
Poprosiłem o rozkodowanie VIN w wątku z linka od "Photos". Zobaczymy co wyjdzie. A tak w ogóle to byłby ktoś na forum chętny obejrzeć te auta? Jestem ciekaw jaki jest ich stan w realu, a mam w jedną stronę ok 270 km... No i ten sedan .....

przemoprzem
21-01-2011, 23:11
Pod tym linkiem udostępniam zdjęcia ze specyfikacją dwóch samochodów. Rozkodowane wyposażenie i wersja po VIN dzięki uprzejmości użytkownika Gori232.

http://picasaweb.google.com/104362222388501888661 .

boro
21-01-2011, 23:47
EURO-AUTO-KOMIS - samochód jest podobno odkupiony z banku jakiegoś, tym akurat jeździł prezes
Prezes banku jeździł Mondeo? ;)

przemoprzem
22-01-2011, 00:19
Pewnie nie prezes, ale może jakiś kierownik oddziału już bym uwierzył. Ale nie wnikałem podczas rozmowy, bo nie jestem już zainteresowany tymi autami.

W sumie to ojciec szuka, ja mam MK1, ojciec MK2, a teraz szukamy czegoś nowszego czyli MK3, najlepiej 2.0 benzyna i do tego gaz założyć. Ale podpowiadam mu, że jak ma wydać te ok 30 000 zł to kupić już coś na "wypasie", Trend lub Ghia - z grzaniem foteli i innymi takimi bajerami, zwłaszcza że samochody zmieniamy raz na 4-5 lat. Ja widzę po swoim, gdzie mi padło podgrzewanie lusterka i niby śmieszne, ale w zimie to doskwiera:(. No i minimum hatchback, a ja marze kupić w końcu kombi.

Śledzimy też oferty na pewneuzywane.pl - mieli też kilka MK3, u nich kupione i serwisowane z małymi przebiegami, tyle że kurde raczej wersje podstawowe Silver X. Niby nie golas, ale siedzenia jeszcze te krótkie, kierownica bez skóry itp.