PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MK3 2.0 TDCi 130 KM 2004 - Prośba o opinie



kamilos1308
20-01-2011, 01:48
Witam,

Jako, że jestem tu nowy witam wszystkich.
Od tygodnia zbieram się do zakupu auta za ok. 18-20 tys.
Przejrzałem już chyba tysiące ofert i mój wybór padł na mondeo.
Znalazłem na otomoto ofertę, która mi najbardziej odpowiada:

http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0-tdci-130km-navi-igla-C16950466.html

Rozmawiałem ze sprzedawcą i jest to handlarz mebli, nie zajmuje się sprzedażą aut. Pojechał z kolegą do Holandii i kupił ten egzemplarz od prywatnej osoby.

Drodzy koledzy proszę was o jakieś opinie i wskazówki. Jestem z facetem umówiony na oględziny w piątek tj. 22.01.11 i chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę. Nie znam się tak na Fordach. Chciałbym się dowiedzieć coś na temat tego silnika bo czytając różne fora zdania są bardzo podzielone. Czy to jest dobra jednostka? Sam obecnie jeżdżę już 14 letnią Honda którą czas zmienić na coś nowszego.

Za wszelką pomoc z góry dziękuje :)

Pozdrawiam
Kamil

kruszyna
20-01-2011, 02:20
patrz na ranty drzwi bo nieraz lubią zrudzieć, co do silnika to zdejmij pokrywa pooglądaj sobie wtryski, i ważne żeby silnikiem nie "rzucało" za bardzo, najlepiej jakbyś go zimnego odpalił wtedy zobaczysz jak pali, przy gaszeniu jak Ci mocno zatrzęsie tzn że dwumasa niedługo zrobi papa... to tak na szybkiego co można samemu zobaczyć, najlepiej weź kogoś kto się zna posłucha itp :) ja jak kupowałem w grudniu mk3 to tak własnie zrobiłem i jestem mega zadowolony :) co by Ci tutaj jeszcze podpowiedzieć... często się zdarza że schowek na okulary nad głową koło lampki nie śmiga :)

badger
20-01-2011, 03:26
Czy on jest bezwypadkowy to nie wiem, ale bezstłuczkowy na pewno NIE JEST. ;)

Photos
20-01-2011, 08:02
heh fajne sa tlumaczenia sprzedajacych ze nie sa handlarzami. A kim on wedlug Ciebie jest skoro pojechal za granice i sprowadzil samochod na sprzedaz?? No chyba ze naprawde nie jest handlarzem i sprowadzil auto dla siebie, ale ze okazalo sie ze padaja wtryski i dwumasa ( teoretycznie bo to jest najczestsza ich bolaczka) to trzeba auto pogonic....

Speedo
20-01-2011, 08:54
czasami sie zdarza ze masz tam jakiegos znajomego i przypadkiem uslyszysz ze oddaje za drobne i az zal nie wziasc, albo wezmiesz w pakiecie z czyms innym no ale to sa jednostkowe przypadki, podobnie jak koscielny dziadek

kamilos1308
20-01-2011, 09:42
Koledzy Dziekuje za wszystkie rady. Powiedzcie mi czy podczas oględzin samochodu da sie sprawdzić jakoś czy wtryski dobrze pracują i tą dwumase czy juz nie jest na wykonczeniu i jak sie da to w jaki sposób? Z gory Dziekuje za odpowiedź. Facet wzbudził zaufanie podczas rozmowy ale muszę podejść z dystansem do tego bo nie chciałbym być rozczarowany po miesiącu :) sprzedawca powiedział że przyjechał nim z Holandii osobiście na kołach.

Pozdrawiam
Kamil

Koziol_2006
20-01-2011, 09:46
Witam, jestem z Nidzicy i dzwoniłem do gościa ale powiedział że już nieaktualne - sprzedał....więc pozamiatane