PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Po wymianie oleju nie wchodzi2



Jondi
22-01-2011, 15:25
Witam
Na początku tygodnia wymieniałam oleje i do skrzyni poszedł Valvoline DuraBlend 75W/90 GL-5
Na początku miodzio delikatnie chodziła, a teraz jak jest zimne auto cieżko mi wchodzi 2 ;/ Czasem trzeba się z nią siłować. Jak jest cieplejszy przy zmianie biegu odgłos jak bym sprzęgło miał nie do końca wciśnięte. a jak już dojdzie temperatura tak do 1/3 skali to elegancko wchodzi każdy bieg.
Czego to może być wina? Dodam, że przed wymianą wszystko było ok. Olej wlewany był aż się przelewać nie zaczęło.

spth
22-01-2011, 15:33
Witam !
Za gęsty olej.
pozdro

Jondi
22-01-2011, 15:51
taki jest podany w instrukcji i w książce sam naprawiam 75W90

Mondekmk1
22-01-2011, 16:03
Ale producent zaleca fordowski czerwony olej. Po za tym to jest tzw "wieczny" olej i jego sie nie wymienia tylko ewentualnie uzupelnia ubytki oleju. Wiec nie wiem po co ta wymiana byla:) Zreszta sam widzisz ze jest gozej jak bylo.

iceman150
22-01-2011, 16:16
A w takim wypadku pomoże wymiana oleju?

Jondi
22-01-2011, 16:24
Ale producent zaleca fordowski czerwony olej. Po za tym to jest tzw "wieczny" olej i jego sie nie wymienia tylko ewentualnie uzupelnia ubytki oleju. Wiec nie wiem po co ta wymiana byla:) Zreszta sam widzisz ze jest gozej jak bylo.
Kolego a masz pewność jaki olej masz w skrzyni? Ja nie miałem dlatego wolałem wymienić niż dolewać.
Skoro olej spełnia wymogi forda to czym sie niby rożni od fordowskiego?

iceman150
22-01-2011, 16:37
A no i chciałem spytać czy olej Carlube 75W90 byłby odpowiedni?
Bo na stronie www.fordsklep.pl jednak go polecają (jest połowę tańszy od fordowskiego)

Netoper
22-01-2011, 16:42
Jondi a zanurkuj pod auto i zobacz co z poduchą skrzyni, może jak było szarpanie z korkiem to może poduszce zaszkodziło.

Jondi
22-01-2011, 16:53
Netoper zawsze jak mam problem wiem że można liczyć na Twoją pomoc :)
dostrzegam tylko jedną nieścisłość jak by to była poducha to na ciepłym silniku też powinien być problem ;/

Zapomniałem dodać że na postoju z odpalonym silnikiem bieg wchodzą gładko i nawet na zimnym silniku przy np 3tys obrotów lepiej wchodzi 2 jak na niższych obrotach.

Krzychu32
22-01-2011, 17:00
Na początku miodzio delikatnie chodziła, a teraz jak jest zimne auto cieżko mi wchodzi 2 ;/ Czasem trzeba się z nią siłować. Jak jest cieplejszy przy zmianie biegu odgłos jak bym sprzęgło miał nie do końca wciśnięte. a jak już dojdzie temperatura tak do 1/3 skali to elegancko wchodzi każdy bieg.
Według mnie jest to wina złego ,zbyt gęstego oleju

Po za tym to jest tzw "wieczny" olej i jego sie nie wymienia tylko ewentualnie uzupelnia ubytki oleju
wieczny powiadasz ... to że w instrukcji napisano ze oleju się nie wymienia ,nie znaczy że tak jest ,bo nie wiem czy konstruktor tego pojazdu przewidział aż taki długi czas eksploatacji auta ,dlatego wymiana nie jest głupim pomysłem ,poza tym jak kolega Jondi słusznie zauważył nigdy nie mamy pewności co jest w skrzyni ,bo nie wszyscy mają swoje pojazdy od nowości ,a co poprzednio właściciel robił tego nikt nie wie :)

zobacz co z poduchą skrzyni, może jak było szarpanie z korkiem to może poduszce zaszkodziło.
Fakt poduchę można sprawdzić ,ale nie wierzę żeby została uszkodzona podczas odkręcania korka spustu ,choćby nie wiem jak się szarpali z tym i młotkiem tłukli ,nie wierzę w to ,bo jak by tak było ,to podczas ostrego ruszenia aż koła stracą przyczepność rozerwało by ją w kawałki :)

Netoper
22-01-2011, 17:02
tylko jedną nieścisłość jak by to była poducha to na ciepłym silniku też powinien być problem ;/
No tak, w trzech temat piszę i zapomniałem konkretów u Ciebie :)
No to mi też by pasował że ten oil że może za gęsty.
Mam jeszcze podejrzenie (skoro na postoju jest ok) to czy zbiegiem okoliczności nie klęknął synchronizator w skrzyni, ewentualnie jest w takim stanie że zdrowy/nowy olej nie pozwala mu poprawnie pracować.

A jeszcze mi zaświtało, ASO zaleca coby ATF-em manualne skrzynie zalewać, w zeszłym roku był nawet temat kto u siebie zalał i było kilka osób i co pozytywnego- to zmiana biegów płynniejsza na ATF-e i zniknął problem z haczeniem biegów przy niskich temperaturach (a jak często się przewija, te haczenie to bolączka w mondkach)

Jondi
22-01-2011, 17:07
czyli synchronizator lub olej jeszcze raz zmieniać? kurde 100zł w plecy jak znów zmiana ale lepsze to niż zmiana skrzyni
da sie jakoś sprawdzić ten synchronizator? skąd jest dostęp do niego?

Netoper
22-01-2011, 17:16
Synchronizator jest w skrzyni więc trza skrzynię wywalać i otwierać, ale głowy Ci nie dam że to jego wina po objawach niby pasuje, tak samo jak problem z olejem.

Może być tak że skrzynia po prostu ma już swoje nalatane i olej mimo że pasujący, z racji że jest świeżutki, ma inną lepkość/gęstość niż stary przechodzonyi przeszkadza łożyskom/synchrobizatorom. Z biegiem kilometrów są w skrzyni jakieś luzy i na starym oleju było OK a nowy "lepi" coś, te coś inaczej się układa i przez to jest problem.

To takie gdybanie, no i jednak do końca poduchy bym też nie wykluczał, a sprawdzić poduchę to bezkosztowa sprawa.

Jondi
22-01-2011, 17:21
sprawdzę poduchę i pośmigam trochę jeszcze. Jak problem nie ustanie zmienię olej a potem się będę martwił
mam wrażenie że z biegiem kilometrów problem sie zmniejsza (może 100 zrobiłem od wymiany) dlatego chwile poczekam.
nalot mam nie mały bo ponad 262tys

Netoper
22-01-2011, 17:30
Może jak ten nowy olej się "utłucze" w skrzyni to będzie OK
Aby do wiosny :)

Kamlos
22-01-2011, 17:47
Aby do wiosny
Dokładnie, zrobi się cieplej i problem ustąpi. U mnie dwójka też czasem ciężko wchodzi na zimnym, ale przyzwyczaiłem się do tego. Co do wymiany oleju to bardzo dobrze zrobiłeś i nie słuchaj "rad" w stylu: olej jest wieczny, nie wymienia się go

Netoper
22-01-2011, 17:52
O wymianie oleju w skrzyni też już było dużo popisane, kto nie chce niech nie wymienia i tyle, Ciekawe czy też się stosuje do tego że Ford nie zaleca stosowania zamienników podzespołow. :)
Olej się starzeje, traci właściwości nawet stojąc w butelce gdy nie jest przez setki tysięcy kilometrów trzepany przez różne kółka/zębatki.

Jondi
22-01-2011, 18:00
wiem wiem dobrze zrobiłem i nie żałuje tego
czas pokarze gorzej nie będzie ;) jeśli to synchronizator to się bardziej opłaci skrzynie nową kupić ;)
temat zostaje dla potomnych dam znać jak coś sie zmieni :)
dzięki panowie

CzarekJ
23-01-2011, 01:54
A jeszcze mi zaświtało, ASO zaleca coby ATF-em manualne skrzynie zalewać, w zeszłym roku był nawet temat kto u siebie zalał i było kilka osób i co pozytywnego- to zmiana biegów płynniejsza na ATF-e i zniknął problem z haczeniem biegów przy niskich temperaturach (a jak często się przewija, te haczenie to bolączka w mondkach)
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1338013&highlight=dextron+iii#1338013

I wsio...

Netoper
23-01-2011, 12:46
Fajnie że znalazłeś, był jeszcze temat w którm pisałem że w ASO dostałem potwierdzenie że ATF-a zalecają/zalewają.
I nie wiem czy w tym samym, czy jeszcze w innym były wypowiedzi ludzi od nas z forum, że jeżdżą na manualu zalanym ATF-em i są zadowoleni z poprawy pracy skrzyni.

Dodano po 45 sek.:

Aaa no i dzwoniłem tylko chya do jednego ASO (już nie pamiętam), więc na tym się opieram, bo może w innym mają inną "politykę"

rustin
23-01-2011, 13:33
Co do synchronizatora to padał mi w mk1 przy wyższych obrotach jak się wrzucało 3 bieg zgrzytało i miałem do wyboru jeździć aż ją trafi albo coś dolać na próbę :) kupiłem ceramizer do skrzyń i zrobiłem wszystko według instrukcji.Już od tamtej pory na bank zrobione ze 25-35tys i nie zgrzyta wogolę.Wieć mi się udało :)

Jondi
23-01-2011, 15:17
wczoraj troche auto przegoniłem i było ok teraz postoi do pon wieczorem i zobaczymy co sie będzie działo :)

Mondekmk1
24-01-2011, 00:42
Kolego a masz pewność jaki olej masz w skrzyni? Ja nie miałem dlatego wolałem wymienić niż dolewać.
Skoro olej spełnia wymogi forda to czym sie niby rożni od fordowskiego?

Ja ci doradzilem ze swojego doswiadczenia. Mojego mondka kupilem od ojca ktory go kupil jako nowy wiec wiem co mam w skrzyni:) W tym momencie zbliza sie 270tys na zegarze i skrzynia chodzi jak nowa. Nawet nigdy nie dolewalem bo jak sprawdzam to zawsze jest. Wiec nie widze sensu wymainy. Teraz i ty juz wiesz co masz w skrzyni...:) Moze sie rozchodzi. pozdro.

Jondi
17-02-2011, 18:36
problem nie ustał czas znów wymienić olej ;/ co polecicie sprawdzonego z czym nie będzie problemów? miło by było jak by cena nie była 60zł za litr

iceman150
17-02-2011, 21:30
A jeszcze mi zaświtało, ASO zaleca coby ATF-em manualne skrzynie zalewać, w zeszłym roku był nawet temat kto u siebie zalał i było kilka osób i co pozytywnego- to zmiana biegów płynniejsza na ATF-e i zniknął problem z haczeniem biegów przy niskich temperaturach (a jak często się przewija, te haczenie to bolączka w mondkach)


Może warto byłoby tego spróbować? cena jakieś 20-30zł za liter.
A jak nie to Carlube 75W90 ok.30zł za liter

CzarekJ
18-02-2011, 11:03
problem nie ustał czas znów wymienić olej ;/ co polecicie sprawdzonego z czym nie będzie problemów? miło by było jak by cena nie była 60zł za litr
1- Jaka była konsystencja tego oleju który spuściłeś ze skrzyni ?
2 - Jaka była konsystencja tego oleju,którym zalałeś skrzynię?

a - jak olej silnikowy lub gęściejszy?
b - "rzadzizna" jak płyn do wspomagania.
Nie mam pojęcia jak jest w oryginale ale to co spuściłem ze swojej skrzyni było buro-czerwone (prawdopodobnie ze zużycia) i na pewno nie było to typową przekładniówką typu GL-5 (olej silnikowy 5W-30 w porównaniu z GL-5 to "woda")

Konsystencja była bardziej zbliżona do Dextron III i dlatego też po przeczytaniu w necie artykułu o takiej możliwości długo się nie zastanawiałem i zalałem skrzynię Dextronem do automatów (konkretnie to orlenowskim Platinium)......przy okazji uzupełniłem wspomaganie :)

Więc jeżeli zalałeś czymś gęściejszym niż było - wymień na jakiś olej do automatów ale o specyfikacji GL-5 lub jeżeli masz opory.....
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Olej-przekladniowy-Carlube-MT75-MTX75-1L./34
Z przesyłką - 43,80zł.

Jeżeli nadal będą problemy ze zmianą biegów -
Zawieszenie skrzyni
Regulacja układu przełączania i mniej optymistycznie -
Synchronizator lub ułożyskowanie wałków skrzyni - skrzynia do remontu lub wymiany...
:niewiem: :(
:bigok:

adamuus
18-02-2011, 11:54
akurat ten valvoline spełnia normy gl-5 fordowskie. sam go do siebie zalałem i już ponad pół roku jeżdżę i nie mam żadnych problemów.

Jondi
18-02-2011, 12:03
kurde a mi jaja sie zaczełyb zaraz po wymianie ;/ na mrozie jak postoi to masakra jest żeby 2 wsadzić chyba Kleber mi mówił że ten valvoline to pół syntetyk a powinien być syntetyk

teraz pytanie czy to faktycznie olej czy wlać jakiś magiczny środek do skrzyni najpierw i modlić sie żeby pomogło

adamuus
18-02-2011, 12:12
to jest pełny systetyk

Netoper
18-02-2011, 12:23
teraz pytanie czy to faktycznie olej czy wlać jakiś magiczny środek do skrzyni najpierw i modlić sie żeby pomogło
Jak to kwestia gęstości/lepkości oleju to byś musiał jakiego rozpuszczalnika zalać :))

iceman150
18-02-2011, 12:25
Czarku a ile wychodzi ten orlenowski DEXTRON za litra?

Netoper
18-02-2011, 13:04
Tu o samym oleju
http://www.orlenoil.pl/oferta/samochody_ciezarowe,8,280.html
A tu przykładowa cena
http://www.platinumoil.szczecin.pl/index.php?page=shop&PHPSESSID=9211650b57f91cae9e367e30f744eba3&shop_op=products&id_group=52

CzarekJ
18-02-2011, 13:29
Czarku a ile wychodzi ten orlenowski DEXTRON za litra?
Ło matko :rotfl: to było jakieś dwa lata temu - kupowałem w stacji Orlenu.
28zł....(?) :niewiem: jak dobrze pamiętam

CzarekJ
23-02-2011, 01:13
to kwestia gęstości/lepkości
Gęstość i lepkość nie idą w parze ;)

Jondi
23-02-2011, 10:01
Netoper a ty jaki olej polecisz?

Kleber
23-02-2011, 10:36
to jest pełny systetyk
DURABLEND 75W90 to polsyntetyk
SYNPOWER 75W90 to syntetyk

Netoper
23-02-2011, 13:09
Netoper a ty jaki olej polecisz?
Nie mam pojęcia, ale jakby nic nie pomagało to bym ATF-a jeszcze zalał przed naprawą/
wymianą skrzyni.


Gęstość i lepkość nie idą w parze
To tylko poglądowo, w kontekście dolewania "uszlachetniaczy"

Jondi
24-02-2011, 16:24
ja już zgłupiałem wczoraj problemy z 1 i 2 były a dziś jak złoto wszystko chodzi przelatałem ok 120km i nawet raz problemu nie było... głupieje

Netoper
24-02-2011, 19:11
A jak z temperaturą powietrza? od razu po odpaleniu nie było problemów,
czy na początku były, ale jak się silnik/skrzynia trochę rozgrzały to dopiero było OK?

iceman150
24-02-2011, 22:11
Jondi a może przed wyruszeniem, autko chodziło a ty skrobałeś szyby? to by tłumaczyło dzisiejszy wyjątek.
Chociaż ja dziś odpaliłem, biegi chodziło ciężko (temp. -17), ale za to nie miałem zgrzytu ani jednego :) a tak to 2 i 3 normalnie z rana potrafią nieźle zazgrzytać i nie chcą wskoczyć i trzeba drugi raz wbijać.

Jondi
25-02-2011, 09:19
nie skrobie szyb bo mam podgrzewana przednia i auto stoi w garażu :) garaż nie jest ogrzewany ale jest troche cieplej jak na zewnątrz.
chodziło tyle co zwykle czyli wsiadam odpalam wyjeżdzam wysiadam zamykam bramy wsiadam i jade... wczoraj tyle że kurtkę zdejmowałem jeszcze.
Przejechałem ostatecznie wczoraj ok 160km i ani razu problemu nie było...
chyba czas na poduszki popatrzeć.
Pod skrzynią jest jedna?
Ile jest pod silnikiem?

Netoper
25-02-2011, 12:52
W summie są 4 poduchy
przy podszybiu
przy chłodnicy
i po jednej przy błotnikach/kielichach amorków.

Ewentualne problemy z biegami w 90% robi ta przy podszybiu.