PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Kontrolka oleju



Malinka
08-12-2005, 17:32
Witam. Dzis nie zapalila mi sie kontrolka oleju po przekreceniu kluczyka, sprawdzilem zarowke jest ok, zdjalem koncowke z czujnika i zwarlem z masa kontrolka znowu sie nie zapalila. co sie moglo stac i jak to naprawic?

wrozek
08-12-2005, 18:54
Kontrolka oleju ma wspólne zasilanie z m. in. kontrolką hamulca ręcznego. Jeśli po zaciągnięciu ręcznego kontrolka ręcznego się zaświeci to zasilanie powinno dochdzić też do żarówki ciśnienia oleju.
Jeśli nie świeci to sprawdź bezpiecznik nr 23 pod kierownicą.
Jeśli tak - kontrolka jest wprost połączona z czujnikiem. We wtyczce do zegarów to jest kabel pomarańczowo-czarny ( wg. schematu) - pierwszy z brzegu we wtyczce. Sprawdź czy jest połaczenie między czyjnikiem a wtyczką. A później między pinem w gnieździe w zegarach a złączem żaróweczki.

Malinka
08-12-2005, 19:15
kontrolka recznego pali sie. Jakie powinno byc napiecie na wtyczce do czujnika. wydaje mi sie ze 12V a mi miernik pokazuje 6V. moze to jest powodem? ale dlaczego i co z tym zrobic?

chudzik
09-12-2005, 17:10
W wielu czujnikach jest napięcie 5-6V.Sprawdziłbym jednak połączenie czujnik-kontrolka

Malinka
09-12-2005, 17:18
a jak to sprawdzic w najprostszy sposob?

chudzik
09-12-2005, 17:46
Zmierz opór między połączeniem czujnika a kontrolką(wróżek Ci napisał który to przewód)
Jeśli rezystancja=0 omów-jest dobrze
jeśli nieskończoność=przerwa w obwodzie

Dzekis
10-12-2005, 21:42
wymień czujnik ciśnienia oleju. Miałem to jakiś czas temu. Po prostu padł sobie i nie chciał wstać. :satan:

chudzik
11-12-2005, 22:43
wymień czujnik ciśnienia oleju. Miałem to jakiś czas temu. Po prostu padł sobie i nie chciał wstać. :satan:

Dzekis to nie czujnik.Skoro po złączeniu przewodu z masą nie zaświeca się kontrolka to coś jest nie tak z instalacją