PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wymiana tarcz + stare klocki ???



kusiciel3
24-01-2011, 21:12
Witam !
Mam taki problem ... kupiłem samochód w listopadzie i okazuje się że musowo tarcze zmienić z przodu gdyż szarpie podczas hamowania a jak mam komplet to już tragedia :jezyk1: nawet na owej tarczy są jakby ślady częsciowego styku 8O poprzedni właściciel chwalił się że kocki z przodu zmienione i prawda :jezor:
ale nie raczył zauważyć że tarcze mają rant wielkości wału anty powodziowego :niewiem:
Trochę mi żal tych nowych klocków więc pytam ... co jeśli zmienię tarcze a klocki zostawię używane ? :satan:

Pozdrawiam ! :beer:

lukash697
24-01-2011, 21:24
Mysle ze nic sie nie stanie klocki dotra sie do nowej tarczy i bedzie ok. Przy zakupie nowych tarcz sa w zestawie nowe klocki...

kusiciel3
24-01-2011, 21:26
Mysle ze nic sie nie stanie klocki dotra sie do nowej tarczy i bedzie ok. Przy zakupie nowych tarcz sa w zestawie nowe klocki...
Gdzie to takie cuda są ? :jezyk1:
Za darmolca dają ? :helm:

iceman150
24-01-2011, 21:47
Ja jednak bym zmienił.
Mogą twardością nie spasować do nowych tarcz i szybko mogą zajechać nowe tarcze.
To jednak element mający wpływ na nasze bezpieczeństwo i czasami lepiej dorzucić te 100-150zł i wymienić też klocki.
Wiesz te stare są już ułożone pod tamte tarcze i pod nie wytarte.

Ale zrobisz jak zechcesz :)
To tylko moja opinia.

kusiciel3
24-01-2011, 21:50
Ja jednak bym zmienił.
Mogą twardością nie spasować do nowych tarcz i szybko mogą zajechać nowe tarcze.
To jednak element mający wpływ na nasze bezpieczeństwo i czasami lepiej dorzucić te 100-150zł i wymienić też klocki.
Wiesz te stare są już ułożone pod tamte tarcze i pod nie wytarte.

Ale zrobisz jak zechcesz :)
To tylko moja opinia.

Opinia sensowna ... sensowniejsza od poprzednika który twierdzi że do nowych tarcz należą się z urzędu nowe klocki :))

daniellomasa
24-01-2011, 21:58
Opinia sensowna ... sensowniejsza od poprzednika który twierdzi że do nowych tarcz należą się z urzędu nowe klocki
dlatego że czasem a nawet często można kupić całkiem fajny komplecik
np .
zapodałem sobie TRW LUCAS może nie jest to jakiś szał ale w kompleciku
i cenka była fajna

lukash697
24-01-2011, 22:02
Nie naleza sie z urzedu nowe klocki tylko przy zakupie tarcz BREMBO za 350 zl 2 szt. sa tez w zestawie klocki... wiec to jest Twoja sprawa... tak jak kolega wyzej pisze jest taniej.

kusiciel3
24-01-2011, 22:09
Nigdy w życiu BREMBO !

Już bosch dużo lepsiejszy ;)

lukash697
24-01-2011, 22:14
To jakie polecasz bo tez bede zmieniac tarcze... a myslalem ze Brembo to dobra firma:)

iceman150
24-01-2011, 22:16
W przystępnej cenie to Bosch lub TRW pewne i sprawdzone marki, z brembo to zależy jak się trafi.
Nieco droższe ATE, Zimmermany no i oryginały :)

Ja osobiście w moim MKII użytkuję TRW (nalatane 10tys.)
- nie piszczą
- nie trzęsą
- hamują :D
- jedyna wada to taka że dosyć pylą ale płyn do felg daje rade to zmyć :)

kusiciel3
24-01-2011, 22:45
Dokładnie jak Kolega wyżej pisze ... zalezy od tego jaką chcesz kasę wyłożyć ...

KLUSEK
24-01-2011, 23:36
Jeśli klocki naprawde nowe to ja bym zostawił.

Weż kawałek drewna, owin papierem sciernym, przejedz równo po klockach, żeby szkliwo zetrzeć.

Klocki się ułożą i będzie ok.

kusiciel3
25-01-2011, 06:40
Kupię chyba komplecik żeby chociaż raz w życiu pohamawać sobie jak trzeba :los: .
A te klocki zostawię najwyżej , może jeszcze się kiedyś przydadzą :los2:

BS
25-01-2011, 08:28
Klocki zostaw sobie na wszelki wypadek. Wymień cały zestaw. Wszystko zależy od ich twardości. Jeżeli są twarde i wolno się zużywają to szkoda nowych tarcz.

Photos
25-01-2011, 09:47
Trochę naciągane te opinie że zużyją tarcze itd... Tarcza jest materiałem duuuzo twardszym niż klocek. Naturalnie że trzeba byłoby wyrównać część ścierną bo zanim sam się zrówna rzeczywiście może zrobić na tarczy jakiś ślad. Ale pomyśl logicznie czy ten klocek, który będzie miał 8mm będzie gorszy od nowego, który ma 10 mm?? Moim zdaniem nie a jeżeli już to chyba tylko w tym ze szybciej się zużyje. A tak w ogóle to nasza rozmowa może okazać się zupełnie bez sensu bo jak masz zniszczone tarcze tak jak opisywałeś to klocki mogą tez być już w opłakanym stanie

BS
25-01-2011, 10:53
Trochę naciągane te opinie że zużyją tarcze itd... Tarcza jest materiałem duuuzo twardszym niż klocek.

Widać, ze nie miałeś nigdy twardych klocków-od tego wszystko zależy. Trafiły mi się kiedyś klocki (ferrodo odziwo), które zmieniłem po 20 tysiącach-razem z tarczami z którymi je założyłem....

Usunięty
25-01-2011, 11:48
Nigdy w życiu BREMBO !
Już bosch dużo lepsiejszy

sorry ale jesteś w błędzie. Mam na przodzie i tyle tarcze (przód klocki) Brembo i są bardzo dobre, nie ma z nimi żadnych problemów. Trzeba kupować w dobrych sklepach a nie tam gdzie taniej.

Krzychu32
25-01-2011, 11:58
co jeśli zmienię tarcze a klocki zostawię używane ?
Wszystko zależy ile na tych klockach zostało zrobione km. i w jakim są one stanie ,jeśli mają mało przejechanych kilometrów i są w dobrym stanie ,to nie widzę przeszkód żeby założyć "stare" do nowych tarcz.
Sam tak zrobiłem w swoim ,bo na stare tarcze założyłem nowe klocki i po przejechaniu ok 3 tys. km stwierdziłem ,że to był błąd ,po czy kupiłem nowe tarcze i złożyłem wszystko do kupy ,autko hamuje poprawnie i nie jest to tylko moje odczucie ,ponieważ po jakimś czasie sprawdziłem hamulce na rolkach.

BS
25-01-2011, 12:58
Nigdy w życiu BREMBO !
Już bosch dużo lepsiejszy

sorry ale jesteś w błędzie. Mam na przodzie i tyle tarcze (przód klocki) Brembo i są bardzo dobre, nie ma z nimi żadnych problemów. Trzeba kupować w dobrych sklepach a nie tam gdzie taniej.

Brałem na allegro 2x brembo od faceta z częstochowy i wsio było ok. Teraz mam mikodę z mikody bezpośrednio i też jest ok...

Usunięty
25-01-2011, 13:34
Brałem na allegro 2x brembo od faceta z częstochowy i wsio było ok. Teraz mam mikodę z mikody bezpośrednio i też jest ok
nie wiem co mu nie pasi.

Co do klocków to zasada jest taka że nowe tarcze = nowe klocki.

Photos
25-01-2011, 13:50
Trochę naciągane te opinie że zużyją tarcze itd... Tarcza jest materiałem duuuzo twardszym niż klocek.

Widać, ze nie miałeś nigdy twardych klocków-od tego wszystko zależy. Trafiły mi się kiedyś klocki (ferrodo odziwo), które zmieniłem po 20 tysiącach-razem z tarczami z którymi je założyłem....


No nie miałem bo nie montuję w autach do jazdy dziennej hamulców które dopiero po rozgrzaniu nadaja sie do hamowania. Standardowe czy to oryginał, czy Bosch,ATE czy TRW ścieraja się normalnie.

BS
25-01-2011, 13:54
Standardowe czy to oryginał, czy Bosch,ATE czy TRW ścieraja się normalnie.

też tak myślałem-niestety okazało się że klocki ferrodo są wyjątkowo twarde (widać że po prostu raz są takie a raz miękkie-kupiłem je właśnie ze względu na to że nie wyrabiały mi wcześniej dziur w tarczach).

Photos
25-01-2011, 13:58
Poza tym jak piszecie że Standardowo powinno sie wymieniać klocki przy zmianie tarcz to idąc tym tokiem przy wymianie klocków trzeba zmienić tarcze. Bo na starych tarczach pozostaną rysy i klocek nie będzie juz hamował całą powierzchnią. Nie upieram się że to zła praktyka bo jak najbardziej ok ale nie jest to konieczne.

Dodano po 3 min.:


też tak myślałem-niestety okazało się że klocki ferrodo są wyjątkowo twarde (widać że po prostu raz są takie a raz miękkie-kupiłem je właśnie ze względu na to że nie wyrabiały mi wcześniej dziur w tarczach).
Ja jeżdżę teraz na tarczach ATE i klockach TRW. Naprawdę wszystko jest ok i z tarczami i ścieralnością klocków. Mało tego na klockach miałem zrobione 5 tys i zakupiłem nowe tarcze. Klocki juz po dwóch dniach miały idealna powierzchnię

adamuus
25-01-2011, 14:50
nie. my zawsze dajemy tarcze do przetoczenia (o ile jest jeszcze z czego zbierac) i dopiero nowy klocek na to idzie.

ale jeśli jest nowa tarcza to nowy klocek.

kolego kusiciel3. nie wiem w jakim stanie masz te klocki ale ja na twoim miejscu zrobiłbym tak: teraz zakupiłbym nowy komplet tarcz i klocków, a te co masz zostawił na później.

MarekPrint
25-01-2011, 16:37
Nie zakładaj starych klocków na nową tarczę ,
Ja tak się pokusiłem z tyłem bo klocki były prawie nowe i tak miałem je założone na około 1 tys km ale już zrobiły swoje, widać było na nowych tarczach nierówną powierzchnię i miejscami nie stykały z tarczą.
Po założeniu nowych klocków potrzebowały koło 2 tys żeby się dobrze ułożyć , ale i tak nie jest idealnie jak na przodzie gdzie poszedł nowy komplecik.

kusiciel3
25-01-2011, 18:09
nie. my zawsze dajemy tarcze do przetoczenia (o ile jest jeszcze z czego zbierac) i dopiero nowy klocek na to idzie.

ale jeśli jest nowa tarcza to nowy klocek.

kolego kusiciel3. nie wiem w jakim stanie masz te klocki ale ja na twoim miejscu zrobiłbym tak: teraz zakupiłbym nowy komplet tarcz i klocków, a te co masz zostawił na później.

Tak właśnie zrobię :bigok:


Nigdy w życiu BREMBO !
Już bosch dużo lepsiejszy

sorry ale jesteś w błędzie. Mam na przodzie i tyle tarcze (przód klocki) Brembo i są bardzo dobre, nie ma z nimi żadnych problemów. Trzeba kupować w dobrych sklepach a nie tam gdzie taniej.

Może Tobie Kolego udało się trafić na dobrą jakość , jak dla mnie brembo może kiedyś było ikoną doskonałego hamawania ...mój znajomy też tak myślał i kupił sobie zestaw do forda pumy , jak wiadomo sportowy wózek potrzebuje dobrego hamowania .... :)
Ale nie cieszył się za długo bo tarcze prawie w ósemkę się zwinęły :terefere:

Tak więc każdy ma swoje doświadczenia a ja mam akurat takie :niewiem:

rustin
25-01-2011, 21:41
Ja Ci kolego mogę polecić zimki , kupiłem cały komplet na przód plus tył z klockami jest dużo lepiej jak na starych,ale były cienkie :) kupiłem je od niby to głównego importera w Polsce czy jakoś tak i wyszło dużo taniej niż normalnie plus kurier gratis

niedzwiedz
26-01-2011, 11:46
J mam tarcze zimmerman na obu osiach plus klocki motorcraft i jest naprawdę oka. Polecam taki zestaw

kusiciel3
29-01-2011, 21:01
Dziś dokonałem wymiany tarcz z klockami .
Efekt jest naprawdę zadowalający , wreszcie czuję że panuję nad samochodem , żadnego bicia i drgania na kierownicy itd .
Dziękuję wszystkim za rady ;)