PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o ocene mk2 1.8 TD?



pablos77
25-01-2011, 07:57
http://otomoto.pl/ford-mondeo-C17034851.html

Prośba o ocenę tego mondka z racji że szukam takowego w dieslu :)

Usunięty
25-01-2011, 12:03
schodki przebiegu na liczniku, ktoś grzebał przy zegarach.

pablos77
25-01-2011, 17:28
To jest pewne że grzebane??

zibi_j1
25-01-2011, 17:55
po zdjęciach to nikt Ci nie powie. W rodzynkach na allegro jest mondziak na którego widok ja oszalałem, a okazało się, jak ktoś z forum pojechał go zobaczyć, ze padlina niesamowita... Moze ja przepłaciłem, ale nie chce mi się wierzyć w takie autko za taką kasę bez haczyka...

MAG
25-01-2011, 21:27
schodki przebiegu na liczniku, ktoś grzebał przy zegarach.
Nie byłbym taki pewien :nono:

W moim ST200, którego kupiłem z potwierdzonym na milion procent stanem licznika, podobnie to wygladało (albo nawet i większe "schodki" były :) )

Poza tym, jesli już by nawet grzebał, to czemu nie zrobił przebiegu w okolicach 220-230tys, a nie prawie 300 :palacz:

Dodano po 1 min.:


po zdjęciach to nikt Ci nie powie. W rodzynkach na allegro jest mondziak na którego widok ja oszalałem, a okazało się, jak ktoś z forum pojechał go zobaczyć, ze padlina niesamowita... Moze ja przepłaciłem, ale nie chce mi się wierzyć w takie autko za taką kasę bez haczyka...

Haczyk jest w przebiegu bliskim 300tys - Polacy bardzo nie lubią takich wskazań, chociaż zapewne większość tak leciwych diesli ma przynajmniej tyle na liczniku, jak nie więcej :los2:

lyssy
25-01-2011, 21:37
Kierownica tak zjechana, że te 300 tysiów to on już chyba miał... ze dwa razy ;)

pablos77
25-01-2011, 22:03
No wybacz lyssy ale w rodzinie mam mondka co ma 240 i ma dużo gorsza, ostatnio pokrowiec już do niego założyli.

lyssy
25-01-2011, 22:23
Hmm... Może to zależy od sposobu prowadzenia auta - ale u mnie przy 190 tysiach nie było żadnych wytarć po obwodzie, jedynie delikatne początki przy lewym łączeniu na "rancie" skóry... To naprawdę trzeba by chyba po mieście jeździć w kółko (czy raczej w ósemkę) żeby tak zużyć kierownicę... ;)

Dodano po 44 sek.:

Rozumiem, że ten "rodzinny" Mondek ma przebieg pewny na 102%?

pablos77
25-01-2011, 23:09
Na sto procent bo jest tam od nowosci :)

Usunięty
26-01-2011, 07:19
No wybacz lyssy ale w rodzinie mam mondka co ma 240 i ma dużo gorsza, ostatnio pokrowiec już do niego założyli.
ale masz skórę czy zwykłą ??

pablos77
26-01-2011, 08:02
w naszym jest skóra, w tym z allegro też jest

Speedo
26-01-2011, 08:03
Hmm... Może to zależy od sposobu prowadzenia auta - ale u mnie przy 190 tysiach nie było żadnych wytarć po obwodzie, jedynie delikatne początki przy lewym łączeniu na "rancie" skóry... To naprawdę trzeba by chyba po mieście jeździć w kółko (czy raczej w ósemkę) żeby tak zużyć kierownicę...

gadałem kiedyś z gościem co zawodowo obszywa kierki, co ciekawe człowiek ten powiedział, że kluczem nie jest przebieg (aczkolwiek oczywiście ma wpływ), wg niego dziury w kierze nawet po stosunkowo niewielkim przebiegu są od pierścieni na paluchach

znam też osobiście gościa któremu się pocą dłonie i ten pot potem wyżera skórkę na kierze czy cuś, człowiek ten prowadzi swoje auto w takich rękawiczkach skórkowych bez palców, coś ala rowerowe

przemoprzem
26-01-2011, 09:43
Pierścionki to jedno, a drugie to praca jaką się wykonuje. Ja przez ostatni rok pracowałem jako elektryk i rękami zakurzonymi (pył z cegieł ceramicznych) zjechałem w ciągu kilku miesięcy kierownicę niesamowicie. Może nie mam jakiś konkretnych przetarć, ale ewidentnie widać jakby ktoś papierem ściernym przejechał po niej. W jakieś 15 000 KM bardziej starłem kierownicę niż przez poprzednie 90 000. Kierownica zwykła - nie skóra. Auto ma w sumie ok 224 000 (od 113 000 ja jeżdżę).

lyssy
26-01-2011, 09:57
Wytarcie na 1/3 obwodu raczej nie wygląda mi na skutek działania pierścieni, tym bardziej, że jest zrobione lewą ręką, a nie wydaje mi się żeby statystyczny posiadacz MkII w klekocie miał szczególnie upierścienione dłonie... :helm:

Bardziej widziałbym tu wytłumaczenie typu

praca jaką się wykonuje. Ja przez ostatni rok pracowałem jako elektryk i rękami zakurzonymi (pył z cegieł ceramicznych) zjechałem w ciągu kilku miesięcy kierownicę niesamowicieI to pasuje - poczciwy MkII TD jako wół roboczy... Tylko - jeśli wół roboczy to co ze stanem ogólnym i przebiegiem? :hehe:




A skoro już się wzięliśmy za obalanie mitów, to zajmijmy się objawem pt.

schodki przebiegu na liczniku
Czy ten licznik:
http://img502.imageshack.us/img502/8689/mileage.png
był korygowany? :satan:

MAG
26-01-2011, 10:10
przebieg to jedno, dwa, to sposób prowadzenia.
Ja np strasznie niszczę kierę, bo mam bardzo suchą skórę i szczególnie na trasie trzymam kiere tak, że mocno wyciera się "na godzinie dziesiatej".

Mój ojczulek np. ma dziwny zwyczaj pocierania kciukiem kierownicy w trakcie jazdy i skutkuje to jej fatalnym stanem w lewym górnym kwadrancie :)
Dodatkowo w MkIII zwykła kiera nie jest specjalnie wytrzymała i u ojczulka przy około 130tys km wyglada juz nieciekawie, pomimo tego, że przebieg jest w 200% pewny, bo auto jest w jego rekach od nowości :satan:

Usunięty
26-01-2011, 10:58
był korygowany?
trzaby na żywca zobaczyć. jak Ci się pierwsza cyfra chowa przy zmianie km to był kręcony. Samo się tak nie dzieje.

pablos77
27-01-2011, 15:13
A co o tym powiecie że tak powiem ;p
http://otomoto.pl/ford-mondeo-1-8tdi-klima-ladny-zarejestrow-C17206421.html

fiodor33
27-01-2011, 16:26
A co o tym powiecie że tak powiem ;p
http://otomoto.pl/ford-mondeo-1-8tdi-klima-ladny-zarejestrow-C17206421.html
Obity z kazdej strony jak ulegalka. :down:

pablos77
27-01-2011, 20:47
Wracając do tego czarnego mk2 da się jakoś sprawdzić jaki jest prawdziwy przebieg auta (oprócz książki serwisowej, które są często podrabiane)???

abraham2ooo
29-01-2011, 09:52
Schodki na liczniku mi też podpadają, ale może tak się przestawiły i jak przeskoczy na 3 z przodu to się wyrówna bardziej, brak zdjęć lewego boku, przodu i tyłu centralnie, przedni zderzak, zdaje się, odstaje lekko pod lewą lampą, ciekawe dlaczego zdjęcie wnętrza od strony kierowcy jest mniejsze, przypadek? Może. Silnik przynajmniej nie jest myty, ale jak jest klima to chyba na przednim pasie powinna być naklejka do ilu dobijać itp. Ciekawe lusterko nad kierownicą po lewej. Na przebieg nie patrz aż tak, najważniejsze czy równo pracuje, dobrze odpala.