PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Kamień w zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy



niuchni
09-12-2005, 09:32
Mam pytanko zauważyłem, że w zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy na dnie odłożył się kamień.Czy to normalny objaw?Sprawdzałem u mechanika stan płynu to stan zamarzania pokazał na ponad -55.Czy są jakieś środki które neutralizowały by kamień tak żeby nie trzeba było jeszcze wymieniać płynu?

voter
09-12-2005, 11:45
Też tak mam. Są w sprzedaży środki które czyszczą układ chłodzenia ale konieczna jest potem wymiana płynu.
Zastanawiam się tylko czy przy takim czyszczeniu nie powstaną jakieś nieszczelność np. nie zacznie cieknać nagrzewnica.

werc
09-12-2005, 13:33
Generalnie wszystkie środki na bazie kwasów organicznych nie powinny narobić większych szkód. Możesz je smiało stosować - tyle że nie wiem czy w tej chwili jest sens?
Nie używałbym raczej wszelkiego rodzaju odkamieniaczy gdyż tak naprawdę nie wiesz jakie mają stężenie i możesz narobić bałaganu :satan:
Stara sprawdzona metoda - ocet (kwasek cytrynowy) - woda, zalać, pojeździć trochę, wypuścić ew. powtórzyć. Następnie przepłukać czystą wodą ze 2-3 razy (zalać przejechać parę km i wypuścić) i dopiero zalać oryginał Ford Super Plus :metal

Graluu
09-12-2005, 13:49
Generalnie wszystkie środki na bazie kwasów organicznych nie powinny narobić większych szkód. Możesz je smiało stosować - tyle że nie wiem czy w tej chwili jest sens?
Nie używałbym raczej wszelkiego rodzaju odkamieniaczy gdyż tak naprawdę nie wiesz jakie mają stężenie i możesz narobić bałaganu :satan:
Stara sprawdzona metoda - ocet (kwasek cytrynowy) - woda, zalać, pojeździć trochę, wypuścić ew. powtórzyć. Następnie przepłukać czystą wodą ze 2-3 razy (zalać przejechać parę km i wypuścić) i dopiero zalać oryginał Ford Super Plus :metal

dokładnie tak robiłem w poprzednim

zresztą to jest najlepszy sposób na pozbycie się kamienia wszędzie tam gdzie przepływa woda lub tego typu płyn

LaBobas
10-12-2005, 14:20
Generalnie wszystkie środki na bazie kwasów organicznych nie powinny narobić większych szkód. Możesz je smiało stosować - tyle że nie wiem czy w tej chwili jest sens?
Nie używałbym raczej wszelkiego rodzaju odkamieniaczy gdyż tak naprawdę nie wiesz jakie mają stężenie i możesz narobić bałaganu :satan:
Stara sprawdzona metoda - ocet (kwasek cytrynowy) - woda, zalać, pojeździć trochę, wypuścić ew. powtórzyć. Następnie przepłukać czystą wodą ze 2-3 razy (zalać przejechać parę km i wypuścić) i dopiero zalać oryginał Ford Super Plus :metalW occie kiedys gotowalem gaznik lwa i rewelka caly syf wyplukal sie a serce lwa mruczalo jak leniwy ,ale wyrywajacy sie na polowanie kociak :satan:

markosveni
10-12-2005, 15:42
Mam pytanko zauważyłem, że w zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy na dnie odłożył się kamień.Czy to normalny objaw?Sprawdzałem u mechanika stan płynu to stan zamarzania pokazał na ponad -55.Czy są jakieś środki które neutralizowały by kamień tak żeby nie trzeba było jeszcze wymieniać płynu?
To normalne :beer:
Tam gdzie woda, napewno kiedyś pojawi się kamień :pc:
Ja bym się za bardzo nie przejmował :)