PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Pytanie o głośniki w dzwiach



hubert12
25-01-2011, 20:18
Witam jak w temacie chciałbym sie dowiedzieć ile mają wat orginalne głośniki forda i jakie są wymiary tego głośnika (chdzi mi głównie jak chciałbym zmienić głośniki to jakie by pasowały z góry dziękuje za pomoc

Fred.X
25-01-2011, 20:50
20W RMS , może mniej
rozmiar 5x7
te pasują idealnie:
http://allegro.pl/alpine-sxe-5725s-5725-max-200w-5x7-cali-gwar24m-i1429631750.html

i do tego dobrze grają ...

przemek0113
25-01-2011, 20:57
20W RMS , może mniej
rozmiar 5x7
te pasują idealnie:
http://allegro.pl/alpine-sxe-5725s-5725-max-200w-5x7-cali-gwar24m-i1429631750.html

i do tego dobrze grają ...Dzięki Fred :) Chyba będzie wymiana z przodu na nowe a te z przodu pionierki polecą do tyłu :) I do tego chyba jeszcze pomyślimy nad zwiększeniem wago drzwi :satan: :satan: Takie mnie ostatnio przeszły myśli :satan: :satan:

Mariusz_naw
25-01-2011, 21:00
fajne głośniczki właśnie szukam jakiś ale w sklepach nigdzie nie mieli :)

Celtic
25-01-2011, 21:44
polecam te alpine... grają rewelacyjnie, mam takie w mondku z tyłu.

Crea
02-02-2011, 09:00
Panowie temat już klepany 10 razy, ale może ktoś mi coś jeszcze doradzi. Zamówiłem te o to głośniczki:
http://axces.otwarte24.pl/76,BOSCHMANN-PR-5700V-GLOSNIKI-5X7-cala

Mam je zamiar wrzucić do tylnych drzwi w zamian za oryginały, które mi się porwały na mocniejszym basie. (Zauważyłem, że przy otwartym oknie głośniki w drzwiach mają większy wyskok bo rzecz jasna dostają więcej powietrza i przez to można je zniszczyć co stało się u mnie)

Czy te buszmenki będą grały lepiej niż oryginały forda? Nie mam zbyt dużo $$ na JBLe itd. wystarczy że będzie to jakoś grało, ale czy będzie? Jako radyjko mam starego poczciwego kaseciaka Kenwood KRC457-R 4x35W (oryginały grają na nim dużo lepiej niż na fordowskim radiu)

Pytanie nr 2 - Z przodu również mam zamiar wymienić głośniki, ale z kupnem na razie się wstrzymam. Zobaczę jak grają buszmeny z tyłu i wtedy najwyżej się dokupi parę. Mam w posiadaniu głośniki Alphard ETP65D4 80W rms 165mm i czy warto kupić do nich dystanse i je wrzucić na przód czy może lepiej z nich zrezygnować i kupić coś innego taniego ? Te alpierdy dobrze sobie radziły w poprzednim aucie, no ale były wstawione w kolumienki z bass-reflex, ciekawe co to będzie w drzwiach na mdfkach??? Ktoś się wypowie?

Zeus
02-02-2011, 09:51
Ja się wypowiem :)

Kilka postów wyżej Fred polecał alpinki, różnica w cenie jakieś 4 złote, więc chyba żadna, a głośniki sprawdzone i chwalone, sądzę że buszmeny im nie dorastają, więc jak dla mnie nie warto zastanawiać się nad wyborem.
Z tą ilością powietrza przy otwartym oknie to trochę przesadziłeś, dla głośnika ważna jest ilość powietrza w komorze rezonansowej czyli w środku drzwi, a ta po otwarciu okna niewiele się zmienia, do tego drzwi nie są szczelne. Otwarcie okna powoduje tylko zmiany wewnątrz komory, robi się coś na kształt tunelu, może stąd ta różnica w pracy.

Co do alpharda - nie dowiesz się dopóki nie sprawdzisz, niewiele to roboty kosztuje. Pamiętaj oczywiście o wygłuszeniu drzwi, głośniki zawsze można wymienić na lepsze w późniejszym terminie.