PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] [MKI] Blaupunkt świecący na zielono?



sleep
09-12-2005, 12:43
Uparłem się aby w moim aucie grał Blaupunkt. Te radia są dobre i wyglądają jak radia samochodowe a nie neony reklamowe czy odpustowe świecidełka. Pytanie tylko czy są dobre Blaupunkty na CD z MP3, które świecą pod kolor Mundka czyli na łagodny zielony? Oglądałem wiele i te czerwono niebieskie wystroje są ładne ale do wnętrza mojego MKI nie jak nie pasują.

voter
09-12-2005, 13:18
Cześć.
Ja mam u siebie Blaupunkta który świeci na zielono :banan:
Ale tajemnica mojego tkwi w tym że wylutowałem oryginalne zarówki i włożyłem zielone. Jednak jakoś szczegolnie nie polecam tego rozwiązania z racji tego iż wyświetlacz jest słabo widoczny (w dzień) no i po jakimś czasie kolor na żaroweczkach wypala się i zaczynają brzydko świecić.
Jeśli już to może trzeba szukać lepszej jakości żarówek lub pozakładać zielone gumki na te oryginalne (tylko nie wiem czy się zmieszczą). :bigok:

remik07
09-12-2005, 14:19
użytkowałem kiedyś radyjko Blaupunkt-Barcelona - tam była możliwość zmiany podświetlenia - do wyboru pomarańczowy i zielony , niestety radyjko "zmieniło właściciela" ale było fajne.
Być może w niektórych modelach,tak jak w tamtym jest opcja zmiany koloru , musisz popytać w sklepie - pozdr.

Michal72
09-12-2005, 20:42
Ewentualnie możesz zmienić podświetlenie samochodu na niebiesko :satan: - ja tak zrobiłem.

Dzekis
10-12-2005, 22:48
też mam blaupunkta - niebiesko czerwone podświetlenie. Model Porto zresztą. Jestem bardzo zadowolony z niego, nad podświetleniem tez się zastanawiałem, ale zdecydowałem się go zostawić takiego jakim jest. Przyzwyczaiłem się i jest OK. Wkurza mnie tylko brak wyszukiwania lokalnych stacji - tzn. jak słucham trójki i traci zasięg, to nie przestawia mi się na trójkę o mocniejszym sygnale. Może coś nie umiem ustawić?????? Bo RDS ma.

Michal72
11-12-2005, 01:20
Może coś nie umiem ustawić?????? Bo RDS ma.
Musi mieć RDS EON - tylko wtedy będzie się przestrajał do mocniejszego sygnału. Swgo czasu Panasonic'i były bardzo chodliwe ale ludziska nie wiedziały, że nie mają EON i z przestrajania :ass: .
Jakby były błędy to sorry, ale jestem w czasie dobrej :ura: :party: i może się przydażyć.

sleep
16-12-2005, 15:29
Dzięki wszystkim!
Podświetlania deski rozdzielczej w MDO przerabiał nie będę!
Nad zmianą podświtlania w samym radiu też już myślałem, ale chcę nowe i wtedy gwarancja :ass:
Szukałem w wielu sklepach ze sprzętem CAR AUDIO.
O "zielonego" Blaupunkta ciężko.
Rozważałem PIONEER`a, zielonego CLARIONA`a...
...tylko dlaczego mi się wydaje że Blaupunkt to jedyne "poważne" radio do poważnego bądź co bądź samochodu :) :) :)

Graluu
16-12-2005, 16:13
...tylko dlaczego mi się wydaje że Blaupunkt to jedyne "poważne" radio do poważnego bądź co bądź samochodu :) :) :)

no wiesz - każdy ma swój gust i upodobania :))