PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Zagubiony :( MK III 2.0 TDCI Automatyczna skrzynia - p



Yazgool
27-01-2011, 22:12
Witam. Szukam i szukam w internecie i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, więc uciekam się do zadania pytania, tym którzy znają temat.
Kupiłem niedawno Mondeo MK III 2.0 TDCI(2004 rok) z automatyczną skrzynią biegów (tiptronic) No i się zaczęło, przyszedł znajomy i powiedział, że ten zakup to błąd gdyż:
- koło dwumasowe się psuje a jest bardzo drogie (czy moje auto ma takowe? wiem że z manualna skrzynia mają ale czy z automatyczna mają? czy nie ma w miejscu koła dwumasowego i całego sprzęgła klasycznego, hydrokinetycznej przekładni?)

- wtryski się psują (tu poczytałem i zdania są podzielone)

- ogólnie ten rodzaj silnika to jeden z gorszych silników jakie zrobiono

- korozja wchodzi wszędzie

CO wy powiecie na to?

daniellomasa
27-01-2011, 22:37
Kupiłem niedawno Mondeo MK III 2.0 TDCI(2004 rok) z automatyczną skrzynią biegów (tiptronic) No i się zaczęło, przyszedł znajomy i powiedział, że ten zakup to błąd gdyż:
a czym ten kolega prywatnie śmiga
ze ma tak wyrobione zdanie na ten temat
czy przypadkiem zazdrość przez niego nie przemawia

koło dwumasowe się psuje
z tego co wiem to dwu masy w automacie nie ma

wtryski się psują
z tym jest różnie

korozja wchodzi wszędzie
mam dolne ranty złapało ale żeby wszędzie to z tym się nie zgodzę


przede wszystkim myśl pozytywnie
i nie słuchaj kolegów chociaż w tej kwestii

eMJot
27-01-2011, 22:53
kolego, wtryski, pompowtryskiwacze, i inne nowoczesne rozwiązanie psują się tak samo... podobnie z kołem DKZ (w automacie nie ma)
konstrukcja drzwi po lifcie została zmieniona co by woda tam nie stała...

bubu23
27-01-2011, 22:58
Ogólnie trzeba się cieszyć nowym zakupem:) i drugiego tak wygodnego samochodu ze świecą szukać

Maniak87
27-01-2011, 23:36
-nie masz dwumasy
-przy regularnych serwisach i sprawdzonych stacjach nie powinno być problemów. Chyba że wtryski były powodem sprzedaży.
-chciałbym poznać powód dlaczego to są jedne z gorszych silników.
-mam kilka rys do gołej blachy i nie widziałem rudego, tylko dolne ranty drzwi, jak ktoś ma pierwszy rzut mondeo 2001 ew 2002 to robią w serwisie za free. 12 lat gwarancji na korozję. Tak jest w UK :D po 2002 nie wiem który miesiąc jest chyba 6lat gwarancji.
do listy możesz dopisać zawór EGR przy normie EURO4.
podsumowując mam już 4 mondeo z rzędu w przeciągu 3 lat i tylko w tym pierwszym poszła pompa paliwa zabierając ze sobą wtryski

maniekmondeo02
28-01-2011, 00:35
Kolego nie ma co się denerwować. Latam mundkiem MKIII TDCI 2002r kombi automat 130 KM już trzy lata, i nic nie padło, wymiana tylko eksploatacylna. Może teraz wielkich przebiegów nie robię, ale pierwszy rok latał na TAXI to trochę się po mieście pokręciłem . Zawieszenie nie do zdarcia, silnik super, na łańcuchu rozrządu- nie dotykasz się jak w VW, Wtryski - podstawa to filtr paliwa- zawsze oryginał i paliwko OK musi być (wcale nie wymagane BP czy SHELL ja tankuję na BLISKIEJ. Lepiej zwracać uwagę na to by nie tankować na starych stacjach). Skrzynia automatyczna też nie droga w eksploatacji, wymiana oleju 200zł co 50 - 60 tys km i nic nie szarpie. Oczywiście jak koledzy wyżej pisali dwumasówki nie ma. Rdza u mnie jeszcze przed fejsem to trochę drzwi od dołu wzięło, ale u ciebie już poprawione ( a z resztą drzwi na allegro po 3-4 stówki chodzą- żaden wydatek). Tylko wsiadać i jeździć. GRATULUJĘ WYBORU.

Duch-Dziadka
28-01-2011, 00:53
Mam Mondka automat+tiptronic...nie potwierdzam, a życzliwego kolege kopnąłbym w du...tam gdzie swiatlo nie dochodzi... :)

Domin85
28-01-2011, 11:56
co tam masz za kolegów, pewnie jeżdżą audi a4 albo jakimś BolidemMłodzieżyWiejskiej prod 96 z przebiegiem 400tys i poprostu Ci zawiszczą

Dodano po 57 sek.:


a życzliwego kolege kopnąłbym w du...tam gdzie swiatlo nie dochodzi... Smile


ja również :))

Lukasz
28-01-2011, 12:04
MK III 2.0 TDCI(2004 rok) z automatyczną skrzynią biegów (tiptronic) No i się zaczęło, przyszedł znajomy i powiedział, że ten zakup to błąd gdyż:
zmień znajomych ;)
mam podobne auto ale bez automatu - około 1,5 roku nim jeżdżę i jeszcze odpukać nic z wymienionych przez Twojego eksperta nie robiłem

ja bym obstawiał że kolega śmiga golfem albo a4.