PDA

Zobacz pełną wersję : [mk1]mondeo 1.6 do oceny.

roman09
28-01-2011, 13:43
Witam drodzy koledzy.
Co sądzicie o tym mondeo? http://otomoto.pl/ford-mondeo-C16657790.html Warto je obejrzeć? Właściciel przez telefon powiedzial ze wymieniane były progi i nadkola tylnie w czerwcu.

przemoprzem
28-01-2011, 14:40
90 KM w tym aucie to jak dla mnie sporo za mało. Sam mam 1.8 B+G, niby 115 KM, ale teraz to bym już kupił co najmniej 2.0. Auto komfortowe na maksa, ale jednak silnik 1.6 to dynamika żadna, a spalanie pewnie takie samo jak u mnie.

No i widzę, że ja mam fuksa, bo moje auto jest powypadkowe, malowany tył w 2007, ale żadnego bąbla rdzy nie mam, a tutaj progi wymieniane. 2 poduszki, grzanie tyłka, szyberdach itp, a halogenów i klimy brak?? Generalnie przy takim staruszku to jak oglądać to tylko z jakimś mechanikiem znajomym, bo za dużo spraw ma prawo przy tym wieku paść.

Co do zawieszenia to u mnie np do wymiany są stabilizatory i gumki przy wahaczach - na każdej stacji diagnostycznej to sprawdzisz. Tylko tutaj w sumie wszystko zrobione. W środku mam połamane te regulacje od nawiewów, plastiki w środku spasowane tragicznie - ale to już każde MK1 ma w standardzie. W MK2 plastiki dużo lepsze.

No i też kurde ktoś w czerwcu wpakował ok 1500 zł w auto, żeby po pół roku sprzedać za niecałe 3800? Przy autach o tej wartości to już raczej się racjonalniej naprawia samochód, bo wiadomo że byle remont i trzeba władować z 1/3 wartości auta. Wiem coś o tym, bo sam mam 17 letnie Mondeo i nie robię już nic oprócz tego co muszę.

Na plus tego auta to wyposażenie (choć brak klimy! lub zapomnieli napisać) i przeprowadzone naprawy.

Usunięty
28-01-2011, 16:12
masz blisko to podjedź i zobacz. Zdjęcia kiepskie.

roman09
28-01-2011, 23:40
podjechałem zobaczyłem i kupiłem. Blachy wszystkie wyglądają ładnie, podłużnice też, jutro jeszcze obadam go miernikiem, wszystkie blachy spasowane idealnie - sądze że jak na 17 latka raczej nie miało poważniejszych przygód. Auto jeździ bardzo dobrze, nie "pływa" po drodze, z zawieszenia nie dochodzą żadne niepokojące dźwięki. Widać że o auto właściciel dbał. Silnik chodzi normalnie, oby nie wyszły jakieś kwiatki w trakcie eksploatacji. Ogólnie jestem zadowolony.
Jedyny mankament jest taki że gasną światła wsteczne jak cofam - musze docisnąć lewarek żeby sie zapaliły :P

GORI232
28-01-2011, 23:49
wnętrze takie jak u mnie :)

KarolRS
29-01-2011, 04:55
taki czujnik przy skrzyni, u mnie bylo to samo.

Po co bedziesz go mierzyl miernikiem? Boze, stary samochod, co z tego nawet jak byl malowany 10 razy? SKoro jezdzi prosto, hamuje prosto, ma geometrie, nie ma zaciekow to jest OK!!!! Ludzie powariowali z tymi miernikami....

Grzesio
29-01-2011, 08:09
No dokładnie KarolRS. Jakś mania panuje na mierniki. Najważniejsze że jedzie dobrze i wygląda ok :)

roman09
29-01-2011, 09:31
hehe macie racje może troche przesadziłem z tym miernikiem, obędzie się bez tego :glupi:

abraham2ooo
29-01-2011, 10:01
Gratulacje, co do świateł cofania polecam temat http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=93578

roman09
29-01-2011, 10:18
Dzięki wielkie za linka :) Napewno się przyda.