PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] -5 stopni i nie odpala



agabobas1
29-01-2011, 21:32
opisze problem,tak wiec niedawno walczyłem z ładowaniem okazało się że to alternator mam też problem z wtryskami słaba jedynka czyszczenie nie wiele dało nadal nie równe obroty i wyskakujaca sprezynka przy dynamicznej jezdzie a teraz jeszcze to ze po 5-6 godzinach nie nchce zapalic krece go az padnie akumulator i podpinam na przewody zapala po okolo 15 minutach i potem niema problemu pali jak nie stoi wiecej niz 2-3 godziny znawcy twierdza ze to swiece zarowe albo wtryk albo pompa opada paliwo albl zawor EGR albo i tak dalej wiec od czego zaczac????mondek 2.0TDCI 2004r.

Netoper
29-01-2011, 21:36
Ja bym zaczął od upewnienia się/sprawdzenia czy paliwo się nie cofa, czy układ nie zapowietrza.
Pod odpaleniu jaki kolor spalin?
Świeczki we własnym zakresie można sprawdzić, bezkosztowo.

Paolo
29-01-2011, 21:54
i tak dalej wiec od czego zaczac????


Zapraszamy do nas, już nie jeden kopciuch wrócił do formy po wizycie od nas :)

kreeecik
29-01-2011, 22:04
U mnie przy upalonych swiecach dopiero przy minus 16 miał problem ale zawsze odpalał za 3 razem, czy podczas kręcenia wydobywa się czarny dym z rury? Czy słuchac jak zaskakuje któryś cylinder? Jak nie to pewnie powietrze, zdjąć przewód od filtra i zobaczyc czy paliwo popłynie, może się zator zrobił lub galareta w filtrze.

agabobas1
30-01-2011, 08:03
nowy filtr paliwa wczorej w dzien odpalany co okolo 2 godziny zapalał a wieczorem po 3 godzinach nie zapalil wziolem akumulator na prostownik i zapalil ale zgasł i dopiero po 4 zaskoczeniu zaczol pracowac.z poczatku pracuje jak by mial zaraz zgasnac obroty 750 dopiero po 5 minutach zaczyna pracowacz na 900 nie dymi na czarno ani zabardzo na bialo.

Paolo
30-01-2011, 10:32
Kolego opisujesz w pierwszym poście swoją przyczynę a Ty nadal szukasz dziury w płocie. W dieslu potrzebna jest kompresja, dobre świece, sprawny układ paliwowy i elektroniczny oraz powietrze. Nic mu więcej nie potrzeba żeby zapalił a z skoro nie chce i wywala ci sprężynkę więc problem tkwi w układzie paliwowym czego tu się więcej doszukiwać :palacz:

agabobas1
31-01-2011, 04:45
Kolego opisujesz w pierwszym poście swoją przyczynę a Ty nadal szukasz dziury w płocie. W dieslu potrzebna jest kompresja, dobre świece, sprawny układ paliwowy i elektroniczny oraz powietrze. Nic mu więcej nie potrzeba żeby zapalił a z skoro nie chce i wywala ci sprężynkę więc problem tkwi w układzie paliwowym czego tu się więcej doszukiwać :palacz:

Masz racje tylko układ paliwowy to nie tylko zbiornik paliwa i wymiana całego jest zbyt kosztowna a ja co warsztat to inna diagnoza zaczynajac od wtrysków przez czujniki i pompe kończąc na opiłkach w układzie i kiepskiej bateri Najlepiej by było żebym kupił cztery nowe wtryki wymienił a potem zobaczymy co dalej.

Paolo
31-01-2011, 08:31
Najlepiej by było żebym kupił cztery nowe wtryki wymienił a potem zobaczymy co dalej.

Dlatego Ci już wcześniej napisałem



Zapraszamy do nas, już nie jeden kopciuch wrócił do formy po wizycie od nas

sokoleokoo2
31-01-2011, 12:23
Pany moje TDDI 240 kkm, przy 4 martwych świecach do - 5 -6 paliło na pyk, problem był dopiero powyżej -12-16 wtedy to dwa kręcenia i szedł ale przy - 25 ni chuchu. Wymieniłem "żarówki" na ISKRĘ i przy minus 25 - idzie od strzała.

agabobas1
04-02-2011, 09:25
Najlepiej by było żebym kupił cztery nowe wtryki wymienił a potem zobaczymy co dalej.

Dlatego Ci już wcześniej napisałem



Zapraszamy do nas, już nie jeden kopciuch wrócił do formy po wizycie od nas

ok.jakieś namiary tel.czy cos ?świece i akumulator są ok po djagnozie w fordzie pierwszy wtrysk do roboty jakie to koszty orientacyjnie

Paolo
04-02-2011, 22:45
ok.jakieś namiary tel.czy cos ?



Uzdrawiam dotykiem 791 744 660