PDA

Zobacz pełną wersję : MONDEO MKIII 2.2tdci TYTANIUM ST - kilka pytań ?



sly_PL
02-02-2011, 13:13
Czy ktoś słyszał o takim modelu wypuszczanym na rynek włoski?

Auto z końca 2004r.
- VIN : WFOWXXGBBW4Y8164040
- Miejsce Pochodzenia WŁOCHY - NEAPOL
-Ma ksnonowe reflektory ze spryskiwaczami w zderzakach.
-Brak podgrzewania siedzeń ( nie wiem czy na rynek włoski był standardem?) Siedzenia częściowo skóra, częściowo alkantara.
-Fotel kierowcy i pasażera regulowane elektrycznie
- Dwa kluczki identyczne z pilotami, podwójnym ryglowaniem drzwi i otwieraniem klapy tylnej, domykaniem okien z pilota
- felgi orgnialne aluiniowe 17" z polerowanym rantem

1) Jak powinien wyglądać tylni zderzak do modelu 2.2 tytanium st kombi?

Szukałem w dziale Sprawy techniczne->Na własne oczy, ale tam raczej zdjęcia elementów mechanicznych.

Zanim kupiłem swojego znalazłem zdjęcia takiej wersji na rynek angielski ze zderzakiem tylnym podobnym do MkIII st220 kombi, tylko nie było otworów na rury wydechowe. ( z tego co mi wiadomo to tylko sedan tytanium ST miał otwór po prawej stronie na wydech). Czy wszystkie miały czujniki parkowania z tyłu?

Ja jak swojego kupiłem niedawno to zderzak na pewno miałem od zwykłego modelu polakierowany, ale to można było stwierdzić od razu. Oglądałem go od spodu więc tylne podłużnice i belka poprzeczna były nie ruszone, więc ten zderzak mi nie przeszkadza.

Jednak chciałbym się upewnić jak to jest z tymi zderzakami tylnymi w 2.2 Tytanium ST ?

2) Czy wersje 2.2 TDCI TYTANIUM ST miały tłumik pośredni ?
W ty modelu zauważyłem brak tłumika pośredniego. A nic nie było spawane rura była ciągła od złączki elastycznej, aż do samego tłumika końcowego bez żadnych łączeń czy spawów.

3) Pytanie o zegary? Czy powinny być takiej jak w st220? Wyskalowane do 280 i białe ?

4) Czy powinien mieć tempomat? Czy kupujący zaznaczał sobie to jako dodatek w 2.2 Tytanium ST?

5) Czy na poduszce kierownicy w modelach 2.2 tytanium ST też był emblemat jak w ST220?

6) Jakie jeszcze były różnice miedzy standardową wersją a tytanium ST oprócz pakietu stylistycznego ( zderzaków, nakładki na progi)?

badger
02-02-2011, 13:30
Czy ktoś słyszał o takim modelu wypuszczanym na rynek włoski?
Nie ma raczej takiej wersji, to pewnie po prostu Titanium z pakietem stylistycznym ST, dość rzadka wersja. Nazwa "ST TDCI" oficjalnie chyba tylko na rynku brytyjskim i były to oczywiście auta z kierownicą po prawej stronie.



1) Jak powinien wyglądać tylni zderzak do modelu 2.2 tytanium st kombi?
Jest tam tzw. zderzak RS, podobny do ST, ale bez otworów na wydech.



3) Pytanie o zegary? Czy powinny być takiej jak w st220? Wyskalowane do 280 i białe ?
Z tego co wiem są zwykłe, czarne. Nie było chyba białych zegarów z "dieslowskim" obrotomierzem.



5) Czy na poduszce kierownicy w modelach 2.2 tytanium ST też był emblemat jak w ST220?
Raczej nie było, bo to nie jest ST, chociaż jak ST wygląda.


6) Jakie jeszcze były różnice miedzy standardową wersją a tytanium ST oprócz pakietu stylistycznego ( zderzaków, nakładki na progi)?
Prawdopodobnie żadne, no chyba, że ma zawieszenie jak ST220, ale wątpię...

sly_PL
02-02-2011, 13:49
Mam może ktoś zdjęcia jak wygląda zawieszenie od ST220 KOMBI i od zwykłego mondeo mk3 kombi ?

Jak będę w rodzinnych stronach to wjadę na kanał i opstrykam swojego od spodu.

MAG
02-02-2011, 23:17
Mam może ktoś zdjęcia jak wygląda zawieszenie od ST220 KOMBI i od zwykłego mondeo mk3 kombi ?

Jak będę w rodzinnych stronach to wjadę na kanał i opstrykam swojego od spodu.
wygladem to ono sie nie różni - jest tylko lekko nizsze (15mm), ma inne spręzyny i amory - cała reszta zawiechy jest identyczna.

ST kombi ma w satndardzie z tyłu amory nivo, ale w zwykłych mk3 tez moga byc nivo (było to opcja dostepna do każdej wersji silnikowej, a podobno we wszystkich V6 była standardem), ale są one inaczej "skalibrowane"

sly_PL
03-02-2011, 00:35
Z tego co widziałem jak wymieniałam opony na zimówki, że amory ma wszystkie wymienione na gazowe. Nazwy nie pamiętam, ale na każdym amorze była bita tabliczka znamionowa z nazwą rodzajem datą produkcji i innymi danymi. Ale przyjrzę się następnym razem jak będe pod spodem.

Czy ktoś jeszcze mógłby udzielić mi informacji na w/w pytania ??