PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo 2,2 MKIII Diesel - pomoc w ocenie auta



werter
03-02-2011, 12:35
Hej,

to mój pierwszy post na formu.

Powiększyła się rodzina więc przyszedł czas na zmianę auta.

Poszukiwania ograniczają się do "nowszych" fordów lub Vectr.

Ewentualnie starsze Volvo, Meś, Bmw...

Może zacznę konkretnie i poprozę o opinię na temat Mundka...

http://otomoto.pl/ford-mondeo-salon-diesel-C17284219.html

Pozdrawiam

eMJot
03-02-2011, 15:43
auto z polski, wiec sprawdzisz je dokladnie tam gdzie bylo serwisowane

cristoferec
03-02-2011, 16:17
Okazyjna cena i to jeszcze w komisie mówi za siebie.
Bankowo auto jest ściemnione - przebieg, bezwypadkowość lub kosztowna naprawa zajechanych części np. dwumasa, wtryski itd...
Dokładne sprawdzenie i wyjdzie kawa na ławe ;)
Nie bądźmy naiwni nikt nie pozbywa się dobrego auta w okazyjnej cenie.

werter
03-02-2011, 19:27
Właśnie to mnie genralnie zniechęca do poszukiwania auta...

Co chwila to ściema.

Przestawione, bite, klejone...czy są w ogóle w tym kraju jakieś godne polecenia komisy, które nie ściemniają?

werter
04-02-2011, 10:14
To jeszcze jeden Mundek do oceny

http://moto.allegro.pl/mondeo-2-0tdci-131km-skory-alu-17-ghia-zarejestr-i1439705455.html

eMJot
04-02-2011, 10:31
jeszcze raz Ci napiszę, jeden i drugi to polski salon, wiec mają historie serwisową
w pierwszym masz VIN, więc poproś o info gdzie był serwisowany i zadzwoń do serwisu
w drugim poproś o VIN i zrób to co w pierwszym przypadku
będziesz miał jasność, co, kiedy i dlaczego :)

sly_PL
04-02-2011, 11:07
Kolego werter.

Co do pierwszego mondka.
Mam identyczenego kupionego dosłownie miesiąc temu. Idetyko felgi, pakiet ST, relingi, kolor itd. Nr VIN identyko tylko moj ma końcówkę 81640.
Różnica mała w wyposażeniu, mój włoski nie ma podgrzewania szyb, czujników parkowania, tempomatu,a kierownice ma drewnianą i autmat wycieraczki i swiatla.

Przyznam się szczerze, że jak na komis to coś za tanio.
Na pewno on jest z polskiego salonu?? "Serwisowany w ASO" - może pytanie w jakim kraju?

1) Jedno co minie zastanowiło na pierwszy rzut oka to skrzynia biegów, a właściwie lewarek w gałce zmiany biegów do podnoszenia aby wbić wsteczny. Z tego co mi wiadomo do 2.2 montowali ze skrzynią 6 biegową, a nie 5.
Zastanawiające ?

2) Jak kolega napisał wyżej sprawdź dwumase, wtryski bo przy 120tys to on powinien chodzić jak żyletka.

3) I sprawdź VIN w ASO albo napisz na forum w innym dziel to Ci koledzy z MKP pomogą.

Dodano po 6 min.:

Są informacje, że 2.2 tdci z ST były wypuszczane na rynek Angielski.

Z tego co wyczytałem na wielu forach polskich i zagranicznych wypuszczono taki pakiet stylistyczny w 2.2tdci pod koniec 2004 w limitowanej ilości na rynek Włoski, Niemiecki, Hiszpański i Polski. Podobno na rynek Polski poszło 100szt. takich aut. Po 2005 już nie było takiego wypustu.

Oktan
04-02-2011, 11:09
1) Jedno co minie zastanowiło na pierwszy rzut oka to skrzynia biegów, a właściwie lewarek w gałce zmiany biegów do podnoszenia aby wbić wsteczny. Z tego co mi wiadomo do 2.2 montowali ze skrzynią 6 biegową, a nie 5.
Zastanawiające ?

zmartwię cię - były montowane 5-biegowe skrzynie z tym motorem !! tak więc nie ma tu żadnego przekrętu

eMJot
04-02-2011, 11:14
zmartwię cię - były montowane 5-biegowe skrzynie z tym motorem !! tak więc nie ma tu żadnego przekrętu

tak, Oktan, tylko w nim jest "6" biegów, a lewarek jak od piątki?...

werter
04-02-2011, 16:06
Bardzo dziękuję za informację.

W tym pierwszym przypadku po zadaniu kilku pytań cisza...

W drugim dużo większa "otwartość na Klienta".

Zaraz poproszę o pomoc w zbadaniu VIN...

Pozdrawiam.

Oktan
05-02-2011, 17:14
zmartwię cię - były montowane 5-biegowe skrzynie z tym motorem !! tak więc nie ma tu żadnego przekrętu

tak, Oktan, tylko w nim jest "6" biegów, a lewarek jak od piątki?...

powiem więcej - w nim jest 160KM !!

PS>: 6-gang wychodzi z VIN'u ??

mikruss
08-02-2011, 23:23
To jak to w końcu jest z tym mondeuszem jakiś trefny czy nie?