PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Słaby ręczny



bobjs
04-02-2011, 19:45
Witam. Wymieniłem 2 linki od recznego na nowe z ktorymi był problem bo były za krótkie i nie dało się ich założyć do tej krótkiej linki. Więc przedłużyłem tą blaszke około 2 cm. Wymieniłem także szczęki i samoregulatory. I w tej chwili dźwignia na samej górze i reczny słabo trzyma. co jest przyczyną słabego recznego? Jest tam jeszcze jakaś regulacja?

Ufo
04-02-2011, 21:15
może w dźwigni ręcznego spadła linka z prowadnicy albo bardzo zużyty bęben jest.

Mondekmk1
04-02-2011, 22:36
Ja bym stawial na kiepskie bebny...

Tomasz
05-02-2011, 08:14
A ja bym obstawiał przedłużanie blaszki o 2 cm.Fabryki się nie poprawia. Trzeba było opuścić samoregulator przy dźwigni hamulca ręcznego i założyć linkę, reszta sama by się naciągnęła. Jak przedłużyłeś linkę(blaszkę) to na samoregulatorze zbrakło zębatki do regulacji.Druga wersja to nie działający samoregulator i w takim wypadku albo trzeba mu manualnie(ręcznie) pomóc naciągnąć linkę,albo wymienić dźwignię ręcznego razem z samoregulatorem.

Gligi
05-02-2011, 15:47
Ogólnie jak siada ręczny to z reguły przyczyna jest linka która zsuwa się z samoregulatora dźwigni i zkleszcza linkę miedzy samoregulatorem a blachą która trzyma to w całości. Niby tam jest dzyndzelek który ma trzymać linkę na miejscu, ale jest za delikatny. Radziłem sobie przyspawując podkładkę lub śrubkę M6 do samoregulatora, która trzymała linkę na swoim miejscu. Po takim zabiegu nie było juz problemu że ręczny idzie do samej góry. Niestety nie dysponuję żadnymi fotkami, ani juz mk1 żeby pokazać, gdzie i jak jest to przyspawane.

BTW. Instrukcja mdo podaje:
"Wciśnij mocno pedał hamulca
zasadniczego.
• Energicznie pociągnij dźwignię
hamulca ręcznego w górę do oporu."
Wtedy reczny lekko sie zaciąga, nie powodując zbędnych naprężeń podczas samego ciągniecia dźwigni. Oczywiście to się ma nijak do zarzucania autka na parkingu np markietu :)