PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o sprawdzenie Forda Mondeo MK2 1.8 16V



Lukas30
07-02-2011, 18:37
Witam was, bardzo cenie sobie wasze oceny i opinie.
Mam dla was jeszcze jedno autko do zweryfikowania nie wiem czy jest sens jechać 200 km PKS.

Oto link http://autocsu.pl/oferta/samochody-uzywane/ford-mondeo-18-benz-121/

Czy GHIA nie jest czasami w full opcji ?
Czy komputer w mondeo jest dodatkowym gadżetem (bo widze jedynie pare kontrolek ) spełnia podobne funkcje jak komputer w BMW E39?

Z góry dziękuje za oceny i odpowiedzi na pytania

dream
08-02-2011, 06:17
Czy GHIA nie jest czasami w full opcji ?


ghia to nie wersja wyposażenia, ghia to styl, dodatki
Poczytaj tutaj (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=63117&highlight=)

Lukas30
08-02-2011, 18:32
Czyli mam rozumieć że w GHIA wnętrze auta jest w drewnie kierownica skóra itp. ?

dream
08-02-2011, 20:03
Czyli mam rozumieć że w GHIA wnętrze auta jest w drewnie kierownica skóra itp. ?

dokładnie :up:
sąsiad ma GLX mondeo a ma klime+szyberdach 4 poduszki, 4xel szyby, grzaną przednią szybe, z kolei kolega z pracy ma wersje ghia i brak ABS, tył szyby ręczne

jamax
08-02-2011, 20:09
Kiedyś ( jadąc na zlot :satan: ) spotkałem ładne MKI .No to zagadujemy gościa na CB . Leci dłuuuugie wyliczanie wyposażenia jego mondka , naprawdę długa lista ,chyba wszystko.
Ale czegoś mi brakowało - pytam ,a klimę masz ?
Odpowiedz - nie

Lukas30
08-02-2011, 21:18
Teraz mam naświetloną sytuacje a myślałem że GHIA to auto z full opcją.

Jak oceniacie tego Forda cena nie jest za niska czy to norma na auto z Niemiec.

Będe jechał go zobaczyć na co zwrócić uwagę szczególnie przy oględzinach.

Słyszałem żeby sprawdzić wspomaganie przy skręcie kół czy pompa nie daje odgłosów. I takie tam podstawy.
Ale macie jeszcze jakieś ważniejsze uwagi co do sprawdzenia auta.

jamax
08-02-2011, 21:30
Hm auto do opłat, to wyjdzie ..............tak akurat .
Obejrzyj dokładnie tylne nadkola, progi , pobaw się dokładnie wszystkimi zamkami.

Lukas30
08-02-2011, 21:38
W Poznaniu u Ciebie widziałem dwa mondea kombi u Łotockiego stoją po 5900 też do opłat i nie są tak usłane dodatkami mają jednak mniejszy przebieg. Miałem jechać je zobaczyć ale tego w Pile wczoraj zobaczyłem więc pokusze się i zobacze jego pierwszego.

jamax
08-02-2011, 21:56
Dawaj znak co i jak :metal:

mad
09-02-2011, 20:40
Lukas30 napisał:
Czyli mam rozumieć że w GHIA wnętrze auta jest w drewnie kierownica skóra itp. ?


dokładnie Up

Nie!!


Drewnianej kierownicy nie zobaczysz w końcówce '99 i '00 również nie ma check panela.

dream
09-02-2011, 21:19
Lukas30 napisał:
Czyli mam rozumieć że w GHIA wnętrze auta jest w drewnie kierownica skóra itp. ?


dokładnie Up

Nie!!


Drewnianej kierownicy nie zobaczysz w końcówce '99 i '00 również nie ma check panela.

a co ma piernik do wiatraka, skoro mówimy o egzemplarzu pokazanym w ogłoszeniu i ma checka więc o co kaman

Usunięty
09-02-2011, 21:22
Drewnianej kierownicy nie zobaczysz w końcówce '99 i '00 również nie ma check panela.
ja mam Ghia i brak drewnianej kierownicy a auto z 98 roku.

Lukas30
11-02-2011, 23:29
Kupiłem te auto

wnętrze trochę zaniedbane ale doprowadze do ładu
Zawieszenie trzeba poprawić nosiło mnie na krajówce jak bym miał przyczepę z mlecznymi kanami (sforznie do wymiany łącznik stabilizatora, z tyłu gumy na drążku iraz łączniki)
Głowie się z jednym nie jestem przekonany czy to jest normą (ale z przeczucia raczej nie jest) na drugim biegu jak chce delikatnie przspieszyć potrafi się zadławić. Ciężko to opisać. Jak zimna skrzynia to ciężko wchodzą biegi 1,2, nie wiem czy w skrzyni olej nie trzeba wymienić.

Proszę o jakieś podpowiedzi
Dzięki

piotr70
11-02-2011, 23:54
Ciężko to opisać. Jak zimna skrzynia to ciężko wchodzą biegi 1,2, nie wiem czy w skrzyni olej nie trzeba wymienić.

Z tego co wiem a sam użytkuje takie autko to oleju w skrzyni sie nie wymienia o ile nie wyciekł, natomiast problemy z załaczaniem biegów - ktoś juz zajechał synchronizatory, może sie okazać potrzeba wymiany.



Głowie się z jednym nie jestem przekonany czy to jest normą (ale z przeczucia raczej nie jest) na drugim biegu jak chce delikatnie przspieszyć potrafi się zadławić.

Tylko na drugim czy na pozostalych też?? jęzeli na wszystkich to sprawdź jakie masz obroty na biegu jałowym 850 czy powyżej 1000 (stawiam na problemy z sondą lambda).

Lukas30
12-02-2011, 00:02
Ma 1000 obrotów nie jestem pewien czy na wszystkich muszę jeszcze nim trochę dłużej pojeżdzić w mieście bu go wyczuć.

A oriętujesz się jaki to koszt takiej przyjemności :metal2:

Dzięki za podpowiedź

piotr70
12-02-2011, 00:27
Co do dławienia u mnie wystarczyło czyszczenie styków we wtyczce podłaczenia sondy (u elektryka koszty wysokie) - ja zrobiłem to sam obroty zmalały z 1000-1100 do gdzies 850-900 ale i tak dużo pali:).
Co do skrzyni to też mam lekkie opory przy 1 (podobnież odkupiłem go od jakiegoś starszego dziadka w niemczech a on miał problemy z jaddą - hehe poobijane zderzaki itp - więć do biegów też chyba nie miał cierpliwości:)) ale nie robiłem i nie będe robił tego (jedynkę uzywam tylko do ruszenia a potem to min 2 więc nie przeszkadza mi:))
Kosztów nie znam, mogę ci przesłac plik z informacjami jakie ewentualnie sondy mogą być wymienione zamiast oryginalnej.
Ale naprawy i eksploatacja to juz nie ten temat:)

Lukas30
12-02-2011, 11:14
Dzięki za cenne podpowiedzi.
Możesz mnie na kierować w którym miejscu znajduje się ta sonda?
Z góry dziękuje i pozdrawiam

Dodano po 2 min.:

Acha zapomniałem dodać tym autem prawdopodobnie kobieta jeżdziła, sprzęgło wysoko na pedale puszcza czy to też jest jakaś kwestia do poprawy.

piotr70
12-02-2011, 12:03
Lukas30 dostałeś odpowiedź na priv :)

Lukas30
12-02-2011, 12:13
Jeszcze raz dziękować :bigok: