PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo V6 MK II - prośba o ocęne.



chakney
07-02-2011, 22:35
Witam,

Szukam swojego kolejnego mondo-lota, decyzja padła na jednostkę napędową V6 wzmacnianą instalacją LPG.
Najbardziej zależy mi na wersji sedan z 1999/2000 roku do ceny 10 000 PLN. Oczywiście inne wersje nadwozia padają w rozważaniach.

Mam tu pewną sztukę z LBN.
http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-5-gaz-pdw-zarejestrowany-C14739342.html


Moje wrażenia na temat auta.

Autko stoi w komisie - jak dla mnie to minus.

Zostało przezemnie odpalane lecz nie jeżdzone.
Po oględzinach mogę stwierdzić, że silnik delikatnie zapocony przy paskach (lewa strona silnika).

Silnik pracuje równo 800 obrotów na miutę.
Nie było problemów ze skrzynią, zmartwiła mnie zmieniona gałka biegów.

Wersja wyposażeniowa nie należy do najbogatszych wsród mondeo mniej wiecej klima, kontrola antypoślizgowa; szyby przód; elektryczny fotel kierowcy... kubełki itp.

Nie miałem nigdy wcześniej przyjemności podróżować takim pojazdem ale jak dla mnie wśrodku było głośno, mam wrażenienie, że były odczuwalne dragania poduszki i silnika, z tąd taki efekt.

Pojazd jest wzmocniony instalcja LPG sekwencja - nie wiem czy sprawna. Odpalany na PB.

Komisant potafił powiedzieć o aucie, że ma jakiś problem z cewką ewentualnie przewodami. W czasie jazdy może szarpnąc chwilami.

Pytania do was drodzy forumowicze, jak oceniacie powyższe auto?
Czy jesteście w stanie mi coś polecić?

dream
07-02-2011, 23:24
to auto baaaaaardzo długo wisi na otomoto, pamietam je juz z zeszłego roku chyba z pażdziernika jak zaczynałem szukac dla siebie

WhiteLightning
08-02-2011, 10:57
Przynajmniej od wrzesnia: http://moto.archiwumallegro.pl/?itemid=C14739342&t=ford_mondeo_25gaz_pdw_zarejestrowany

chakney
08-02-2011, 20:54
to nie warto

chakney
20-02-2011, 15:46
wnoszę o sprawdzenie jeszcze dwóch egzemplarzy:

http://allegro.pl/ford-mondeo-st-orginalny-st200-2-5-v6-205-km-i1469380983.html

oraz

http://otomoto.pl/ford-mondeo-st-200-C17435318.html

dream
20-02-2011, 15:59
pierwszy sprzedawał się cały zeszły rok ale nie musi to mieć znaczenia :)

drugi... jakaś rzeźba na przewodzie podciśnienia kolektora, brak zaślepek w progach, to wnętrze... jakiś flejtuch normalnie tym jeździ

Shelby
20-02-2011, 18:29
http://allegro.pl/ford-mondeo-st200-rok-prod-2000-i1456799200.html
Jestem ciekaw ile za tego wolaja bez licytacji

Jareczek1980
20-02-2011, 22:38
- REGULACJA KIEROWNICY (w 4 płaszczyznach) ????
WTF?

jamax
20-02-2011, 22:45
- REGULACJA KIEROWNICY (w 4 płaszczyznach) ????
WTF?
1. przód
2. tył
3. góra
4 dół
:bigok:

:satan:

chakney
21-02-2011, 15:40
http://allegro.pl/show_item.php?item=1404806696


A co sądzicie o tym Mondku?

Osiem
21-02-2011, 16:38
- REGULACJA KIEROWNICY (w 4 płaszczyznach) ????
WTF?
1. przód
2. tył
3. góra
4 dół
:bigok:

:satan: :) :bigok: :))

chakney
21-02-2011, 17:38
up

Vilmark
21-02-2011, 17:59
Coś mi się wydaje że on długo stoi na allegro. Były inne zdjęcia a Pan przyznawał się że sprzedaje bo nie ma kasy żeby go zrobić. ??? Blachy ma z Warszawy - Targówka a stoi w Białobrzegach , niby nic ale warto sprawdzić o co chodzi.

chakney
21-02-2011, 18:12
Sprzedawca poinformował mnie, że trzeba wykonać naprawę nadkoli (rdza) a mieszka wa/wie.
Po za tym czy widać jakieś felery? Bo będę jechał obejrzeć.
Właściciel pojazdu od 4 lat.

lyssy
21-02-2011, 20:08
Coś mi się wydaje że on długo stoi na allegro. Dobrze Ci się wydaje - Rafek się nim interesował hohoho czasu temu, miałem go oglądać ale w końcu nic z tego nie wyszło. O ile pamiętam, pan żywie w Warszawie ale auto stoi w Białobrzegach i jeździ nim jego siostra bodajże :hmm:

chakney jak będziesz jechał do Wawy (nie do Białobrzegów ;)), daj wcześniej cynka - może się jakoś spikniemy.

chakney
04-03-2011, 13:51
Streszczę relacje z oględzin tego "zacnego" mondeo ST200:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1404806696
hmmmm...

od czego tu zacząć, może więc:

Autko miało więcej przygód niż sie spodziewałem, ogólnie pojazd posiada liczne ślady napraw blacharsko lakierniczych.

Największym bólem były odstające drzwi tylne od karoserii pojazd (brak spójności między błotnikiem tylnym), po za tym pojazd posiadał wiele śladów pojawiającej się rdzy zaczynając od nadkoli pojazdu
Auto wymaga wstawienia reperaturek tylnych nadkoli pojazdu, w ten czas może uda się wyrównać karoserie pojazdu. Wg moich podejrzeń autko musiało kiedyś zostać uderzone w tył pojazdu poprzez pojazd ciężarowy. Minimalny koszt naprawy 1000 PLN

Maska pojazdu posiada liczne odpryski od kamieni.
Szyba czołowa wymieniona, brak podgrzewania.
Zderzaki - oczywiście kompletowane, kiedyś auto posiadało hak natomiast został on zakryty zderzakiem (dziwne jak dla mnie, żeby sportowe autko posiadało hak, no ale cóż...)

Wnętrze auta - oceniłbym na stan przynajmniej dobry, mimo dość poważnych problemów z otwieraniem szyb oraz niesprawnością hamulca ręcznego
Moją uwagę zwrócił stan licznika pojazdu, a mianowice, brak ładu i prostoliniowości w ciągłości cyfr, pewnie cofany szpilką. Odczytany przebieg auta wynosił około 200 000 PLN, autko posiada przynajmniej jeszcze jedno 100 000. Lewarek skrzyni biegu, wg mnie pracował z byt lekko.
W pojeździe nie uzupełniony czynnik klimatyzacji - brak możliwości sprawdzenia działania.

Na podnośniku można było ujrzeć delikatny wyciek z pod silnika, brak możliwości zlokalizowania przyczyny. Końcowe dwa tłumiki kłaniały się ku wymianie, natomiast katalizator pojazdu został usunięty. Mechanik w zawieszeniu pojazdu stwierdził następujące problemy: prawy sworzeń wahacza, dwa drążki kierownicze, dwa łączniki stabilizatora, lewe tylne łożysko.

Reflektory pojazdu były zżółkłe, po za tym był problem z lewym reflektorem (brak świateł mijania).
Z oficjalnych źródeł wiem, że autko miało dwie kolizji w swoim życiu o do których właściciel się nie przyznał bądź nie wiem.

Autko posiadało instalacje gazową – nie sprawdzana. Podobno
autko od dwóch lata rzadko użytkowane, świadczył o tym stan letnich
opon (w zimie).

Mimo tych wielu wad zaproponowałem kwotę 5000 PLN, za owe auto. Na szczęście sprzedawca się nie zgodził. Podsumowując: Niestety dalej szukam swojej V6 sedan z gazem.

Shelby
04-03-2011, 20:24
Za swojego dalem ponad 10 tys i na dzien dobry na wymiane tarcz klockow plynow filtrow i oleju dalem ok 1 tys
W wakacje samochod bedzie mial wstawiane reperaturki nastepny 1-2 tys
Silnik tez mi sie poci ale oleju nie ubywa do pol litra na 10 tys km ale mechanik mowi zeby tego nie robic bo trzeba silnik wyciagac narazie zostawie

teraz pytanie czy kupic taniego i go doinwestowac sporo czy kupic drozszego ale tez doinwestowac ale ile ciezko juz powiedziec

Powodzenia w szukaniu tym bardziej ST200

tomascor
17-06-2012, 13:54
Witam po długim czasie , jak w temacie szukam V6ki teraz pytanie na co patrzeć przy zakupie pytam o jednostkę napędowa bo cała reszta to moim zdaniem da się dopatrzeć tzn zawieszenie spójność elementów itp. Jeśli nie jest to dla was kłopot poprosił bym o taki krótki przewodnik co i jak z tymi silnikami na co zwracać szczególną uwagę :) z góry dzięki za pomoc :)