PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] R4 vs V6



mars121
08-02-2011, 23:49
witam mondeopasjonatow.
moje pytanie jest skierowane do Tych z Was,ktory mieli mozliwosc posiadania(badz wciaz posiadaja)obydwa z modeli.Interesuja mnie roznice w eksploatacji,roznice w kosztach eksploatacji,czy czesci zawieszenia i hamulcowe sa takie same(PYTAM BO W JEDNYM Z OGLOSZEN WYCZYTALEM-CO MNIE ZASKOCZYLO-ZE V6 MA INNE ZAWIESZENIE NIZ"ZWYKLE"MONDEO).itp itd
jezdzilem mkI 1.8,aktualnie mkII 2.0 ale jak wiadomo apetyt rosnie.Tak powaznie to sporo jezdze ale dzwiek v6 jest dla mnie napradwE wyjatkowy.mialem juz kilka aut duzej pojemnosci,nawet v8 ale brzmienie v6 powoduje u mnie ...trudno to okreslic.
Tak sobie pomyslałem,ze skoro mozna kupic mondeo v6 za naprawde male pieniadze to moze zmienic moj model na v6(lub dokupic drugi,heh).z uwagi jednak na to ze jezdze miesiecznie ok4tys km postanowilem Was zapytac o roznice w eksploatacji;ODCZUCIA i KOSZTY
POZDRAWIAM I CZEKAM NA ODP

Dodano po 4 min.:

podzielcie sie tez wrazeniami i oipniami dot gazu w tych autach(V6),jak sprawuja sie na zwyklym gazie,ewentualnie blosie,jak na sekwencji.czy te jednostki dobrze toleruja gaz czy moze sa wrazliwe jak w niektorych autach(wypalone zawory,dmuchniete uszczelki,gubienie mocy,obrotow itp itd)
pozdrawiam

iceman150
09-02-2011, 00:19
Co prawda nie mam przyjemności posiadania V6
ale droższe tam są zapewne:
-rozrząd
-układ wysokiego napięcia i świece

dream
09-02-2011, 00:35
Co prawda nie mam przyjemności posiadania V6


tu masz racje, przesiadłem sie z 2.0 na Vke... poezja



ale droższe tam są zapewne:
-rozrząd


to na pewno ale kto to zmienia?



ale droższe tam są zapewne:
-układ wysokiego napięcia i świece

eeee nie ma tragedii

KLUSEK
09-02-2011, 01:17
No to tak: ;)

Jeśli silnik się nie psuje, to jest pięknie :)

Oczywiście droższe są prawie wszystkie podzespołu, ale nie ma tragedii.

- Po pierwsze sprzęgło, zestaw do V6 to od 700 zł (w zetecach od 500) – bez wysprzęglika, który jest droższy również.
- Kable i świece około 2x droższe
- rozrządu się nie wymienia, jest na łancuchu
- Tarcze droższe, bo większe. Reszta zawieszenia jest standardowa. Twoj znajomy pewnie miał na myśli St200, które rzeczywiście ma inne zawieszenie.
- Gaz silniki te tolerują dobrze, ale jedynie sekwencja. Inny gaz poprostu zabije ten silnik. Musi być dobrze serwisowany, to podstawa.
- Alternator to jakieś 450zł

Minusem też jest mniejsza dostępność części. Ale to przeszkadza tylko na początku, z czasem człowiek zaczyna "ogarniać" ten samochód i jest OK :)

Stasio1948
09-02-2011, 10:36
- Alternator to jakieś 450zł
Pełna regeneracja alternatora na NOWYCH częściach wykonywana samodzielnie (żadna filozofia) to koszt +- 100 pln.Mając na myśli pełną regeneracje wymianie podlegają:łożyska szt 2,szczotkotrzymacz ze szczotkami,regulator napięcia,pierścienie ślizgowe ew. mostek diodowy.Ze starych części pozostają tylko tarcze łożyskowe,koło pasowe,wirnik bez pierścieni ślizgowych,stojan i śruby.Wszystkie części są dostępne,sporo z nich jest wspólna z alternatorami 95A z diesla czy Zeteca.W V6 przez cały okres produkcji montowane były tylko 2 typy alternatorów 110 A o numerach 96 BB 10300 BA EGL 1297 R lub 96 BB 10300 BE ( od 1994 do 2000)

KLUSEK
09-02-2011, 11:24
O widzisz Stasiu, dobrze, że się dowiedziałem, bo czeka mnie to akurat :)

Powiedz mi jeśli wiesz, gdzie się można zaopatrzeć w odpowiednie części online ?

Stasio1948
09-02-2011, 12:25
Mogę.Interstarter Gdynia.Oferują wszystkie części wprawdzie podróby ale bardzo dobrej jakości.Wejdź na ich stronę tam w kontaktach masz telefon.Albo zamówisz u nich bezpośrednio albo przekierują Cię do aukcji Allegro.Sam kupuję u nich części do rozruszników i alternatorów z tym że głównie do TD ale trafiało się i do benzyny i do zwykłego diesla.Trzeba tylko podać przy zamówieniu do jakiego typu-dlatego podałem numery do V6.Sukcesów życzę ;) Mała uwaga-przy zamawianiu łożysk do altka prosić o łożyska z indeksem C3 ZZ(wysokoobrotowe o powiększonych luzach promieniowych dwustronnie zamkniete).Zwykłe łożyska w altku dosyć szybko wysiadają.Pozdrawiam Staszek

KLUSEK
09-02-2011, 14:54
Dzięki wielkie za info.

mars121
09-02-2011, 16:48
mało mało,czekam na roznice w eksploatacji;oleje,paliwo i emocje,heh
pozdrawiam

BS
09-02-2011, 16:58
Twoj znajomy pewnie miał na myśli St200, które rzeczywiście ma inne zawieszenie.

V-ka nawet zwykła ma owszem INNE zawieszenie-bo takie jak w dieslu spręzyny przednie-zeteci mają słabsze troszkę ;). Ale to tak na prawdę poza tarczami jedyna różnica.
Jeżeli kolega myśłi o V-ce w budzie mk3 to strasznie ich jest mało i będzie potworny problem z częsciami...dlatego ja chyba odpuszczę...

dream
09-02-2011, 17:22
mało mało,czekam na roznice w eksploatacji;oleje,paliwo i emocje,heh
pozdrawiam

ale co chesz wiedzieć olej ten sam co w zetecach, paliwo to samo Pb95 tylko musisz go lac troche więcej niz w R4 :))


emocje? nie ma co porównywać :satan:

Pablo81
09-02-2011, 21:06
mało mało,czekam na roznice w eksploatacji;oleje,paliwo i emocje,heh
pozdrawiam

drożej będzie na pewno, ale emocje i dźwięk silnika wynagradzają wszystko :bigok:

KLUSEK
09-02-2011, 21:20
Jeżeli kolega myśłi o V-ce w budzie mk3 to strasznie ich jest mało i będzie potworny problem z częsciami...dlatego ja chyba odpuszczę...

90% części w MK3 jest taka sama jak w MK2 jeśli chodzi o V6, a pozostałe 10% też da się kupić :)

mars121
09-02-2011, 21:39
myslalem o mk I ,mk II(jak narazie )ze wzglegu na finanse,glownie dla dzwieku silnika(coz- pasja)choc nie ukrywam,ze w glowie tli sie pomysl mkIII z silnikiem V(przyszlosciowo),niestety tu mnie troche studzicie tymi klopotami "częsciowymi".Mialem juz kiedys mkIII 2003 sedan 2.tddi ale sprzedalem go wlasnie miedzy innymi z uwagi na glosnosc silnika ( i finense.heh)we wnetrzu podczas rozpedzania czyli w miescie zbyt czesto(mimo ze jezdze spokojnie).Teraz mk2 2.0 ghia i cicho w srodku.A z uwagi na uzaleznienie motoryzacyjne zapalaja sie w glowie rozne koncepcje(ale majac rodzine czesto pasja sila rzeczy musi zejsc na drugi plan-stad pomysl V-ki w mkIub II)
co do oleju i paliwa pytanie wlasnie o ilosci,klasy lepkosciowe(zalecane),czestotliwosc wymian ,filtry(ceny) itp
Slyszalem,ze 2,5 w fordzie to konstrukcja mazdy(napewno w probe)ale ciekawi mnie czy w mondeo jest ta sama baza konstukcyjna a jesli tak to jakie sa roznice(napewno kilka kM)pomiedzy tymi jednostkami.
pzdr

KLUSEK
09-02-2011, 21:48
ze 2,5 w fordzie to konstrukcja mazdy

Tak jak mówisz, tylko w probe. Duratec V6 to inna konstrukcja.

Ceny możesz sobie przejrzeć na jednym ze sklepów online forda. Np http://ford.sklep.pl – olej taki sam jak do innych Ford Formula F, wymiana tak samo co 15kkm, lub co 10 jak ktoś woli.

Spalanie to różnie. W moim przypadku to średnio 13-14 w takim okresie jak obecnie. W lecie jest lepiej, około 12. W trasie spadają te wartości do około 9-10 litrów.