PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Duże spalanie benzyny 2,5V6



Piosza
09-02-2011, 17:32
Witam. Problem jest tego typu , że pomimo instalacji gazowej autko pali mi jakoś dużo benzyny. Czytałem że komuś pali około 2 l/100 km benzyny. Gazu w mieście pali mi około 15,5 l . Zatankowałem koło 7 stycznia 40 l benzyny i już praktycznie zbiornik jest pusty gdzie raptem 3-4 razy tankowałem gaz. Instalacja gazowa to sekwencja KME, na centralce jest napisane AKME. Jaki ewentualnie interfejs kupić do tej elektroniki ?? bo nasi gazownicy to tak widze nie do końca sobie radzą :( . Dodam że wymieniałem przewody wysokiego napięcia i świece (przed wymianą palił mi około 18 l gazu).

przemek0113
09-02-2011, 17:38
Pytanie jeszcze jaką masz ust temperaturę przełączania i jakie odcinki jeździsz. Mając wysoką temp i jeżdżąc krótkie odcinki w mieście beny idzie sporo...

Piosza
09-02-2011, 18:00
temp z tego co pamiętam jest 30 stopni. Na gaz przełącza się po około 3-5 km jak jest zimny, gdy rozgrzany to dosłownie po kilku sek. przełącza się na gaz. Jazda głównie miasto ale nie zawsze. Ogólnie w ciągu tego czasu w przybliżeniu 400 km trasa i tyle samo miasto (+/- 150km) tak że koło 40 l benzyny to mi się wydaje przesada .

przemek0113
09-02-2011, 18:07
Ja mam 30st ustawione ale 3 do 5km to sporo, u mnie jak było z 15st poniżej zera na dworze to tak z 1,5 km i juz gaz. No 40l to troche sporo.

Mortal_Kombat
09-02-2011, 18:13
Późne przełączanie może być spowodowane niesprawnym termostatem, tym że reduktor wpięty jest szeregowo w układ chłodzenia, wybrany zły rodzaj czujnika temperatury reduktora w sterowniku gazowym.

Piosza
10-02-2011, 19:03
Byłem u gaziarza, pozmieniał troszkę , zobaczymy co wyjdzie. Jak to jest że w programie pokazuje 12 V zasilania gdy faktycznie jest troszkę więcej. Mówił że to może być przyczyną jazdy na benzynie zamiast na gazie. No i myślę że alternator się kończy :( (13,7V bez włączonych świateł). Czy taki interfejs będzie ok do AKME http://moto.allegro.pl/interfejs-gazu-lpg-usb-bingo-stag-autronic-fvat-i1432841390.html

Kaszub
10-02-2011, 19:46
tym że reduktor wpięty jest szeregowo w układ chłodzenia,
Z tym się muszę nie zgodzić bo jeśli jest przed nagrzewnicą to lepszej opcji nie ma :)

Piosza
10-02-2011, 20:20
tym że reduktor wpięty jest szeregowo w układ chłodzenia,
Z tym się muszę nie zgodzić bo jeśli jest przed nagrzewnicą to lepszej opcji nie ma :)

Reduktor jest wpięty równolegle.

Mortal_Kombat
10-02-2011, 23:13
tym że reduktor wpięty jest szeregowo w układ chłodzenia,
Z tym się muszę nie zgodzić bo jeśli jest przed nagrzewnicą to lepszej opcji nie ma :)
A nie będzie wtedy wolniejszy przepływ wody przez reduktor, z powodu nagrzewnicy?

Kaszub
11-02-2011, 00:45
tym że reduktor wpięty jest szeregowo w układ chłodzenia,
Z tym się muszę nie zgodzić bo jeśli jest przed nagrzewnicą to lepszej opcji nie ma :)
A nie będzie wtedy wolniejszy przepływ wody przez reduktor, z powodu nagrzewnicy?

Będzie taki sam przepływ. W połączeniu równoległym jedynie zyskuję się równomierne słabe grzanie reduktora jak i nagrzewnicy, przy szeregowym gdzie najpierw jest nagrzewnica będziemy w śrosku mieli jak na hawajach ale zamrozimy reduktor, a jeśli pierwszy reduktor to będzie świetnie nagrzany szybko przełączy nam się na bene a my będziemy mieli w środku chłodniej
:beer:

Oczywiście mowa tu o srogiej zimie, czyli kiedy najbardziej daje nam się we znaki sposób podłączenia reduktora. :madrala:

rustin
11-02-2011, 01:24
reduktor wpięty jest szeregowo w układ chłodzenia
w mondeo to akurat bez różnicy.

Mortal_Kombat
11-02-2011, 18:46
Myślałem, że jest słabszy przepływ bo gazownik wpiął mi równolegle, dodatkowo BRC zaleca do mondka też takie wpięcie, ale według tego co piszecie, to można pominąć tą kwestię w takim razie . Zostaje do sprawdzenia to co wymieniłem wcześniej, plus ewentualne ocieplenie reduktora wełną mineralną.