PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Powietrze sie cofa z kolektora ssacego



mzuba
09-02-2011, 23:35
Moze ma ktos jakies rady, co by tu zrobic zeby mi nie strzelalo z kolektora ssacego??

Swiece i przewody ok, oryginal oczywiscie.

POZDRO

musicman
10-02-2011, 02:48
Ale co ci tam strzela?

Jakie zasilanie - benzyna, gaz - która genaracja?

mzuba
10-02-2011, 17:27
Zwyczajnie strzela powietrzem z kolektora, jest takie glosnie łup przy wcisnieciu gazu do podlogi, ale tylko czasami. na benzynie wogole tego nie ma. poza tym podczas jazdy na gazie i dodaniu gazu na maksa zaczyna nim szarpac na obrotach ponizej 3 tys.

moje mondeo to benzyna 2.5 + gaz STAG 300

Boonaro
10-02-2011, 17:34
Cewka może być uszkodzona zaczynają się pierwsze objawy niedomagania układu WN, świece i przewowdy jaki czas temu zmieniane?

matadoor
10-02-2011, 19:50
Ja miałem takie same objawy. Wymiana cewki była konieczna.

mzuba
10-02-2011, 22:05
swiece i przewody wymieniane jakies 30 tys temu, jakies 3 miechy temu sprawdzone przez mojego mechanika i niby wszystko z nimi gra.

Dodano po 5 min.:

a jak dokladnie moge sprawdzic czy to cewka do wymiany??

i mam jeszcze jeden klopot, nie mogee nigdzie znalezc wymiarow lozyska sprezarki klimy a chce najpierw kupic a pozniej wymienic zeby nie zostawac bez auta, moze ktos wie chociaz gdzie szukac

Netoper
10-02-2011, 23:20
poza tym podczas jazdy na gazie i dodaniu gazu na maksa zaczyna nim szarpac na obrotach ponizej 3 tys.
Najpierw do gazownika żeby sprawdzić czy mieszanka nie za uboga jak tu będzie OK to trzeba powalczyć z układem zapłonowym.
Z tym że przed jakimikolwiek ruchami posprawdzaj szczelność dolotu i podciśnień, czy jakiś wężyk nie spadł, albo nie jest pęknięty.

mzuba
11-02-2011, 21:09
dobra to podjde do gazownika w tygodniu i powiem zeby sprawdzil mieszanke,chociaz miesiac temu mialem wgrywana nowa mape, zmieniane dysze i wtryski gazu przy okazji i wszystko bylo ok. ladnie sie wykresy pokrywaly.

jutro sprawdze tez uklad dolotowy.rozkrece caly i na nowo zloze.

dzieki koledzy za pomoc, jak cos bede pisal o postepach:) pozdrawiam serdecznie

mzuba
15-02-2011, 20:12
Witam,
na dzien dzisiejszy sprawa przedstawia sie nastepujaco:
- okazalo sie ze brak dwoch spinek zaciskowych na obudowie filtra powietrza, po zalozeniu jest juz lepiej, ale jeszcze nie do konca

- do gazownika pojade po wymianie lozyska na klimie, wymianie filtra powietrza, wymianie termostatu (juz sie zuzyl i nie trzyma temperatury) oraz paska klinowego od strony lancucha

- zauwazylem tez wyciek przy pompie wspomagania i to tez zostanie zrobione,

Wszystko potrwa pewnie ze 2 tygodnie wiec jak tylko bede mial skonczone to co ma byc zrobione napisze czy objawy ustapily.

pozdro

mzuba
06-04-2011, 21:01
no i swiece i przewody wymienione, od miesiaca jest ok, chociaz czasami ma strzal na gazie, ale to juz chyba wina samej instalacji i ustawienia,
jeszczy przy tym posiedze

Netoper
06-04-2011, 22:45
chociaz czasami ma strzal na gazie, ale to juz chyba wina samej instalacji i ustawienia,


Jak jest zbyt uboga mieszanka to strzela, a jak jeździ się na ubogiej to wygrzewa świece, padają i kolejny koszt
W naszym mondku, jeszcze jak był blos,w ten sposób uwaliłem jeden komplet po 400 kilosach drugi po 800.

A uszkodzone świeczki mogą pociągnąć za sobą przewody a w konsekwencji i cewkę.

mzuba
10-04-2011, 10:04
u gazownika bylem niby mieszanka jest ok. komp nie pokazal zadnych bledow. ale na wtorek jestem jeszcze umowiony do innego fachowca od gazu, zobaczymy co on mi powie.

wogole to mam jeszcze jedna sprawe, nawet dwie:
- wariuje mi temperatura na plynu w ukladzie, zaznaczam ze wyciekow nie ma a czujnik i termostat wymienione
- auto nie jedzie szybciej niz 180 km/h = porazka

Poradzicie cos??

harnas1515
10-04-2011, 10:24
wogole to mam jeszcze jedna sprawe, nawet dwie:
- wariuje mi temperatura na plynu w ukladzie, zaznaczam ze wyciekow nie ma a czujnik i termostat wymienione
- auto nie jedzie szybciej niz 180 km/h = porazka


Test na spaliny w układzie płynu powie dużo.
Na razie nic nie chcę krakać...

mzuba
11-04-2011, 19:54
no i chyba wiadomo co jest,
test spalin wypadl negatywnie czyli wszystko jest ok:)
mechanior powiedzial ze dodatkowe doloty sie nie otwieraja, zerwana linka lub cos tam. IMRC dziala ale nie otwiera.
co do czujnika to wymienilem nie ten co trzeba, oczywiscie wspaniali doradcy w sklepach znaja sie na swojej robocie i dali mi nie to co trzeba.

jutro jade do gazownika na ponownie strojenie a w srode bede robil doloty. z czujnikiem sie jeszcze wstrzymam bo koszyuje chyba 130 zl.

na bierzaco bede zdawal relacje

mzuba
10-05-2011, 20:41
witam ponownie,
chyba problemy nigdy nie ustapia.

smierdzi mi troche gazem ale to juz wiem o co chodzi. jakies nieszczelnosc w ukladzie wydechowym.

dodatkowo po wymianie wszystkich filtrow i wogole wszystkiego chyba co tylko bylo mozna i regulacji u fachocow auto na gazie nie pracuje tak jak powinno.

czasami sa strzaly gazu,jakby nagle dostal za duza dawke do silnika i zaczyna mielic kolami przez ulamek sekundy. poza tym potrafi mi zgasnac jak schodzi z wysookich obrotow.

zauwazylem tez ze przy wlaczonej klimie tego nie ma.

jakies pomysly???

danielWr
10-05-2011, 21:45
Śmierdzi gazem z układu wydechowego ? Jakim cudem ?

Netoper
11-05-2011, 11:33
auto na gazie nie pracuje tak jak powinno.

czasami sa strzaly gazu,
Uboga mieszanka, a tu to już sporo może to powodować: nieszczelność dolotu/podciśnień, problem z otwartym IMRC, nieprawidłowo wystrojona kuchenka.
A dalej: problem ze świecami przewodami cewką, reduktor klęka, zawieszający się wtryskiwacz.


Śmierdzi gazem z układu wydechowego ? Jakim cudem ?
Np jak wydech nieszczelny a szczególnie jak jeszcze nie rozgrzany, albo gaz jest niedopalany bo układ WN szwankuje, czy jest jakaś nieszczelność w samym przepływaniu gazu

mzuba
12-05-2011, 20:01
nieszczelnosci nie ma zadnych w instalacji, z ukladu WN tylko cewka nie byla wymieniana,

a co do tego smierdzenia to nie sprecyzowalem, smierdzi jak np otworze okno podczas jazdy. robi sie przeciag i zawiewa skads.

zrobie ten uklad wydechowy i bede sie dalej martwil.


chce tez przeczyscic silniczek krokowy.

IMRC mam zrobiony na lale.

doloty szczelne bo nic mi tam nie syczy ani nie strzela z airboxa.

reduktor ma maks 60 tys, co do wtryskiwaczy gazu to maja przejechane 7tys