PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] podgrzewane lusterko



gos
13-12-2005, 00:17
mam pytanko do drogich forumowiczów ,jeżeli posiadam podgrzewane lusterka lewe grzeje a prawe nie to gdzie tkwi problem i jak sie do tego zabrac aby usunac usterke ,licze na wasza pomoc jak zawsze zreszta :pad:

Miroo
13-12-2005, 00:52
Trzeba rozebrać lusterko i sprawdzić jakość połączen(są tam 2 wsówki,może zaśniedziały)Jeżeli to nie pomoże to sprawdzić stan przewodów i bezpieczniki.
Jeśli wrzystko ok to może mata grzejna ,która jest przyklejana bezpośrednio do lustra się sfajczyła.
Widziałem na Allegro same podgrzewane wkłady do lusterek.(jakby co)

waldemarz
13-12-2005, 00:57
Najpierw to odkrec oslone od wewnetrznej strony i sprawdz dobrze kostke podlaczeniowa, moze cos tam nie za dobrze stykac, przeczysc i sprawdz, jesli to nie pomoze to dopiero szukaj dalej przyczyny i zrob tak jak napisal Miroo. :metal

LaBobas
13-12-2005, 01:01
Najpierw to odkrec oslone od wewnetrznej strony i sprawdz dobrze kostke podlaczeniowa, moze cos tam nie za dobrze stykac, przeczysc i sprawdz, jesli to nie pomoze to dopiero szukaj dalej przyczyny i zrob tak jak napisal Miroo. :metalMam to samo i znajac zycie nie obejdzie sie bez zdjecia szkla z lusterka.Troszke osobiscie mnie przeraza mocowanie sie ze szklem.A waldemarze po ile widziales te wklady?

burton
13-12-2005, 08:38
nie stresuj sie z tym mocowaniem osobiscie juz ze 4 razy musialem wyciagac szkla i nie jest to nic trudnego. kilka praktycznych rad: lustro ustaw elektrycznie w krancowa pozycje tak aby max bylo odchylone, uzywaj plastikowych elementow do podwazenia aby ew. uderzenie nie zdemontowalo ci trwale szkla, nie wyjmuj lustra w skrajnie niskich temp - wtedy zaczepy trzymajace lustro moga byc nieziemsko twarde i nieelastyczne wiec i 3maja mocniej i latwiej moga sie rozpeknac.
co do kontroli czemu nie grzeje to mozna pogmerac (i to polecam) woltomierzem na koncowkach przewodow dochodzacych do maty. zawsze dziala a z tego co pamietam to powinno tam byc 12V ale moge sie mylic. mozna tez omomierzem sprawdzic przewodzenie maty:)
pewnie pomoze

fuel111
13-12-2005, 15:46
Myślę, że Burton ma rację - sprawdź najpierw czy napięcie dochodzi jak tak to mata do wymiany. :(