PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] jaka marka radia na mp3????



jarek22
13-12-2005, 23:01
witam wszystkich. mam pytanko jaka marke radia na mp3 proponujecie mi zakupic uwzgledniajac oczywiscie dobra cene jakosc odtwazanej muzyki i funkcjonalnosc oraz niezawodnosc?co mozecie powiedziec na temat malo znanej marki dolco a tak szeroko ostatnio rozpowszechnianej na allegro?a jesli nie ta to moze co z bardziej znanych jak pioneer.aha i kasa tak zeby wyrobic sie do 500zł???? z gory dzieki i pozdro :beer:

lord_wader
13-12-2005, 23:13
witam.ja mam w mondku pioneera deh 3700 mp na mp3,wav i wma,bardzo dobre radyjko,nie przerywa nic na dolkach,dobra moc i jakos za niewielka kase,ja dalem 99euro 3 miesiace temu,w polsce tez jest w podobnej cenie,

fuel111
14-12-2005, 00:28
A co poniektórzy ostatnimi czasy zakupili sobie alpine i chwalą sobie :metal

pawulon
14-12-2005, 00:38
A co poniektórzy ostatnimi czasy zakupili sobie alpine i chwalą sobie :metal

Dla mnie jeśli chodzi i radia samocodowe to liczą sie tylko 3 firmy, z górnej półki Nakamichi, a potem to na równi Clarion i Alpine.

Graluu
14-12-2005, 00:51
ja mam właśnie Alpine na mp3 i jestem zadowolony bo gra świetnie, a nie jest to najwyższy model ino najniższy :metal

pawulon
14-12-2005, 00:58
Niezależnie od modelu Alpinki bardzo ładnie brzmią. Dźwięk jest bardzo czysty i dynamiczny.

Graluu
14-12-2005, 01:12
Niezależnie od modelu Alpinki bardzo ładnie brzmią. Dźwięk jest bardzo czysty i dynamiczny.

co racja to racja

wcześniej miałem pioneerka ale mi go buchnęli - po namowach kilku klubowiczów kupiłem Alpine i wiem jedno - innej marki już nie kupię, no chyba że nakamichi ale to jak bedę miał za dużo $$$ - ale na szczeście mi to na razie nie grozi :(

pawulon
14-12-2005, 01:32
Sam to przerabiałem. Przetestowałem swego czasu najwyższe modele prawie wszystkich firm dostępnych na rynku (z bólem przyznaje że Nakamichi mi sie nie udało dopaść :( ), a na koniec długo sie wachałem między Alpine i Clarionem.
Zdecydowałe sie w końcu na Clariona, ale to ze względu na to że był jednocześnie super prosty w obsłudze, a z drugiej strony genialnie grał :))

Jest jeszcze druga strona medalu - głośniki. Nawet najlepsze radio nie zagra dobrze na fabrycznych głośnikach, no chba że to sprzęt Harman-Kardon w jakiejś super limuzynce :) ale to nie w Mondim
Zawsze jak mamy ograniczone fundusze lepiej kupic tańsze radyjko i do tego dobre głośniki.

Graluu
14-12-2005, 01:34
Jest jeszcze druga strona medalu - głośniki. Nawet najlepsze radio nie zagra dobrze na fabrycznych głośnikach, no chba że to sprzęt Harman-Kardon w jakiejś super limuzynce :) ale to nie w Mondim
Zawsze jak mamy ograniczone fundusze lepiej kupic tańsze radyjko i do tego dobre głośniki.

bardzo słuszna uwaga

dotego jeszcze jakieś wygłuszenie i bedzie super :metal

pawulon
14-12-2005, 01:41
Wygłuszenie to podstawa, kilo maty bitumicznej w każde drzwi, w tylną klape, noice-killer na plasticzki i musi być gut :metal

Graluu
14-12-2005, 01:42
Wygłuszenie to podstawa, kilo maty bitumicznej w każde drzwi, w tylną klape, noice-killer na plasticzki i musi być gut :metal

no jak nie jak tak :metal

na wiosnę planuję u siebie wygłuszenie tyle że taśmą dekarską - sprawdzonym sposobem jednego z klubowiczów :metal

pawulon
14-12-2005, 01:49
Ja głuszyłem płytą kellera (chyba tak to sie pisze), bo jak sie dowiadywałem o wygłyszenia w sklepach car-audio to mi zawsze szczena opadała jak ceny podali :wall:
A tak znalazłem te maty w Bomisie (jeszcze istnieją takie sklepy :) ), 25x50cm, 5PLN za sztuke. Nie wiem jak to sie ma do do taśny dekarskiej.

Ale jak ktoś by chcał, to u mnie jutro będą dach naprawiać i mozna sie z gościem dogadac to położy pape termozgrzewalną.......na gorąco......palnikiem :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Grzechu
14-12-2005, 19:49
A co poniektórzy ostatnimi czasy zakupili sobie alpine i chwalą sobie :metal

http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8096&start=0

jak chcesz to zapraszam tu - tez co nieco zostalo powiedziane na temat marek sprzetu - no i ja tez zdecydowalem sie na Alpine :)

fuel111
14-12-2005, 20:48
Sam zastanawiam się głęboko nad alpinką taką jak Gralu, bo jeszcze dalej nie mogę w domu namierzyć panelaPioneera

Kizior
14-12-2005, 22:08
witam.
panowie chyba straciliscie watek - jarek22 prosil info o "dolco" lub innych do 500pln a wy znowu z "grubej rury": alpine, clarion, nakamichi

jezeli dobrze rozumiem to chodzi o odtwarzacz dla kierowcy "kowalskiego a nie melomana z kupa kasy :)

alpine dostaniesz za okolo 650, clarion juz za 500 a nakamichi to juz extraklasa wiec nie pisze bo nie o to tu chodzi

o "dolco " nie mam pojecia ale do normalnego sluchania starczy jvc,panasonic itp - ceny podstawowych modeli z mp3 na allegro zamykaja sie w 400pln
a nie sa to takie roznice w jakosci dzwieku jak miedzy 126p i bmw wiec nie ma co chlopaka straszyc ze wyda pieniazki w bloto

pozdrawiam

fuel111
15-12-2005, 00:03
Z radiem to tak jak z samochodem można jeździć Polonezem albo Mondeo. Słuchać można Safari albo Alpine :))

Graluu
15-12-2005, 00:33
jezeli dobrze rozumiem to chodzi o odtwarzacz dla kierowcy "kowalskiego a nie melomana z kupa kasy :)


hmm, kolega chyba niezbyt dokładnie się wczytał :hehe:

przeca piszę pare wątków wyżej że mam najprostszą Alpine na mp3 i ją właśnie polecam i to jest właśnie radyjko dla przeciętnego słuchacza jakim właśnie jestem :terefere:

a to że poruszyliśmy kilka innych aspektów ( m. in. wygłuszenia bardzo prostą i bardzo tanią metodą ) car audio to inna bajka

zatem nie widzę tu związku z polecaniem czegoś melomanowi z kupą kasy 8O

rc23
15-12-2005, 01:07
Ale jak ktoś by chcał, to u mnie jutro będą dach naprawiać i mozna sie z gościem dogadac to położy pape termozgrzewalną.......na gorąco......palnikiem
nie palnikiem
wycinasz kawałek papy podgrzewasz nad płomieniem np. z butli turystycznej i chlast taki kawałek na blachę
sprawdzone na samochodach Mazda 626, Toyota Carina II, Mondeo MK II
smiejemy się z tego czego nie próbowaliśmy cooooo????? :))
ja to zrobiłem jak usłyszałem ile kosztuje kilo pasty bitumicznej (168zł)
i co? nic. lakier mam tam gdzie go położyli w fabryce , nic się nie odbarwiło, nie odprysneło

rc23
15-12-2005, 01:20
Sam zastanawiam się głęboko nad alpinką taką jak Gralu, bo jeszcze dalej nie mogę w domu namierzyć panelaPioneera
duży dom kolega sobie sprawił :))
panel leży pewnie po drodze do basenuuuuuu :satan:

pawulon
15-12-2005, 10:55
Ale jak ktoś by chcał, to u mnie jutro będą dach naprawiać i mozna sie z gościem dogadac to położy pape termozgrzewalną.......na gorąco......palnikiem
nie palnikiem
wycinasz kawałek papy podgrzewasz nad płomieniem np. z butli turystycznej i chlast taki kawałek na blachę
sprawdzone na samochodach Mazda 626, Toyota Carina II, Mondeo MK II
smiejemy się z tego czego nie próbowaliśmy cooooo????? :))
ja to zrobiłem jak usłyszałem ile kosztuje kilo pasty bitumicznej (168zł)
i co? nic. lakier mam tam gdzie go położyli w fabryce , nic się nie odbarwiło, nie odprysneło

Przecież to było jako kawał, gdzie z papą i palnikiem do auta. Dziwne że ktoś to potraktował poważnie :metal :metal
Do płyty kellera i innych mat głuszących wystarczy opalarka albo dobr suszarka.

Graluu
15-12-2005, 11:56
ale ja z taśmą dekarską nie żartowałem :)

fuel111
15-12-2005, 12:04
Rc ju ż od roku szukam i nic z tego, a basen cóż fajny ale wielkości 1 m :))

rc23
15-12-2005, 16:53
Ale jak ktoś by chcał, to u mnie jutro będą dach naprawiać i mozna sie z gościem dogadac to położy pape termozgrzewalną.......na gorąco......palnikiem
nie palnikiem
wycinasz kawałek papy podgrzewasz nad płomieniem np. z butli turystycznej i chlast taki kawałek na blachę
sprawdzone na samochodach Mazda 626, Toyota Carina II, Mondeo MK II
smiejemy się z tego czego nie próbowaliśmy cooooo????? :))
ja to zrobiłem jak usłyszałem ile kosztuje kilo pasty bitumicznej (168zł)
i co? nic. lakier mam tam gdzie go położyli w fabryce , nic się nie odbarwiło, nie odprysneło

Przecież to było jako kawał, gdzie z papą i palnikiem do auta. Dziwne że ktoś to potraktował poważnie :metal :metal
Do płyty kellera i innych mat głuszących wystarczy opalarka albo dobr suszarka.
no bom się zirytował :))

pawulon
15-12-2005, 17:05
Ale jak ktoś by chcał, to u mnie jutro będą dach naprawiać i mozna sie z gościem dogadac to położy pape termozgrzewalną.......na gorąco......palnikiem
nie palnikiem
wycinasz kawałek papy podgrzewasz nad płomieniem np. z butli turystycznej i chlast taki kawałek na blachę
sprawdzone na samochodach Mazda 626, Toyota Carina II, Mondeo MK II
smiejemy się z tego czego nie próbowaliśmy cooooo????? :))
ja to zrobiłem jak usłyszałem ile kosztuje kilo pasty bitumicznej (168zł)
i co? nic. lakier mam tam gdzie go położyli w fabryce , nic się nie odbarwiło, nie odprysneło

Przecież to było jako kawał, gdzie z papą i palnikiem do auta. Dziwne że ktoś to potraktował poważnie :metal :metal
Do płyty kellera i innych mat głuszących wystarczy opalarka albo dobr suszarka.
no bom się zirytował :))


moja przepraszać bardzo :pad: :pad: :pad: :pad:

:)) :))

remik07
16-12-2005, 17:09
jeśli chodzi o nakamichi - to miałem ostatnio propozycję zakupu takowego w cenie 1000 zł - ale niestety był to prosty radioodbiornik z odtwarzaczem CD - no to go nie wziąłem , za to kupiłem Alpinkę z mp3 i innymi bajerami (3 wyjścia przedwzmacniacza , sterowanie SW i tego typu),
Jakby kto się mocno interesował tym Nakamichi - to mogę podać telefon do firmy pod Łodzią.

elmo
21-12-2005, 21:09
ja niedawno kupilem JVC kgd501 i powiem wam ze nie narzekam nie przerywa na wybojach ladnie zbiera gra jeszcze na fabrycznych pierdzo głosniczkach ale to kwestia czasu ogolnie nie narzekam szkoda ze tylko nie odgrywa wma ale no coz nie mozna miec wszytkiego i tak po fabrycznym radyjko to jest niebo a ziemia :)

pawulon
21-12-2005, 21:15
A ja mam fabryczne i jestem zadowolony,
- MP3-jest,
- nie przeskakuje
- i raczej nikt sie nie pofatyguje żeby mi go wypruć :) bo wygląda jak zwykły 6000CD i to jest jego największa zaleta :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

A tak mówiąc poważnie to nie chce na razie nic ruszać z audio, bo boje sie że skończy sie tak jak ostatnio, że watość intalacji audio była większa od wartości samochodu bez instalacji
:)) :)) :)) :)) :)) :))

swinx__wawa
25-12-2005, 21:00
A ja proponuje radio Panasonica CQC1301N :) jak dla mnie bylo niezawodne do momentu kiedy niezapomnialem go zabrac z samochodu i rano go juz niebylo.Radyjko odtwarzalo mp3/wma/plyty nagrywane w cdr i rw.Kupilem je w Media za 399PLN :D

rc23
25-12-2005, 21:08
A ja proponuje radio Panasonica CQC1301N :) jak dla mnie bylo niezawodne do momentu kiedy niezapomnialem go zabrac z samochodu i rano go juz niebylo.Radyjko odtwarzalo mp3/wma/plyty nagrywane w cdr i rw.Kupilem je w Media za 399PLN :D
jeśli go nie zapomniałeś to zgubiłeś w domu :satan: jak fuel..... :satan: [/b]

swinx__wawa
25-12-2005, 21:31
w domku to mi panel :)) zostal a moja druga polowka do tej pory suszy mi glowe ze zostawilem je w samochodzie :) a takie ładne bylo :P a najsmieszniejsze jest to ze szyba jak byla talk jest,kluczami otworzyli :) ale koniec tego OT :)

fuel111
26-12-2005, 12:15
rc23 ja nie zgubiłem :)) tylko to znikło - dzieci twierdzą że samo.

Bert_777
28-12-2005, 23:43
A dlaczego nikt nie wspomni o Blaupunkcie? To jest sprzęcik! Jasne, że nie jest to półka Nakamichi ale z całą resztą śmiało może stawać w szranki.

rc23
29-12-2005, 21:24
rc23 ja nie zgubiłem :)) tylko to znikło - dzieci twierdzą że samo.
hhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaha hahahaha
mam parę rzeczy do zniknięcia mogę podjechac?
u mienia "sony" i jest gut :satan: (zna się języki co?)

pawulon
29-12-2005, 21:27
rc23 ja nie zgubiłem :)) tylko to znikło - dzieci twierdzą że samo.
hhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaha hahahaha
mam parę rzeczy do zniknięcia mogę podjechac?
u mienia "sony" i jest gut :satan: (zna się języki co?)

widać że ze znajomością języków obcych to u kolegi jest oczeń very haraszo :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

fuel111
29-12-2005, 21:41
rc23 zapraszaju zapraszaju :satan: