PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] navigacja



czajnik23
14-12-2005, 01:43
witam wszystkich znalazlem na allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77414676 taka navi i zastanawiam sie czy nie wyciac sobie troszke dziurki w moim mdo i zamontowac cos takiego? ostatnio z takiej navi robilem cod i podlaczalem na stole w zakladzie pod glosniczki i gralo to calkiem znosnie :) z tylu sa tam kostki iso wiec no problem pozostaje podlaczyc kabelek ze swiatel cofania antenke gps i jestem ciekaw czy w mdo jest sygnal gali od rozpoznawania predkosci? jakies impulsy z licznika aby radio wiedzialo ze jade :) co o moim pomysle sadzicie? dzieki narka acha nie dodalem moje mdo to mk1 1.8 16v combi pb plus lpg

Graluu
14-12-2005, 01:47
pomysł ciekawy, ino nie wiem czy do końca możliwy do wykonania z dwóch powodów - czy zmieścisz to cudo nawet po powiększeniu otworu i nie wiem czy uzyskasz ten sygnał z licznika trza by chyba jakoś inaczej - tylko jak ?

rc23
14-12-2005, 01:55
sygnał jest pobierany z czujnika ABS, a samo radio jest sporo szersze coś mi się wydaje

Graluu
14-12-2005, 02:03
sygnał jest pobierany z czujnika ABS

nad tym się właśnie zastanawiałem

czajnik23
14-12-2005, 02:04
postaram sie o kontakt z tym gosciem co robilem mu kodzik wtedy bede mial wymiary w moim mdo jest radio 1 din i pod spodem 1 din na schowek na kasety teraz jest wyjety i siedzi tam sb radio alan 28 wielkosci standardowego radia mysle ze drobne poprwaki i podejdzie co do glebokosci to raczej ta nawi nie jest mocno glebsza bo w vw byly montowane zamiast nawi zwykle radia jak ta nawi rozbieralem to tylna czesc jest rozmiaru 1din a tylko 2 din jest czesc przednia z wyswietlaczem podumam jeszcze i zobaczymy co da sie zrobic na wolumenie mam kolege co robi radio code i podpytam sie go co z tymi impulsami????? albo z lublina straitsa on siedzi w elektryce samochodowej ja naprawiam tylko rtv narka

rc23
14-12-2005, 12:56
samo radio jest szersze od miejsca na radio w Twoim bolidzie
panel czołowy będzie chyba nawet wystawał poza zamocowanie

Graluu
14-12-2005, 14:54
samo radio jest szersze od miejsca na radio w Twoim bolidzie
panel czołowy będzie chyba nawet wystawał poza zamocowanie

trzebaby to jakoś zabudować - tyle że jak by to wyglądało :hmm:

Bert_777
14-12-2005, 23:19
Gdzieś widziałem zdjęcie z zamontowaną taką nawigacją w MKIII. Pasuje do dziury, ale na dole wystaje (zasłania częściowo przycisk otwierania bagażnika i uchwyt na kubek)

STraits
14-12-2005, 23:22
sygnał idzie z pompy ABS - pompa musi mieć obsługe nawigacji. Niestety w mk1 były pompy starego typu które nie "generowały" na zewnątrz takiego sygnału. Potrzebna jest pompa BOSCH (mondeo po 1998 roku) lub późne modele bendixa (1997). Ja miałem ten sam pomysł upchania tego do mk2. Ale model sporo wyższy - z obrotowym wyświetlaczem z audi A6 i tunerem TV. Zabrakło 0,8 cm do szczęscia - a nie chciałem pruć plastiku. Jest po prostu za wysoka... Co do antenki GPS i paru innych "gadżetów", to jest jeszcze pare rzeczy do podłaczenia. Jak będzie Cię dokładnie interesowało co tam trzeba podłaczyć żeby działało to daj znac.

czajnik23
15-12-2005, 01:33
oki jak przyjade do ciebie na diagnostyke mdo to pogadamy :pad: