PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Jak oszukać immobilizer



Natal
14-02-2011, 15:45
W moim mondku miałem elektrozawór STOP z podłączonymi dwoma kabelkami czyli z immo. Jak mi padł kupiłem sobie nowy, ale bez immo. Teraz mam kłopot z jego podłaczeniem. Wiem, ze temat był dużo wałkowany na forum, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi dotyczącej sposobu ominięcia immo. Praktycznie każdy pisze, że do zaworu trzeba podłaczyć kabelek na którym mamy 12 V a drugi zostawiamy wolny albo podłączamy do masy. To podłączenie nic nie daje bo zawór nie działa a jest on na 100% sprawny bo jak podłączam go pod zasilacz to chodzi. Na forum.fordclubpolska znalazłem post gdzie piszą, że w celu oszukania immo należy podac mase na krotko do skrzynki bezpiecznikow ( srodkowa zolta kostka skrajny wtyk od lewego blotnika ).Ta zólta kostka jak sprawdziłem to przekaźnik od rozrusznika. I tu się pojawia kolejne pytanie. Nie chciałbym sobie namieszać w elektryce dlatego jeśli ktoś w ten sposób oszukiwal immo czy mógłby mi zdefiniować lewą stronę. Czy tu chodzi o lewą stronę z punktu widzenia siedzącego kierowcy czy też kogoś stojącego przed otwartą maską.

BS
14-02-2011, 16:08
Immo odcina rozrusznik i zawór stop. Najlepszym rozwiązaniem będzie wyprogramowanie immo w komputerze i tyle. Albo założenie właściwego elektrozaworu. Wyprogramowanie immo zrobią goście z www.bobik.pl -w wawie przyjadą i załatwią sprawę od ręki. Taniej będzie wymienić elektrozawór.