PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] słabe ogrzewanie



mikeb
14-02-2011, 22:18
jak w temacie, ledwie co ciepłe dmucha, termostat trzyma a w kabinie ledwo co ciepłe dmucha, moze troche lepiej jak pogazuje auto, nie miałem wogule ogrzewania ale okazało sie ze nie było płynu wiec dolałem i coś sie pojawiło ale to prawie nic, gdzie szukać ?? nagrzewnice przepłukac no juz niewiem?? moze zawór odcinajacy przepływ chłodziwa do nagrzewnicy w pozycji nieotwartej jest i jak to sprawdzić?
mk1 1,6 16v sedan

Netoper
14-02-2011, 22:22
A jak stwierdziłeś że termostat sprawny?
W mondku nie ma zaworu odcinającego przepływ płynu przez nagrzewnicę, jest klapka przysłaniająca/odsłaniająca nagrzewnicę
Tu jest to ładnie opisane.
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=191&mode=&order=0&thold=0

mikeb
14-02-2011, 22:36
pomyslałem ze termostat wiec rozebrałem go i okazało sie ze nie ma płynu chłodzącego mimo to go wymieniłem na nowy wlałem płyn i ledwie ciepło, dodam ze miałem pare miesiecy temu wymieniana pompe wody bo sie stara zatarła (to były jaja na autostradzie :):))

Netoper
14-02-2011, 22:49
A sprawdź czy na pewno jest obecnie poziom płynu prawidłowy.
Nowe termostaty potrafią też być wadliwe, a szczególnie w zamiennikach, wystarczy że sie za wcześnie otwiera i już będzie bryndza z ogrzewaniem.
W jakiej pozycji jest wskazówka od temperatury?