PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] blos - jego regulacja i ...



Gryzon
16-02-2011, 12:19
witam
jakoś na jesień założyłem se inst.gazowa z blosem w roli głównej.
teraz mam pytanie odnośnie objawów. jest coś takiego jak dziura przy pewnych wartościach obrotów coś ok 4000-4500 a później tak jak by dalej jechał.instalacja jest to używka wiec reduktor nie wiem ile ma nalatane na wiosnę planuje zmianę na nowy ale czy może on powodować takie problemy??
druga rzecz to ile macie wykręcona śrubę od dawkowania gazu na wysokich obrotach? ja chyba już mam wykręcona ze 4 obroty i teraz będę sprawdzał jak się jeździ i ile pali ale chodzi mi o to że podłączyłem woltomierz i i zacząłem oglądać jak wyglądają spaliny przy wysokich obrotach. jak zacząłem się bawić to przy jednostajnych obrotach powiedzmy 3500 sonda wskazywała na ubogo wiec teraz odkręciłem tyle aby pokazywało miej więcej pośrednio czy takie ustawienie jest poprawne? czy teraz zacznie palić jak smok?czy ktoś możne u ciebie zobaczyć ilość obrotów duża śrubą u siebie ile ma wykręcone?może jakieś nowe pomysły? a chciałem zaznaczyć że wiem że przy przyśpieszaniu ma być bogato a przy jednostajnej jeździe jak ma być? chodzi o jazdę z prędkościami np autostradowymi gdy jedziemy jednostajnie co powinna pokazywać sonda?

pozdrawiam

dream
16-02-2011, 12:24
Poczytaj (ftp://capri.pl/user/mkozlowsk/blos_pl_v2.pdf)

Gryzon
16-02-2011, 13:29
akurat te regulacje czytałem i miałem tak ustawione od początku ale przy stałej prędkości wysokiej właśnie pokazuje skład ubogo i teraz czy tak ma być czy ma być rozkręcony jeszcze bardziej

dream
16-02-2011, 13:33
Najlepiej byłoby gdybyś pojechał wyregulować ten blos na analizator spalin

Gryzon
16-02-2011, 14:18
niestety nie o to chodzi
analizator jest dobry na biegu jałowym a podczas obciążenia jest całkiem inaczej.
wolne obroty są ustawione tak ze oscyluje pomiędzy 300 a 750
wiec jest ok. natomiast wysokie są teraz ustawione tak aby skład był ok 0,5v przy 4ooo obrotów.zobaczymy jak będzie jeździł i ile palił.:)

Netoper
16-02-2011, 20:21
Jak masz za ubogo pod obciążeniem to ciut zwiększyć przepływ, chyba że reduktor sam z siebie nie wyrabia.

Gryzon
17-02-2011, 11:47
chodzi o to ze przy przyspieszaniu jest bogato i jest ok tylko gdy jadę np z prędkością ok 120 to skład schodzi na ubogo i tak sobie oscyluje w ubogim przedziale nie przekracza 100mv i to mnie zastanawia.czy tak ma być czy ma być więcej.wiadomo ze jak jest ubogo to i jest cieplej wiec gniazda mogą powiedzieć pa pa.
wczoraj rozkręciłem blosa jeszcze bardziej i teraz jest bogato tylko pytanie ile będzie palił.no i czy da się ostawić aby oscylowało od 300-600:)

Netoper
17-02-2011, 12:20
Da się ustawić, z tym że czasami trza trochę czasu poświęcić.
Pierwsza sprawa gwizdek musi być wypolerowany na błysk np papierem 2000, a potem pastą polerską, jak są jakieś "zadziory" nawet niewidoczne gołym okiem to podciśnienie w gardzieli przyciska przepustnicę do do śko i ona się "zapiera" co nie pozwala jej reagować na drobne różnice w podciśnieniu. Druga sprawa jak już mamy z grubsza ustaloną dużą śrubę to "doregulowywanie" robimy naprawdę malusieńkimi ruchami śruby (bardzo często są to ruchy dosłownie o ruch jednej sekundy)

Jak nic nie pomaga to pozostaje na koniec podpiłowanie kształtu gwizdka, cięzko to mi opisać.
Trza po prostu pilnikiem iglakiem ciut poszerzyć go, ale nie po całości tylko ciut poniżej tych miejsc gdzie się przepustnica znajduje w momencie jak jest problem z mieszanką, to wtedy jest takie dostrojenie do konkretnych obrotów/warunków (robota żmudna i jak za bardzo rozbobruje się gwizdek do może spalanie wzrosnąć.
Kleber kiedyś dawno to opisywał i było to przystępniej opisane niż ja potrafię opisać

Przy blosie przy stałej prędkości przelotowej trza pilnować żeby poniżej 0.2V sonda nie spadała.

Gryzon
17-02-2011, 13:05
no i to jest odpowiedz na mojego posta:)
dzięki Ci dobry człowieku czyli zostaje mi jeszcze regulować:)
co do dopiłowania gwizdka można to zrobić tylko to strasznie żmudne i dużo czasu trzeba poświecić.a z drugiej strony jak się przedobrzy to trza wdać ok 130 na nowy gwizdek, no chyba że ktoś ma taki na wierzchu i poda wymiary to może warto zrobić taki nowy z jakiegoś materiału i próbować go ulepszyć:) ale i tak pogoda nie dopisuje na grzebanie przy aucie bo zimno .czekam na cieplejsze czasy gdzie skład tez będzie inny bo reduktor będzie się dogrzewał na maxa i wtedy będzie odpowiedni czas na regulacje:)
dziękuje i pozdrawiam za pomoc:)

Netoper
17-02-2011, 13:59
Jak mnie pamięć nie myli to Kleber wrzucał fotkę jak on u siebie podpiłował, ale weź to znajdź...to mógł być 2008 rok.
No i czy to był na bank Kleber z tą fotką, a nie ktoś kto pod jego wskazówki u siebie podpiłował gwizdka, wiem że fotka była bo się mocno ździwiłem jak to popiłowane, ale bardzoładnie ułożyła się lambda i osiągi auta.

Na allegro był gość z Wa-wy co obracał prężnie blosami, u niego gwizdek/dysza kosztowała 15 zł z tym że wtedy cały blos chyba 220-250 kosztował

Gryzon
17-02-2011, 14:18
no i to jest odpowiedz na mojego posta:)
dzięki Ci dobry człowieku czyli zostaje mi jeszcze regulować:)
co do dopiłowania gwizdka można to zrobić tylko to strasznie żmudne i dużo czasu trzeba poświecić.a z drugiej strony jak się przedobrzy to trza wdać ok 130 na nowy gwizdek, no chyba że ktoś ma taki na wierzchu i poda wymiary to może warto zrobić taki nowy z jakiegoś materiału i próbować go ulepszyć:) ale i tak pogoda nie dopisuje na grzebanie przy aucie bo zimno .czekam na cieplejsze czasy gdzie skład tez będzie inny bo reduktor będzie się dogrzewał na maxa i wtedy będzie odpowiedni czas na regulacje:)
dziękuje i pozdrawiam za pomoc:)

kamilesp
01-03-2011, 18:20
Wiec ja dorzuce moje 3 groszy na temat BLOS'a bo mam podobny problem. Otoz nie jest problemem ustawienie skladu mieszanki na wolnych obrotach i np dla 3 tys. ogrotow. Na wolnych ma optymalnie/bogato. Na 3 tys. mam optymalnie/bogato. Ale podczas jazdy to juz zawsze pokazuje mi ubogo :/ Musze na prawde depnac gaz do dechy ze wskoczylo na bogato.
I bylem u gazownikow... na analizator ustawili mi tak samo jak ja... czy i na wolnych i na 3 tys. jest ok ale coz z tego jak podczas jazdy jest ubogo. I nie wiem czy mozna to tak zostaawic.