PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Gorący przewód plusowy od akumulatora



Bartoo
17-02-2011, 00:28
Witam!
Dzisiaj zauważyłem że gdy silnik pracuje to końcówka przewodu od akumulatora (dodatni) jest bardzo gorąca - nie da się jej dotknąć. Czy to jest normalne? Sprawdziłem napięcie woltomierzem podczas pracy silnika na akumulatorze i pokazuje 14.5-14.6 V. Zaniepokoiła mnie ta temperatura przewodu, ale wcześniej tego nie sprawdzałem więc nie wiem czy tak było wcześniej.

Netoper
17-02-2011, 00:52
Poruszaj przewodem w zakuwce klemy, dognij/zagnieć mocniej zakucie i powinno być OK,
chyba że luz na klemie/słupku jest

Gosciup
17-02-2011, 09:05
Witam
Odepnij klemę. Dobrze wytrzyj szmatką, najlepiej jakąś szorstką. Następnie mocno dokręć klemę do akumulatora i wszystko na koniec dobrze zasmaruj wazeliną elektrotechniczną. Jeśli to jest kwestia kiebskiego styku to objawy powinny minąć.

Kaszub
17-02-2011, 12:23
Proponuje jeszcze na klemę przez założeniem smar miedziowy do połączeń elektrycznych.

hbr
17-02-2011, 12:34
Można jeszcze klemę papierem ściernym przetrzeć, może zaśniedziała.

Gosciup
17-02-2011, 15:52
Co do papieru ściernego, to można, ale tylko miałkim żeby żłobków nie porobić a tym samym nie zmniejszyć powierzchni styku między aku a klemą.

hbr
17-02-2011, 16:15
Co do papieru ściernego, to można, ale tylko miałkim żeby żłobków nie porobić a tym samym nie zmniejszyć powierzchni styku między aku a klemą.
Prawda. A najlepiej najpierw grubszym zetrzeć, a potem drobniejszym spolerować :)
A na koniec czerwona kokardka, żeby było widać, że plus
http://naludowo.pl/grafika/obrzedy/czerwona-kokarda.jpg

Dragi
28-11-2013, 18:45
Panowie czy można gdzies kupic nowy przewod plusowy z aku (ten gruby) do mondeo mok 2.0 tddi ??

Jeśli mogę go gdzies dostać to gdzie jeśli możecie podpowiedzieć.

Grzesio
28-11-2013, 18:51
Kup gruby miedziany przewód do tego 2 oczka i zrób. Gotowca nie kupisz chyb ze uzywke.

WySłNe z PoMoCą ImRc

Dragi
28-11-2013, 18:58
a jaki mialby mieć przekroj ten przewod ?

Mechanik powiedział mi ze nie da się tego w warunkach warsztatowych zrobić tak dobrze i ze to polaczenie z oczkiem będzie lipne.

Mowi ze z fabryki jest sporo lepiej wykonane tylko aby kupic w dobrym stanie.

Podpowiedz mi jaki przewod i ile metrow ?
jakie oczka będą odpowiednie ?
i jaka kleme ?

Wogole powiedzcie gdzie dalej idzie ten przewod plusowy ?
na rozrusznik ? i tam jest oczkiem przkrecony ?

sorki za te blache pytania.