PDA

Zobacz pełną wersję : Głośnik



JB
11-04-2005, 09:25
Mam problem z lewym głośnikiem w tylnych drzwiach. Przestał grać. Głośnik jest ok-sprawdzałem. Najdziwniejsze że przestał grać jak wyjmowałem prawy tylny głośnik. Nic nie ruszałem z instalacją. Po prostu zamilkł. Myślałem że może któryś z przewodów w drzwiach się "złamał", ale wtedy głośnik grałby przy wstrząsach czy ruszaniu kablami. A tu nic. MOże już ktos się z tym spotkał? Podłączenia przy radiu też są ok. Nic sie nie rozłączyło. Nie zaglądałem jescze do wtyczki w słupku bo nie wiem jak się tam dostać-plastiki od wewnątrz są na jakieś wkręty czy wciskane?

Mirron
11-04-2005, 09:36
hmm ciekawe... może w radyjku coś sie skopało.. Najpierw jednak sprawdź sam głośnik - wyjmij go i sprawdź mu rezystancje omomierzem, ewentualnie wyjmij radio i sprawdź jego rezystancję z pozycji radia (wepnij się na kostce w odpowiednie miejsce) - głośnik tylko tak możesz sprawdzić, instalację zresztą też. Chyba że wyjmiesz głośnik i podepniesz pod innne źródło i sprawdzisz czy gra poprostu, tak samo możesz podpiąc inny głośnik w miejsce "uszkodzonego". W ten sposób też sprawdzisz radyjko czy gra na tym kanale..

Powodzenia i daj znać co było :) !

JB
11-04-2005, 09:57
hmm ciekawe... może w radyjku coś sie skopało.. Najpierw jednak sprawdź sam głośnik - wyjmij go i sprawdź mu rezystancje omomierzem, ewentualnie wyjmij radio i sprawdź jego rezystancję z pozycji radia (wepnij się na kostce w odpowiednie miejsce) - głośnik tylko tak możesz sprawdzić, instalację zresztą też. Chyba że wyjmiesz głośnik i podepniesz pod innne źródło i sprawdzisz czy gra poprostu, tak samo możesz podpiąc inny głośnik w miejsce "uszkodzonego". W ten sposób też sprawdzisz radyjko czy gra na tym kanale..

Powodzenia i daj znać co było :) !

Ale głośnik już sprawdzałem-działa. Podpiąłem go pod inne gniazdo i jest ok. Gra. Może to radio ...

Mirron
11-04-2005, 11:16
skoro głośnik działa to bardziej radyjko coś szwankuje - sprawdź jeszcze dla pewności instalacje od radia do owego głosnika. BTW co to za radio?

JB
11-04-2005, 11:21
Radio jest blaupunkta. Wszystko było ok. Wyjąłem prawy głośnik bo mi "skrzeczał", potem go zamontowałem i ... lewy przestał grać. Aż mi sie nie chce wierzyć że to radio.

Fredee
11-04-2005, 16:33
a prawy tylni głośnik gra? Bo może spaliły się końcówki mocy odpowiedzialne za tył w radiu przy odłączaniu prawego głośnika?
Wyjmij ten lewy głośnik, a w jego miejsce podłącz jakiś inny jak masz ...tak na chwile żeby sprawdzić czy radio daje tam sygnał będize wiadomo więcej.
Pozdrawiam :banan: :bigok: :banan:

JB
11-04-2005, 16:38
Prawy gra. Jak podłączyłem ten lewy w miejsce prawgo to też grał. Wygląda tak jakby lewy stracił zasilanie. To w sumie taki szczegół, szkoda zawracac sobie głowę, ale upierdliwy. Nie lubię mieć świadomości że coś nie działa prawodłowo. Poza tym jak sie ma głośniki to po to żeby grały.

Fredee
11-04-2005, 16:47
czyli faktycznie - albo kabel gdzieś sie skopał , albo radi nie chce dawac sygnału na tylni lewy głośnik ( może wzmacniacz się przypiekł...) albo po prostu kabel na tylni lewy głośnik się odłączył przy radiu.....
Pozdroffki
:banan: :bigok: