PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] 8000rpm i brak prędkości



mars121
18-02-2011, 20:08
Witajcie
Przedstawie pokrótce problem;Mondeo w trakcie prac u elektryka zostało przegazowane 2razy(na postoju,przez nieuwage-było na gazie i brak rozwagi-wiem-moja wina)do 8tys obr na min.Mimo ,ze pedał sprzęgla był wciśnięty to szrpnęło lekko autem w przód.Pozniej licznik z uwagi na braki w oświetleniu prędkościomierza został wymontowany a po montażu i przejażdzce okazało sie że nie ma wskazań prędkosci(wszystko pozostałe działą jak trzeba)I teraz pytanie :czy na skutek tego przegazowania mogł ulec uszkodzeniu czujnik prędkosci w skrzyni?zegary elektryk sprawdził i twierdzi ze padł ten czujnik,niestety nie ma kanału a tym samym dojścia do niego.Jak by nie patrzeć auto zastało przegazowane na postoju wiec w zasadzie czujnik prędkosci nie powinien pasć(tak mi sie wydaje)
Proszę was o sugestie co sie mogło stac?może ktoś z was to już przerabiał?Na forum wyczytałem ,ze scieżki w liczniku są delikatneprzekazałem sugestię , ale dziś elektryk znów wyjąl zegar i mowi że są ok .Wiec co mogło sie stać?dodam tylko ,ze nie dziala ani prędkosciomierz ani licznik kilometrow.
Jesli macie rozwiazanie badz choć sugestię-pomóżcie
pozdrawiam.

Netoper
18-02-2011, 21:47
Kolego, masz już temat z tym samym problemem
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1376950&highlight=#1376950
węc tam go kontynuuj,