PDA

Zobacz pełną wersję : co na androida?



hefi
19-02-2011, 14:51
dostalem sluchawke z tym systemem

potrzebuje teraz jakas mapke

co jest na topie?

tylko jeden warunek - ma dzialac bez bez neta(mapy na karcie) bo w innym przypadku navi bedzie bezuzyteczna poza granicami kraju

Sonic
19-02-2011, 14:58
Ja mam sygic mobile 10 działa ok

Seski
19-02-2011, 19:54
Navigon (tego mam), Igo, NDrive

hefi
19-02-2011, 23:13
a ktory z tych programow ma asystenta pasow + jakies 3d (oprocz igo bo tego uzywam w navi) oraz mozna do niego znalezc najnowsze mapy eu :)

Seski
19-02-2011, 23:59
Navigona EE mam od paru dni dopiero, promocja w markecie była przez kilka dni za połowę ceny, więc zakupiłem. Asystenta pasa ruchu ma, 3d raczej nie. Navigon działa na mapach Navteqa, wię z dostępnością map nie powinno być problemu. Ale w porównaniu do Igo to jest raczej biedny w opcje.

konio
27-02-2011, 10:37
Na Android to Igo MyWay - no i ma asystenta paasa ruchu.

hefi
01-03-2011, 10:08
Na Android to Igo MyWay - no i ma asystenta paasa ruchu.

no i tak tez uczynilem :up:

basil
22-06-2011, 09:31
A która z tych navi ma jakieś ciekawe głosy? Bo nie lubię jak mnie kobiałka mówi gdzie mam jechać :))

Sygic mi się skończył ( darmowa wersja)

dominiq
22-06-2011, 09:47
Sygic jest super. Używam awaryjnie i jest ok.

KLUSEK
22-06-2011, 18:35
Ja używam odblokowanej nawigacji od Google-a i mi wystarcza ;) Nie ma chyba lepszej jeśli chodzi o dostępność adresów, ale fakt, wymaga połączenia 3G

Mor
22-06-2011, 22:31
Polecam Sygic, używam też awaryjnie ale nie ma problemu :) Mapy trzymam na karcie, i POI chodzą te od mojej AutoMapy


Oczywiście POI na mapie. Nie mapy z AM do Sygica. Przepraszam za zamieszanie :D Nie dodałem za pierwszym razem ;)

basil
24-06-2011, 03:01
Używam awaryjnie


używam też awaryjnie


To znaczy kiedy? :)

Mor
24-06-2011, 08:40
Hehe :), u mnie awaryjnie, to wtedy kiedy zapomnę normalnej z domu. Lub kiedy zamiast karty z mapami, na pokładzie mam zdjęcia z wakacji ;)

Właściwie navi w telefonie to bajer. Zwłaszcza gdy nie ma się dobrego trzymaka i ładowarki samochodowej. Bardziej przyda się "funkcja" telefonu w razie awarii niż bateriożerna nawigacja. Niemniej jednak działa i nawet prowadzi do celu.

Korzystałem już kilka razy, i jeszcze się nie zawiodłem.

Netoper
25-06-2011, 00:57
Polecam Sygic, używam też awaryjnie ale nie ma problemu Mapy trzymam na karcie, i chodzą te od mojej AutoMapy
A jak żeś zmusił Sygic-a żeby czytał mapy AM?

kedar
25-06-2011, 07:02
Właściwie navi w telefonie to bajer


oj tam, oj tam, :hehe:
wszystko zależy jaki masz duży wyświetlacz w telefonie.
ja używam na codzień naviexperta na motce milestone i daje radę.
mimo że naviexpert ma swoje wady to i tak chyba najlepsza z navi która jest dostępna.
nie ma za wiele bajerów ale za to nadrabia aktualizowanymi na bieżąco mapami + zbieranie i analizowanie czasów przejazdów na poszczególnych odcinkach dróg. na podstawie tych danych są określane trasy i szacowane czasy przejazdów.

bawiłem się też nawigacją waze która jest dostępna w android market, to już w ogóle połączenie navi i aplikacji społecznościowej, mapy tworzone są przez użytkowników, w polsce jest ich jeszcze mało ale przynajmniej stojąc w korku możesz sobie poczatować :hmm:

Mor
25-06-2011, 09:43
A jak żeś zmusił Sygic-a żeby czytał mapy AM?

No, tak...nie dodałem, że chodzi o POI. Sorry za nieporozumienie.

Jednak co do konwersji map z AM do Sygica to nie jest to niemożliwe. Jest w tym trochę grzebaniny, ale nie jest to niemożliwe. Przerobienie POI i głosów jest banalne.

Co do map to jest z tym niezła jazda, trafiłem kiedyś na forum (malfreemaps) gdzie był tutorial jak zakodować i rozkodować mapy do Sygica. To samo trzeba by było zrobić z AM. Tylko że, jest jeden feler wielkości plików map AM i plików mapy Sygica. Plus przekodowanie danych i szybkość działania na telefonie. Większy plik zamuli Navi.

Dlatego trzeba by było wyrzucić śmieci AM, które nie będą działały z sygiciem. I w końcu skompilować to do jednego. Ale to gra nie warta świeczki.

KLUSEK
25-06-2011, 10:58
Ten kto mówi, że navi w telefonie to bajer to się myli ;)
Dobry tel, z dużym wyświetlaczem i dobrymi bebechami zastępuje przynajmniej kilka urządzeń w aucie.

U mnie wygląda to tak:
- Posiadam HTC HD2 z Androidem oraz ekranem ponad 4 calowym
- Wsiadam do auta, wsadzam w uchwyt telefon, podlaczam kabelek USB z radia
- Telefon się ładuje z radia, a radio ma dostęp do MP3 na telefonie
- Telefon robi za CarCordera, czyli nagrywa kamerą całą trasę na wszelki wypadek
- Navi oczywiście bez problemu sobie chodzi
- Do tego telefon sam wie, że jak porusza się szybciej niż 40km/h to ma używać zestawu głośnomówiącego

A już niedługo AM na Androida będzie.


Tylko wyobraźnia ogranicza zastosowania :D ... Po co nosić drugą navi ze sobą, jak ta ma dodatkowo dostęp do neta oraz najaktualniejsze dane ?

Mor
25-06-2011, 11:32
Dalej uważam, że Navi w telefonie to bajer, bo nie ma jeszcze porządnego oprogramowania. Też czekam na AM w wersji na androida :)

Oczywiście funkcje które opisałeś się przydają, ale wymagają dobrego trzymadła i ładowarki samochodowej. Jak się ich nie posiada to navi w telefonie pozostaje bajerem.

Na plus telefonu z GPS jest to, że mamy centrum rozrywki łącznie z zestawem głośnomówiącym. Minusem jest wyświetlacz i brak AM :) Wszystko oczywiście to kwestia przyzwyczajenia i tego czego oczekujemy od nawigacji.

KLUSEK
25-06-2011, 11:35
dobrego trzymadła

To koszt kilkudziesięciu zł.


ładowarki samochodowej

j.w. :) Lub zasilanie z radia jak u mnie.