PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] problem z centralnym



Grzesiex1
19-02-2011, 15:25
Witam
ponaciskałem coś na kluczyku i przestał działać centralny zamek, nie da się otworzyć autka z pilota. Jeśli próbuje otwierać kluczykiem to otwierają się tylko drzwi kierowcy, jak załączyć centrlany zamek żeby działał jak dawniej z pilota ??

Misiek_WR
19-02-2011, 16:02
W instrukcji obsługi pisze
„Programowanie kluczyków
Dla Twojego pojazdu istnieje możliwość zaprogramowania 4 kluczyków ze zdalnym sterowaniem.
• Aby zaprogramować nowe kluczyki ze zdalnym sterowaniem, obróć kluczyk w stacyjce w położenie II cztery razy w ciągu sześciu sekund.
• Wyłącz zapłon. Sygnał akustyczny potwierdzi możliwość programowania nowych kluczyków ze zdalnym sterowaniem.
• Naciśnij dowolny przycisk na nowym kluczyku. Potwierdzeniem będzie sygnał akustyczny. Powtórz ten ostatni krok ze wszystkimi kluczykami, włącznie z oryginalnymi.
• Ponownie włącz zapłon lub odczekaj 10 sekund nie programując kolejnego kluczyka, aby wyjść z trybu programowania kluczyków. Do otwierania i zamykania pojazdu możesz użyć tylko kluczyków ze zdalnym sterowaniem, które właśnie zaprogramowałeś.”

Może uda się wprogramować, ja też się kiedyś bawiłem przyciskami na pilocie i wykodowałem kluczyk.

Grzesiex1
19-02-2011, 16:11
Może uda się wprogramować, ja też się kiedyś bawiłem przyciskami na pilocie i wykodowałem kluczyk.[/quote]

funkcja programowania działa ale centralny dalej nie :(

Locos
19-02-2011, 16:18
a bezpiecznik z centralki sprawdzales?

Grzesiex1
19-02-2011, 16:35
Bezpiecznik sprawdziłem, poza tym jak naciskam przyciski na pilocie to migacze migają ale nie działają siłowniki z centralnego.

Jeżeli chcesz, zeby drzwi tyłu nadwozia
były zaryglowane w czasie jazdy, naciśnij
przycisk ryglowania na drzwiach
kierowcy, aby uruchomić zamek
centralny.
Aby zmienić tę funkcję, naciśnij
jednocześnie i przytrzymaj przyciski i
przez co najmniej 4 sekundy przy
wyłączonym zapłonie. Kierunkowskazy
migną dwa razy, sygnalizując pomyślną
zmianę programu funkcji
odryglowywania.
Ponowne naciśnięcie i przytrzymanie
przycisków przez co najmniej 4 sekundy
przywróci poprzednią funkcję
.
u mnie po przeprowadzeniu tej operacji wyłączył się centralny.

Grzesiex1
19-02-2011, 20:10
no i odłączyłem aku, wypiąłem kable z centralki, przekodowałem kluczyki a centralny nadal nie działa.
Do tej pory działał bez zarzutu, nie wiem co mnie podkusiło aby nacisnąć naraz dwa przyciski na kluczyku.